Вчені довгий час намагалися створити пристрій, здатний бачити людей крізь стіни. Здається, це вийшло у вчених з Массачусетського технологічного технологічного інституту електротехніки та комп'ютерних наук професора Діни Катабі та її аспіранта Фадели Адібе.
На конференції SIGCOMM (Гонконг) у серпні цього року американські вчені
запропонували ноу-хау, яке допомагатиме виявляти людей за стінами,
використовуючи недорогі Wi-Fi технології.
За словами розробників метою було створення малопотужного, портативного і досить простого пристрою
для будь-якого використання, щоб дати людям можливість бачити крізь
стіни і закриті двері.
Система під назву Wi-Vi працює за таким же принципом, як радар або сонар. Тільки на відміну від них використовує не радіолокаційні і гідроакустичні сигнали, а малопотужні Wi-Fi сигнали. Ці сигнали відбиваються від людей, таким чином система відстежує їх місце розташування.
Пристрій подає Wi-Fi сигнал у напрямку перепони частина його проходить крізь неї і відбивається від людини, що перебуває за стіною.
Wi-Vi система поки що має суттєві недоліки у неї дуже низький ККД, т.к. тільки незначна частина Wi-Fi сигналу проходить крізь перешкоди, а більша його частина відбивається від стін або інших об'єктів.
Також у експериментального прототипу є і проблема в розмірах. Т.к. це дослідний зразок він що називається, розкладений «на газетці» і виглядає таким собі комп'ютером, що належить не надто акуратному гіку. Словом, сьогодні пристрій займає (точніше - здається, що займає) цілий стіл.
Проте розробники відзначають, що у новинки чудовий потенціал мініатюризації, адже її антени не потрібно значно розносити в просторі, що дозволяє зробити пристрій навіть кишеньковим.
Є поки й інші невирішені проблеми: розробка «плутається», якщо в кімнаті за стіною ходять одразу двоє (і більше). Крім того, дослідники мають намір (правда, поки із застереженнями невпевненості) домогтися такого підвищення точності відстежування рухів, яке зробило б можливим виявлення нерухомої людини тільки по її диханню.
В той же час, у разі подальшого удосконалення Wi-Vi може допомогти пошуково-рятувальним командам знайти живих у руїнах після стихійного лиха. Або, скажімо, може використовуватися поліцією для того, щоб визначити число і пересування злочинців в будівлі, не змушуючи співробітників ризикувати життям.