ВМС США розробляють робота здатного гасити
пожежі
Вчені з
американської військово-морської дослідницької лабораторії
працюють над роботом пожежним, вони сподіваються, що він буде
вирішувати проблему гасіння пожеж на борту військових
кораблів.
Робототехніка розвивається семи мильними кроками. Добре це чи погано? Ймовірно, що це питання можна віднести до філософських. З одного боку, ми отримуємо не вибагливих помічників та робітників, готових працювати 24 години на добу, без перерв на обід і зарплати! З іншого боку, світ очікує серйозне безробіття. Хай вибачать мене хлопці в помаранчевих жилетках, які бродять по вулицях наших міст, але їх приклад відмінно доводить мою гіпотезу. Роботодавцю вигідно користуватися дешевою робочою силою, а якщо ця сила і зовсім стане безкоштовною, ну або практично безкоштовною? Уявіть собі, світ наповнений роботами які займаються звичними речами, робот-пожежний, міліціонер, спортсмен, робочий і чого доброго, робот легкої поведінки :-) Це буде еволюційний тупик!
Але поки ми перебуваємо на початковому етапі розвитку цих технологій, давайте познайомимося з розробкою американських військових, з роботом який навчається гасити пожежі!
Робот "Октавія" вміє пробиратися через вогонь, розуміє мову жестів і голосові команди. Розумна машина працює з напарником в якості якого виступає людина, робот може працювати в складних умовах, недоступних для людського організму. "Октавія" використовує дві інфрачервоні камери, за допомогою яких він фіксує загоряння. Робот-пожежний оснащений власною системою пожежегасіння. На сьогоднішній день, цей прототип має ряд недоліків, які будуть виправлені в наступних моделях. Вчені продовжують роботи із покращення цієї технології в надії, що це допоможе людям врятуватися від особливо небезпечних пожеж на борту суден. За словами вчених які працюють над створенням Octavia, особлива увага
приділяється поліпшенню функцій взаємодії з людьми і здатності робота
самостійно розпізнавати шлях до вогню.
Хоча відеозапис свідчить, що дизайн та функціональність робота-пожежного на даний час має по-надкритичні недоліки, які не дозволяють йому допомагати людині в справжній надзвичайній ситуації. Робот, як кажуть, є прогресом.
|