Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.137.221.114· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій в Україні протягом 2011 року
[ ] 01.03.2012, 19:49


Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій в Україні протягом 2011 року

Огляд статистики / НС природного характеру / НС техногенного характеру / НС соціального характеру / Довідкові дані про застосування сил реагування на НС 2011 року / Висновки

Огляд статистики

МНС протягом 2011 року в Україні зареєстровано 221 надзвичайну ситуацію. Згідно з вимогами Національного класифікатора "Класифікатор надзвичайних ситуацій ДК 019:2010" їх класифіковано наступним чином:

    техногенного характеру - 134;
    природного характеру - 77;
    соціального характеру - 10.

Внаслідок цих НС загинуло 355 осіб (з них 39 дітей) та постраждало 985 осіб (з них 439 дітей). Врятовано понад 8,2 тис. осіб.

За масштабами надзвичайні ситуації розподілено на:

    державного рівня - 4;
    регіонального рівня - 3;
    місцевого рівня - 89;
    об'єктового рівня - 125.

Протягом останніх років в Україні спостерігається позитивна тенденція до зменшення кількості надзвичайних ситуацій, а у 2011 році цей показник є найменшим за часів незалежності України.

Зафіксоване зменшення обумовлено відносно сприятливими погодними умовами 2011 року та ефективними заходами із запобігання НС.

Також на фоні зменшення кількості надзвичайних ситуацій відбулося відчутне зниження масштабів НС та матеріальних збитків від них (останніх - в 10 разів порівняно із 2010 роком).

До єдиного негативного фактору слід віднести збільшення кількості постраждалих у НС, яке сталося за рахунок медико-біологічних НС (переважно через інфекційні захворювання та отруєння неякісними продуктами харчування).

За видами, як і в попередні роки, переважали НC унаслідок пожеж та вибухів, отруєнь та інфекційних захворювань людей, аварій на автомобільному транспорті .

У територіальному розрізі найбільшу кількість НС протягом 2011 року зареєстровано в Донецькій області (29 НС). Значну кількість НС зареєстровано у Луганській (18), Одеській (17 НС) та Львівській (14) областях.

Найбільшу кількість осіб, що загинули в НС (59) зареєстровано в Луганській області. При цьому усі вони загинули внаслідок НС, пов'язаних із аваріями на шахтах, транспорті, пожежами та отруєнням чадним газом.

Найбільшу кількість постраждалих у НС (129 осіб) зареєстровано в Донецькій області, переважна більшість з яких постраждали внаслідок отруєння продукцією дитячої молочної кухні (60 дітей молодшого віку) та захворювання на холеру (57 осіб).

Надзвичайні ситуації державного рівня зареєстровані у Рівненській, Луганській, Донецькій та Закарпатській областях і сталися внаслідок:

    пожежі у будівлі Дубровицького районного територіального центру надання соціального обслуговування населенню, коли загинуло 16 осіб та 11 було госпіталізовано;
    вибуху метану на шахті "Суходільська-Східна" (м. Суходільськ Краснодонського району), внаслідок якого загинуло 28 шахтарів;
    руйнування баштового копра на шахті ім. В.М. Бажанова ДП "Макіїввугілля" (м. Макіївка), внаслідок чого загинули 11 шахтарів та 4 - госпіталізовані;
    вибуху комунального газопроводу, коли без газопостачання залишились м. Ужгород та 64 населених пункти Ужгородського району. Внаслідок вибуху госпіталізовано троє осіб, з яких одна померла в лікарні.

Надзвичайні ситуації регіонального рівня зареєстровано:

    у Херсонській області, де через підняття рівня грунтових вод, почергового замерзання та відтаювання грунту сталося руйнування залізобетонних труб на Південному та Північному самопливних каналізаційних колекторах м. Херсона. Збитки завдані НС склали понад 4,7 млн. гривень;
    в Автономній Республіці Крим, коли внаслідок сильного хвилювання моря, шквального вітру виникло підтоплення прибережної зони будинків і споруд у смт. Гаспра та смт. Форос, пошкоджено елементи берегоукріплювальних споруд. Загальна сума матеріальних збитків, завданих НС, становила понад 15 млн. гривень;
    у Житомирській області, де внаслідок просідання ґрунтів сталося руйнування триповерхового житлового будинку у м. Бердичеві по вул. Свердлова 1/2, а збитки завдані НС перевищили 3,5 млн. гривень.

