Нью-йоркські пожежні шукають небезпечні будівлі за допомогою аналізу даних
Нью-йоркські пожежні сподіваються, що аналіз даних допоможе скоротити кількість пожеж в місті. Для цього вони проаналізують кожну будівлю, яка підлягає інспектуванню за допомогою спеціального алгоритму. Про це пише видання Wall Street Journal.
Головний спосіб профілактики пожеж - це перевірка наявних будівель. Проте у великому місті встежити за всім неможливо. А Нью-Йорк - це дуже велике місто. У ньому близько мільйона будівель. Щороку три тисячі з них згорають. Пожежного департаменту доводиться вибирати.
Зазвичай пріоритет віддавався будовам, пожежа в яких матиме особливо тяжкі наслідки. Це означає, що, наприклад, школи або бібліотеки перевіряють частіше, ніж будинки іншого призначення. Цей підхід є логічним з точки зору мінімізації збитків, але зовсім не обов'язково сприяє зменшенню кількості пожеж.
Щоб зменшити кількість пожеж, потрібно направляти пожежних інспекторів саме туди, де ризик пожежі найвищій. Але як це передбачити? До недавнього часу надійного способу не було. Однак тепер за справу взялися фахівці з аналізу даних.
Вивчивши статистику пожеж, що відбувалися в Нью-Йорку в минулому, вони виявили близько шести десятків факторів, що корелюють з високим ризиком займання. У число цих факторів входять достаток мешканців (в бідних кварталах пожежі трапляються частіше), вік споруди, наявність проблем з електропроводкою, число і розташування протипожежних спринклерів, наявність ескалаторів і багато іншого. Деякі фактори подвоюють ризик: наприклад, в покинутих будівлях пожежі трапляються вдвічі частіше.
Їх висновки послужили основою для комп'ютерної системи, яка була впроваджена в нью-йоркському пожежному департаменті у минулому липні. Вона аналізує стан декількох сотень тисяч будівель, оцінює небезпеку кожного з них і складає список адрес, які пожежні інспектори повинні відвідати протягом тижня.
Подібний підхід давно застосовує поліція Нью-Йорку, а віднедавна міська влада створила спеціальну організацію під назвою Управління стратегії та стратегічного планування, яка займається аналізом даних для потреб міста.
Чи спрацює новий метод оцінки пожежної безпеки, поки невідомо. Для того, щоб оцінити його ефективність, потрібно більше часу. Надія на успіх є. «Зрештою, ми повинні побачити, що число пожеж скорочується, - цитує Wall Street Journal слова Джеффа Рота, заступника комісара пожежного департаменту Нью-Йорка. - І самі пожежі повинні стати не такими сильними».
|