З метою зниження аварійності на автошляхах влада США впроваджуватиме правила, які зобов'яжуть виробників автомобілів вбудовувати в машини спеціалізовані системи обміну інформацією між автомобілями в режимі реального часу.
У США стартує програма по впровадженню системи обміну інформацією між транспортними засобами в режимі реального часу. Очікується, що вона дозволить скоротити кількість аварій на десятки відсотків.
Національне управління дорожньої безпеки (NHTSA), що входить до складу Міністерства транспорту США, оголосило про плани щодо реалізації в країні системи обміну інформацією між автомобілями в режимі реального часу. Платформа V2V - комунікацій (vehicle - to - vehicle), як очікується, дозволить радикально знизити кількість аварій за участю двох і більше транспортних засобів.
Принцип роботи V2V - системи зводиться до наступного. Кожен автомобіль через бортовий комп'ютер і приймач GPS отримує дані про власні координати, швидкість і напрямок руху. Ця інформація передається автомобілям, що перебувають поблизу. Отримані показники аналізуються по спеціальним програмним алгоритмам, після чого система робить висновок про ризик зіткнення з іншою машиною. Якщо існує висока ймовірність ДТП, водієві буде виданий застережний сигнал - скажімо, про необхідність зниження швидкості або перестроювання в іншу смугу.
Для пересилання даних пропонується задіяти спеціалізований зв'язок ближнього радіусу дії. Ефективна відстань роботи такого комплексу складе 270-300 м в усіх напрямках. В результаті V2V - платформа забезпечить автомобілю круговий «огляд» ситуації на дорозі незалежно від умов прямої видимості.
Теоретично комплекс дозволить вести обмін інформацією між автомобілями і об'єктами транспортної інфраструктури. Наприклад, при наближенні транспортного засобу до переїзду, на який ось-ось вийде поїзд, система попередить водія світловою та звуковою сигналізацією. Інтенсивність і гучність сигналів може наростати в міру скорочення відстані між машиною і залізничними шляхами.
Передбачається, що V2V - комунікації забезпечать повну приватність: одержувані дані дозволять визначати взаємне положення, швидкість руху автомобілів і деякі інші показники, але не їх марку, реєстраційні дані та іншу конфіденційну інформацію.
Повсюдне впровадження платформи V2V, за оцінками, дозволить скоротити кількість зіткнень автомобілів на 70-80%. У майбутньому система може бути прив'язана до інших засобів забезпечення безпеки - скажімо, бортовим камерам для виявлення пішоходів або радарам для контролю дистанції до автомобіля, що їде попереду.
Найближчим часом NHTSA почне детальне вивчення всіх «за» і «проти», але, швидше за все, серйозних перешкод на шляху практичної реалізації ініціативи не виникне. До того ж провідні автовиробники вже як мінімум десятиліття експериментують з технологіями обміну інформацією в режимі реального часу між автомобілями та транспортною інфраструктурою.
Очікується, що остаточні пропозиції щодо впровадження V2V - комунікацій будуть сформульовані до 2016 року.