Надзвичайні ситуації природного характеру

Протягом 2011 року виникло 77 НС природного характеру, що майже на третину менше, ніж у 2010 році. Зменшення кількості надзвичайних ситуацій відбулося переважно за рахунок метеорологічних (зменшення у 3,1 рази) та геологічних (у 4,3 рази) НС. Кількість гідрологічних НС у 2011 році порівняно з 2010 роком у кількісному відношенні не змінилася (по 3 НС відповідно), проте були сприятливі зміни в масштабах територіального поширення, і за впливом на безпеку життєдіяльності людей та об'єктів господарювання. Так, у 2011 році НС гідрологічного характеру не мали значного територіального розповсюдження та не призвели до суттєвих матеріальних втрат.

За видами надзвичайні ситуації розподілені наступним чином:

    НС, пов'язані з отруєнням людей - 26;
    НС, пов'язані з інфекційним захворюванням людей - 24;
    метеорологічні НС - 11;
    НС, пов'язані з інфекційними захворюваннями с/г тварин - 5;
    НС, пов'язані з пожежами в природних екосистемах - 4;
    геологічні НС - 3;
    гідрологічні НС -3;
    НС, пов'язані з масовим отруєнням с/г тварин - 1.

За масштабами більшість НС природного характеру віднесено до об'єктового рівня (50 НС), також зареєстровано 26 НС місцевого та 1 НС регіонального рівня.

Внаслідок надзвичайних ситуацій природного характеру у 2011 році загинуло 50 осіб (з них 7 дітей), що на 40% менше ніж у 2010 році, постраждало - 755 осіб (з них 396 дітей), що на 46% більше ніж у 2010 році. Збільшення сталося за рахунок зростання у 2,6 рази кількості постраждалих в НС, пов'язаних із інфекційною захворюваністю людей, кількість яких порівняно із 2010 роком збільшилася вдвічі.

Надзвичайними ситуаціями природного характеру, які виникли у 2011 році завдано збитків на суму близько 67 млн. грн., що майже в 14 разів менше 2010 року (у 2010 році НС природного характеру завдано збитків на суму близько 914 млн. грн.). Збитки внаслідок НС природного характеру завдано переважно метеорологічними НС (84% загальної суми збитків від НС природного характеру).

У територіальному відношенні більшість НС природного характеру, які виникли протягом 2011 року, зареєстровано у Львівській (10 НС), Донецькій (8 НС), Луганській (6 НС) областях. У Волинській, Одеській, Тернопільській областях фіксувалось по 5 НС, Рівненській - 4 НС, Дніпропетровській, Житомирській та Харківській областях (по 3 НС в кожній). Не зареєстровано жодної НС природного характеру у Кіровоградській області, в інших регіонах фіксувалось по 1 - 2 НС (Натиснить для збільшеннярис. 4).

Під негативним впливом мінливих метеорологічних або гідрологічних умов (з різними за масштабом наслідками) опинялися східні, південні та західні регіони країни. Ускладнення погодних умов призвело до виникнення 14 надзвичайних ситуацій, що погіршувало роботу окремих галузей господарства країни.

Характерними особливостями надзвичайних ситуацій природного характеру у 2011 році є:

    виникнення НС внаслідок гідрометеорологічних явищ лише теплого періоду (зливи, сильний вітер, град, підвищення рівнів води у річках);
    значне переважання кількості НС об'єктового та місцевого рівня, лише одна НС досягла регіонального рівня;
    виникнення НС, пов'язаних із пожежами в природних екосистемах у лютому і листопаді та мінімальна кількість таких НС у літній пожежонебезпечний період.

Надзвичайні ситуації техногенного характеру

Протягом 2011 року зареєстровано 134 надзвичайних ситуацій техногенного характеру, що майже не змінилось порівняно із 2010 роком, коли виникло 135 таких НС.

За масштабами HC техногенного характеру, які сталися у 2011 році, розподілено на:

    державного рівня - 4;
    регіонального рівня - 2;
    місцевого рівня - 54;
    об'єктового рівня - 74.

За видами НС техногенного характеру розподілилися на:

    66 НС, пов'язаних із пожежами та вибухами;
    37 НС на транспорті;
    13 НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення;
    11 НС унаслідок раптового руйнування будівель та споруд;
    5 НС, пов'язані із аваріями на електроенергетичних системах;
    2 НС, пов'язані із наявністю у навколишньому середовищі шкідливих (забруднювальних) та радіоактивних речовин понад ГДК.

В 2011 році внаслідок цих HC загинуло 277 осіб (з них 26 дітей) та постраждало - 230 (з них 43 дитини).

