Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 20.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.15.137.135· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Дії в надзвичайних ситуаціях: аварії в житлово-комунальному господарстві
[ ] 12.06.2014, 14:05

Дії в надзвичайних ситуаціях: аварії в житлово-комунальному господарстві

1. РАПТОВЕ ОБВАЛЕННЯ БУДІВЛІ

Повне або часткове раптове обвалення будівлі - це надзвичайна ситуація, яка виникає з причини помилок, допущених при проектуванні будівлі, відступі від проекту при веденні будівельних робіт, порушенні правил монтажу, при введенні в експлуатацію будівлі або окремих його частин з великими недоробками, при порушенні правил експлуатації будівлі, а також унаслідок природної або техногенної надзвичайної ситуації.
Обваленню часто може сприяти вибух, який є наслідком неправильної експлуатації побутових газопроводів, необережного поводження з вогнем, зберігання в будівлях легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин, а також терористичного акту.
Раптове обвалення призводить до тривалого виходу будівлі з ладу, виникнення пожеж, руйнування комунально-енергетичних мереж, утворення завалів, травмування та загибелі людей.
Попереджувальні заходи
Заздалегідь продумайте план дій у випадку обвалення будівлі та ознайомте з ним усіх членів своєї сім’ї. Роз’ясніть їм порядок дій при раптовому обваленні та правила надання першої медичної допомоги.
Обов’язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку і вогнегасник. Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримайте в надійному, добре ізольованому місці. Не допускайте знаходження у квартирі без потреби газових балонів. Знайте розташування електричних рубильників, магістраль¬них газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу і води.
При найменших ознаках витоку газу перекрийте його доступ у квартиру, провітріть приміщення і повідомте в службу «Міськгаз» за телефоном - 104. Категорично забороняється користуватися відкритими джерелами вогню, телефоном та електропобутовими приладами до повного вивітрювання газу.
Не захаращуйте коридори будівлі, сходові майданчики, аварійні та пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки.
Як діяти при раптовому обваленні будівлі
Почувши вибух або виявивши, що будівля втрачає свою стійкість, постарайтеся якнайшвидше покинути її, при нагоді взявши документи, гроші і - предмети першої необхідності. Залишаючи приміщення, спускайтеся по сходах, а не на ліфті, так як він у будь-який момент може вийти з ладу. Припиняйте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. Опинившись на вулиці, не стійте поблизу будівель, а перейдіть на відкритий простір. Якщо ви знаходитесь у будівлі, і при цьому відсутня можливість покинути її, то займіть найбезпечніше місце: прорізи капітальних внутрішніх стін, кути, утворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркасу. Якщо можливо, сховайтеся під стіл - він захистить вас від падаючих предметів і уламків. Якщо з вами діти, укрийте їх собою. Відкрийте двері з квартири, щоб забезпечити собі вихід у разі потреби. Не піддавайтеся паніці і зберігайте спокій, підбадьорюйте присутніх. Тримайтеся подалі від вікон, електроприладів, негайно вимкніть воду, електрику і газ. Якщо виникла пожежа, відразу ж спробуйте загасити її. Використовуйте телефон тільки для виклику рятувальників, представників органів правопорядку, лікарів. Не виходьте на балкон. Не користуйтесь сірниками, тому що може існувати небезпека витоку газу.
Як діяти в завалах
Дихайте глибоко, не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосередьтеся на найважливішому, намагайтеся будь-що вижити, вірте, що допомога прийде обов’язково. По можливості надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки й озирнутися, пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви знаходитесь, чи немає поруч інших людей: прислухайтеся, подайте голос. Пам’ятайте, що людина здатна витримати спрагу й особливо голод протягом тривалого часу, якщо не буде марно витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поблизу предмети, які б допомогли подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, дзеркальце, а також мета¬леві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні й тим самим привернути увагу). Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз - спробуйте пролізти через нього. Для цього необхідно розслабити м’язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.

