Незвичайні причини пожеж (вода і
сонце)
Акваріум - причина пожежі
Інформацію про пожежу причина, якої на мій погляд дуже незвичайна, було надруковано в одному з випусків газети «Радянська Україна». Цей випадок стався в м. Полтаві. Працівник полтавського військкомату, майор Коваль купив скляний акваріум сферичної форми. В один із сонячних днів раптово запахло горілим. Господарі було вдома та з легкістю виявили, що спалахнула віконна фіранка. Як з'ясувалося, причиною загоряння фіранки виявився акваріум. Скляна куля, наповнена водою, виявилася своєрідною лінзою. Сфокусовані нею промені сонця і підпалили фіранку.
Крапля води - причина пожежі
Цей незвичайний випадок стався в 1960 р. на пасажирському теплоході «Восход». Був жаркий сонячний день, як раптом, звідки ні візьмися, над судном згустилися чорні хмари і на теплохід ринула злива. Але через кілька хвилин знову яскраво світило сонце і було спекотніше колишнього. Вахтовий штурман, який перебував в ходовій рубці, зняв кашкет і поклав його поряд з відчиненим оглядовим ілюмінатором. І вахтовий матрос і штурман продовжували займатися кожен своєю справою. Несподівано вони відчули в рубці запах диму. Ретельно оглянувши всі закутки в рубці і нічого не виявили. А запах все посилювався. «Ой, мій кашкет!» - здивовано вигукнув штурман. А виною всьому була... звичайна дощова крапля, дуже велика та важка. Будучи з зовнішнього боку оглядового ілюмінатору, вона, як лупа, сфокусувала на кашкет сонячні промені. Так невинна на вигляд крапля дощу зіграла зі штурманом злий жарт.
Як підтвердження можливості вище викладеному випадку можна вказати наступне: Раніше наука не цікавилась та не досліджувала можливості того, що полив дачного саду під полуденним сонцем може привести до пожежі. Проте на при-кінці 2009 року опубліковано в «Новій Phytologist" ("Новий фітології") дослідження доктора Габора Хорвата з університету Етвеша в Угорщині щодо освітлених сонцем крапель води. Матеріали публікації свідчать, що це явище не тільки має вплив на сади і городи, але також загрожує наслідками у вигляді лісових пожеж. Дослідницька команда провела обчислювальні та експериментальні дослідження з метою визначити екологічні умови, при яких освітлені сонцем краплі води можуть запалювати листя рослин. Ці експерименти показали, що краплі води на гладких поверхнях, таких як у листя клену або гінкго, не призводять до займання. У контрасті з цим дослідницька команда продемонструвала, що «плаваючі» листя папороті, які мають невеликі воскові ворсинки, цілком «готові» до займання. Це відбувається через те, що ворсинки можуть утримувати крапельки води над поверхнею листу у вигляді фокуса, діючи як збільшувальне скло. Останнє частково підтверджує поширене переконання садівників, що цей процес теоретично може призвести до виникнення пожеж, в разі якщо краплі води потрапляють на висохлу рослинність.
Сонце - винуватець пожежі
Це сталося в Нурлат Татарської АРСР в 1957 році. Опівдні температура повітря була 25-28 ° С. Крізь закриті подвійні вікна в кімнату увірвалися промені червневого сонця. На столі проти вікна стояв скляний графин, доверху наповнений водою. Промені сонця падали на нього під кутом 40-50 ° С. Приломлюючись у склі графина, промені проходили крізь воду, збиралися в пучок і, вийшовши назовні, нагрівали фарбовані соснові дошки письмового столу. В кімнаті запахло димом. Виявилося, що від пучка сонячних променів, зібраних опуклим склом графина, загорівся стіл. Три рази переставляли графин на нове місце, і всі три рази стіл спалахував. Не будь нікого в кімнаті, могла би виникнути пожежа, винуватцем якої стало б сонце.
На завершення припущу, раз Ви дочитали цей матеріал то у Вас ще є небагато вільного часу щоб почитати анекдоты. На сайті зібрано величезна колекція анекдотів про улюблених персонажів на будь-який смак і колір.
|