Найбільшу кількість загиблих у НС техногенного характеру зареєстровано внаслідок пожеж та вибухів (загинуло 162 особи), причому більшість з них загинули в житлових будинках (133 особи).

Найбільшу кількість постраждалих зареєстровано унаслідок НС на транспорті (постраждала 91 особа, з них 7 дітей). В середньому у 2011 році в кожній НС, пов'язаній із пожежами гинуло троє осіб та одна особа травмувалася, а в кожній НС унаслідок аварій на автомобільному транспорті - гинуло п'ять та травмувалось троє осіб.

Територіально найбільше НС техногенного характеру у 2011 році виникло у Донецькій (18 НС), Луганській (12 НС), Одеській (12 НС) та Миколаївській (10 НС) областях (Натиснить для збільшеннярис. 5).

Матеріальні збитки внаслідок НС техногенного характеру у 2011 році становили близько 26,5 млн. гривень.

Головними причинами виникнення НС техногенного характеру, які виникли у 2011 році, були:

    порушення правил дорожнього руху;
    недотримання правил пожежної безпеки;
    порушення вимог технологічних процесів;
    застарілість та фізична зношеність обладнання, комунікацій тощо.

Найбільш резонансними НС техногенного характеру, окрім НС державного рівня, були:

    НС поблизу с. Єльня Можайського району Московської області Російської Федерації, яка виникла внаслідок зіткнення мікроавтобусу "Форд-Транзит", що перевозив 12 громадян України, з вантажним автомобілем "Вольво", в результаті чого загинуло 8 осіб та 4 - травмовано;
    НС у м. Хмільнику, де внаслідок пожежі у санаторії "Поділля" загинуло 2 особи та 10 постраждало. Причиною НС було коротке замикання електричної мережі;
    НС у м. Луганську, де внаслідок пожежі в консультативно-діагностичній поліклініці № 7 пошкоджено покрівлю та міжповерхові перекриття будівлі, знищено меблі, медичне обладнання та документи. Причиною НС було коротке замикання електричної мережі. Сума матеріальних збитків становила понад 2,2 млн. гривень.

НС соціального характеру

У 2011 році виникло 10 НС соціального характеру, що на 9% менше, ніж у 2010 році.

За видами ці НС розподілено на:

    9 НС, пов'язані із нещасними випадками з людьми;
    1 НС, пов'язану із встановленням вибухового пристрою у громадському місці.

Внаслідок цих НС загинуло 28 осіб, з них 6 дітей (усі внаслідок нещасних випадків). Постраждалих внаслідок НС соціального характеру у 2011 році не зареєстровано. Порівняно із 2010 роком, кількість загиблих в цих НС дещо збільшилася (у 2010 році загинуло 23 особи та 14 - постраждало). Головними причинами виникнення цих НС стало порушення правил техніки безпеки під час виконання робіт та правил поведінки на воді.

Найбільш резонансною стала НС у м. Макіївці Донецької області, яка пов'язана із серією вибухів поблизу магазину "Голден-Плаза" (вул. 250-річчя Донбасу, 9) та адміністративної будівлі Державної холдингової компанії "Макіїввугілля".

 Довідкові дані про застосування сил реагування на НС протягом 2011 року

МНС України безпосередньо брало участь у ліквідації НС силами аварійно-рятувальних загонів, підрозділами пожежної охорони та спецформувань, оперативними групами територіальних управлінь МНС або координувало дії з ліквідації наслідків НС у 162 випадках з 221 (73 %).

До аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт у 221 НС, що виникли протягом 2011 року, залучалося понад 5,1 тис. осіб та понад 1,1 тис. одиниць техніки підрозділів органів виконавчої влади та підприємств. За цей період у ліквідації 162 НС було задіяно понад 2,1 тис. чоловік особового складу та 450 одиниць техніки сил МНС України.

Висновки

Протягом 2011 року в Україні збереглась тенденція до зменшення загальної кількості надзвичайних ситуацій.

У 2011 році зафіксовано десятикратне, порівняно із 2010 роком, зниження величини матеріальних збитків.

Збільшення кількості постраждалих в НС сталося через інфекційні захворювання та отруєння неякісними продуктами харчування.

Зберігаються високими ризики виникнення НС природного (особливо гідрометеорологічних, геологічних та медико-біологічних НС) та техногенного (особливо пожеж (вибухів), аварій на транспорті та в системах життєзабезпечення) характеру, що потребує зосередження діяльності єдиної державної системи цивільного захисту на заходах із запобігання виникненню НС.

Джерело: www.mns.gov.ua





Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2848 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.