2. АВАРІЇ НА КОМУНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Аварії на комунальних системах життєзабезпечення населення - електроенергетичних, каналізаційних системах, водопровідних і теплових мережах рідко супроводжуються загибеллю людей, однак вони створюють істотні труднощі життєдіяльності, особливо в холодну пору року.
Аварії на електроенергетичних системах можуть призвести до довготривалих перерв електропостачання споживачів великих територій, порушення графіків руху громадського електротранспорту, ураження людей електричним струмом.
Аварії на каналізаційних системах сприяють масовому викиду забруднюючих речовин та погіршенню санітарно-епідеміологічної обстановки.
Аварії в системах водопостачання порушують забезпечення населення водою або роблять воду непридатною для пиття.
Аварії на теплових мережах у зимовий час року призводять до неможливості проживання населення в неопалюваних приміщеннях і його вимушеної евакуації.
Як підготуватися до аварії на комунальних системах
Аварії на комунальних системах, як правило, ліквідуються в найкоротші терміни, проте не виключено тривале порушення подачі води, електрики, опалення приміщень. Для зменшення наслідків таких ситуацій створіть у себе в будинку непорушний запас сірників, господарських свічок, сухого спирту, гасу (за наявності гасової лампи або примуса), елементів живлення для електричних ліхтарів і радіоприймача.
Як діяти у разі аварій на комунальних системах
Повідомте про аварію диспетчера ремонтно-експлуатаційного управління (РЕУ) або житлово-експлуатаційної контори (ЖЕКу), попросіть викликати аварійну службу.
При скачках напруги в електричній мережі квартири або її відключенні потрібно негайно знеструмити всі електропобутові прилади, висмикну¬ти вилки з розеток, щоб під час вашої відсутності при раптовому ввімкненні електрики не сталася пожежа. Для приготування їжі в приміщенні використовуйте тільки пристрої заводського виготовлення: примус, керогаз, «Джміль» та ін. За їх відсутності скористайтеся розведеним на вулиці багаттям. Використовуючи для освітлення квартири господарські свічки і сухий спирт, дотримуйтесь граничної обережності.
Під час знаходження на вулиці не наближайтеся ближче, ніж на 5-8 метрів до обірваних дротів або таких, що провисають, і не торкайтеся їх. Організуйте охорону місця пошкодження, попередьте оточуючих про небезпеку і негайно повідомте в триторіальне управління ДСНС. Якщо провід, обірвавшись, упав поблизу від вас - виходьте із зони ураження струмом дрібними кроками або стрибка¬ми (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження кроковою напругою.
У разі зникнення у водопровідній системі води закрийте всі відкриті до цього крани. Для приготування їжі використовуйте наявну у продажу питну воду, утримайтеся від вживання води з джерел та інших відкритих водойм до отримання висновку про її безпеку. Пам’ятайте, що кип’ятіння води руйнує більшість шкідливих біологічних домішок. Для очищення води використовуйте побутові фільтри, відстоюйте її протягом доби у відкритій ємності, поклавши на дно срібну ложку або монету. Ефективний і спосіб очищення води «виморожуванням». Для «виморожування» поставте ємність з водою в морозильну камеру холодильника. При початку замерзання зніміть верхню скоринку льоду, після замерзання води наполовину - злийте залишки рідини, а воду, що утворилася при таненні отриманого льоду, використовуйте в їжу.
У разі відключення центрального парового опалення для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівачі не саморобного, а тільки заводського виготовлення. В іншому випадку висока ймовірність пожежі або виходу з ладу системи електропостачання. Пам’ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може призвести до трагедії. Для збереження у приміщенні тепла закладіть щілини у вікнах і балконних дверях, завісьте їх ковдрами або килимами. Розмістіть усіх членів сім’ї в одній кімнаті, тимчасово закривши інші. Одягніться тепліше і прийміть профілактичні лікарські препарати від ГРЗ та грипу.

О. Т. Федор
 





Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 843 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.