Охоронна сигналізація. Як усе починалось.
У наш час все більше і більше помешкань оснащуються засобами охоронної сигналізації, проте бажання захистити своє майно та володіння від проникнення далеко не нове. Охоронні системи використовуються ще з того часу, як люди перебралися жити у власні печери. Починаючи з капканів на вході системи розвинулися до ультрасучасних з можливостями оповіщенням по інтернету і управлінням голосом. Показані нижче старовинні пристрої, можливо, не забезпечують виявлення руху або спостереження за допомогою телекамер, проте по-своєму винахідливі та оригінальні.
Так цей пристрій сигналізації було виготовлено в 1870 році і, незважаючи на уявну простоту, він був достатньо ефективним засобом оповіщення у випадку проникнення у приміщення.
Для активації системи, необхідно було завести годинникову пружину за допомогою колеса підняти важіль. Після цього пристрій підкладати під двері з внутрішньої сторони. Якщо грабіжник відкривав двері, важіль опускався, звільняючи пружину, і лунав дзвінок.
Пристрій с права сигналізація від грабіжників і пастка для тварин Джорджа Пратта. Була винайдена в 1880 році і призначалася для відлякування, як людей так і тварин, які посміли зайти в охоронювану зону.
Охоронна система Джорджа Пратта являла собою по суті "розтяжку", тонкий дріт, натягувався в проході, один кіцець був приєднаний до капсульного механізму. При русі дроту, капсуль вибухав і лунав звук, схожий на постріл.
Дуже схожий з системою Джорджа Пратта мала одна з перших систем периметральної сигналізації для військових або промислових об'єктів. По периметру натягували дріт або мотузку, яка тримала вантаж над бойком з пороховим зарядом. При обриві дроту вантаж падав, порох вибухав, сповіщуючи охорону про порушення периметра.
Цікава шумова сигналізація для вікон розроблена наприкінці 19 століття. Охоронний пристрій встановлювалася в щілинах між косяком і дверима або вікном. При відкриванні, бойок вдаряв по капсулю і спрацьовував холостий пороховий заряд, що відлякувало порушника.
Пристрій з грам-пластинкою на фото це старовинна система передачі сповіщень, попередник оповіщення на мобільні телефони. Це пристрій розроблений 1939 році з Англії та виготовлений з істинно англійським шармом. При спрацьовуванні датчика і замиканні ланцюга, пристрій набирав запрограмований телефонний номер і програвав повідомлення, попередньо записане на
грам-пластинці .
|