Музей пожежної справи Київі (Фотозвіт відвідувача)
Мало хто знає, що найбільша пожежна частина в Європі, знаходиться не деінде, а в Києві. І що цікаво, там знаходиться незвичайний музей пожежної справи при пожежній частині № 25, який дає всім бажаючим унікальну можливість познайомитися з історією і сучасністю однією з найбільш відважних професій пожежного. Тут можна побачити перші пожежні автомобілі, дізнатися як розвивалася техніка пожежогасіння за останній більш ніж сторічний період.
Ця пожежна частина знаходиться на Оболоні і на момент свого будівництва була найбільшою за площею в Європі. Частина була заснована в 1970-х роках, коли почав зводиться величезний житловий масив, і на даний момент ця частина залишається найбільшою в Україні.
Музей пожежної справи було відкрито 26 січня 2004 року і тут досконально представлена історія пожежної справи. Кількість виставленої техніки поки не дуже велика, але всі машини повністю відреставровані і працездатні. Також в музеї зібрана ціла колекція пожежних інструментів, старих документів, фотографій. Багато експонатів виставлених тут - унікальні і не мають аналогів не в Україні, не в країнах Європи.
Найбільш старі експонати - це навіть не машини, а вози на кінній тязі кінця століття 19 сторіччя. Це паровий насос - перше механізований засіб боротьби з вогнем. А от перший пожежний автомобіль в Києві з'явився в році і служив він нашій столиці до середини 1913 1920-х років, поки радянська промисловість не почала виробляти свої пожежні машини на шасі знаменитого ЗІС-5.
Перші зразки техніки, схожої на сучасну, які виставлені в музеї, побудовані ще 1934 році, а перші машини на шасі Зіса, що з'явилися в київському гарнізоні, - в 1936 році. Найвідомішим експонатом музею є післявоєнна машина ЗІС-150, що з'явилася в середині1950-х років , і прослужили такі машини приблизно три десятиліття. Експонат, який зберігається в музеї не зовсім звичайний, таких в СРСР було всього дві. АРП-2 - перевізник пожежних рукавів, їх тут вміщувалося до 100 штук. Рукава перебували в спеціальних касетах, і відразу ж після прибуття на пожежу вивантажувалися за допомогою спеціального механізму, дозволяючи швидко нарощувати загальну довжину шланга майже до кілометра, що особливо важливо в тих випадках, коли поблизу не було гідранта або пожежного водоймища.
Ще один зразок техніки - автодрабина на шасі ГАЗ-51. Вона досягає 17 м.. Драбини такої висоти можуть бути корисні зараз тільки в містах і районах, де немає висотної забудови. Примірник з музею раніше служив у Вінниці, але після того, як висота дробини стала недостатньою, був відправлений «на спокій».
Музей надає унікальну можливість посидіти в кабіні справжнього пожежного автомобіля, покрутити кермо і уявити себе справжнім рятувальником.
|