Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 18.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.144.19.165· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

Пристрій для визначення місць скупчення небезпечних комах
[ ] 28.02.2014, 11:41

Пристрій для визначення місць скупчення небезпечних комах

Використовуючи лазери і спеціальний алгоритм обробки інформації, вчені створили пристрій, який здатний миттєво визначити вид комахи, яка пролітає, повз нього.

Жуки і комахи - красиві тільки на фото, а в житті можуть нашкодити сільському господарству і здоров'ю людини. Новий винахід пропонує потужну і дешеву стратегію, щоб виявити місця, заселені шкідливими комахами. Завдяки такій технології люди зможуть цілеспрямованіше боротися з комахами, обробляючи пестицидами не все підряд, а саме ті місця, де вони мешкають.

Лабораторні випробування приладу показали хороші результати, що й спонукало ентомологів випробувати його в реальних умовах, а саме - там де вчені досі не можуть визначити, схованки малярійних комарів під час сухого сезону.

  «Використання цього датчика має величезний потенціал у справі порятунку життя і сільськогосподарських культур, - говорить Імон Кео , учений з університету Каліфорнії. - Мені здається, що в найближчі рік - два цей винахід розвинеться і пошириться по всьому світу».

Щороку комахи вбивають мільйони людей, поширюючи небезпечні захворювання, і знищують продовольчі культури на суму понад 40 мільярдів доларів. Вже майже 70 років вчені шукають ефективні способи виявити місця, звідки зароджуються епідемії як можна раніше, щоб мінімізувати шкоду. Проте весь час стикаються з непереборними труднощами.

Попередні спроби створити автоматизовані детектори комах були не дуже вдалими. У них використовували звук, щоб ідентифікувати комах. Але біда була в тому, що мікрофони вловлювали звук на певній відстані . І чим далі від мікрофона пролітає комаха, тим менше звуку вловлює мікрофон. Цей недолік робить прилад неефективним, якщо комаха не пролітає прямо перед ним.

Були й інші спроби створити щось подібне, але вони або не довели свою ефективність, або були занадто трудомісткі, як у виробництві, так і у використанні . Наприклад, вчені обкладали передбачуване місце проживання комах липкою папером, а через тиждень відправляли туди людину для збору результатів. Однак деякі комахи живуть тільки тиждень або два, тому до того часу, коли технік приходить на місце, може бути вже занадто пізно запобігати поширенню епідемії. Крім цього, недолік цього способу ще й у тому, що деякі комахи схожі одна на одну, тому людське око не завжди може помітити між ними різниці. Це призводить до неправильного визначення виду комахи і, як наслідок, до вибору неправильного методу боротьби з ними і з поширюваною їми загрозою.

У пошуках кращої системи Кіо і його колеги скористалися шпигунським трюком з фільму про Джеймса Бонда.

Коли людина стоїть біля скла і щось говорить, то скло вібрує. І щоб зрозуміти, що говорить людина біля скла людина, необхідно направити на скло світло і за допомогою вібруючих відображень інтерпретувати його слова.

Як і подібні шпигунські штучки, новий датчик світить тонкими лазерними променями. І коли через промені пролітає комаха, то створюються світлові коливання. Спеціальний алгоритм перетворює ці коливання в звуки, які записуються у вигляді MP3 файлу. Їх вже аналізує комп'ютер.

За цим записам програма визначає частоту ударів крил - вона різна у кожного виду, - завдяки чому може визначити вид комахи і навіть те, якого він є статі. Програма розпізнає вид комахи з 80 відсотковою точністю.

Щоб система працювала ще точніше, її алгоритми треба налаштувати так, щоб вони ще визначали температуру, вологість та інші  параметри, а також поведінкові фактори комах: у який час доби літають і на якій висоті.

Різноманітність в світі комах має масовий характер, і команда Кео сподівається доопрацювати прилад до досконалості за підтримки громадськості, в тому числі і шкіл, в яких кожен клас може збирати дані про певний вигляді комахи, щоб представити всю необхідну інформацію вченим. Крім цього, вчені хочуть зробити датчик недорогим, щоб він коштував не більше долара.

Потенційна область застосування датчика вельми широка.

У природі датчики можуть відслідковувати бджіл, щоб допомогти вченим з'ясувати, що призводить до краху колонії.

У садах пристрій може виявити, коли і де на полях з'являються комахи, щоб фермери могли негайно реагувати і розпорошувати отруту в небезпечних місцях.

У боротьбі з хворобою датчики можуть бути використані для визначення того, які з 3528 видів комарів літали в цей час в зоні поширення хвороби.

Ентомолог Тові Леманн сподівається, що в Малі ця система допоможе розкрити таємницю, куди зникають малярійні комарі , коли в країні починається сухий сезон, який триває близько семи місяців. Але варто піти дощу, як вони тут як тут.

Незважаючи на те, що місця досліджують великі групи людей, які використовують собак, навчених винюхувати комарів, вчені до цих пір не змогли виявити, куди діваються комарі, коли дощі припиняються.

    «Зараз ми тільки тестуємо прототип, - говорить Леманн, співробітник інституту алергії та інфекційних захворювань в Роквіллі, штат Меріленд. - Обіцянки розробників - сміливі, і я в захваті від можливостей приладу. Просто треба його ще трохи допрацювати, щоб він був повністю готовий для використання в бою».





Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 777 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.