Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 16.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.47.43· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [253]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Дії в надзвичайних ситуаціях: аварії в житлово-комунальному господарстві
[ ] 12.06.2014, 14:05

Дії в надзвичайних ситуаціях: аварії в житлово-комунальному господарстві

1. РАПТОВЕ ОБВАЛЕННЯ БУДІВЛІ

Повне або часткове раптове обвалення будівлі - це надзвичайна ситуація, яка виникає з причини помилок, допущених при проектуванні будівлі, відступі від проекту при веденні будівельних робіт, порушенні правил монтажу, при введенні в експлуатацію будівлі або окремих його частин з великими недоробками, при порушенні правил експлуатації будівлі, а також унаслідок природної або техногенної надзвичайної ситуації.
Обваленню часто може сприяти вибух, який є наслідком неправильної експлуатації побутових газопроводів, необережного поводження з вогнем, зберігання в будівлях легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин, а також терористичного акту.
Раптове обвалення призводить до тривалого виходу будівлі з ладу, виникнення пожеж, руйнування комунально-енергетичних мереж, утворення завалів, травмування та загибелі людей.
Попереджувальні заходи
Заздалегідь продумайте план дій у випадку обвалення будівлі та ознайомте з ним усіх членів своєї сім’ї. Роз’ясніть їм порядок дій при раптовому обваленні та правила надання першої медичної допомоги.
Обов’язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку і вогнегасник. Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримайте в надійному, добре ізольованому місці. Не допускайте знаходження у квартирі без потреби газових балонів. Знайте розташування електричних рубильників, магістраль¬них газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу і води.
При найменших ознаках витоку газу перекрийте його доступ у квартиру, провітріть приміщення і повідомте в службу «Міськгаз» за телефоном - 104. Категорично забороняється користуватися відкритими джерелами вогню, телефоном та електропобутовими приладами до повного вивітрювання газу.
Не захаращуйте коридори будівлі, сходові майданчики, аварійні та пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки.
Як діяти при раптовому обваленні будівлі
Почувши вибух або виявивши, що будівля втрачає свою стійкість, постарайтеся якнайшвидше покинути її, при нагоді взявши документи, гроші і - предмети першої необхідності. Залишаючи приміщення, спускайтеся по сходах, а не на ліфті, так як він у будь-який момент може вийти з ладу. Припиняйте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. Опинившись на вулиці, не стійте поблизу будівель, а перейдіть на відкритий простір. Якщо ви знаходитесь у будівлі, і при цьому відсутня можливість покинути її, то займіть найбезпечніше місце: прорізи капітальних внутрішніх стін, кути, утворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркасу. Якщо можливо, сховайтеся під стіл - він захистить вас від падаючих предметів і уламків. Якщо з вами діти, укрийте їх собою. Відкрийте двері з квартири, щоб забезпечити собі вихід у разі потреби. Не піддавайтеся паніці і зберігайте спокій, підбадьорюйте присутніх. Тримайтеся подалі від вікон, електроприладів, негайно вимкніть воду, електрику і газ. Якщо виникла пожежа, відразу ж спробуйте загасити її. Використовуйте телефон тільки для виклику рятувальників, представників органів правопорядку, лікарів. Не виходьте на балкон. Не користуйтесь сірниками, тому що може існувати небезпека витоку газу.
Як діяти в завалах
Дихайте глибоко, не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосередьтеся на найважливішому, намагайтеся будь-що вижити, вірте, що допомога прийде обов’язково. По можливості надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки й озирнутися, пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви знаходитесь, чи немає поруч інших людей: прислухайтеся, подайте голос. Пам’ятайте, що людина здатна витримати спрагу й особливо голод протягом тривалого часу, якщо не буде марно витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поблизу предмети, які б допомогли подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, дзеркальце, а також мета¬леві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні й тим самим привернути увагу). Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз - спробуйте пролізти через нього. Для цього необхідно розслабити м’язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.

2. АВАРІЇ НА КОМУНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Аварії на комунальних системах життєзабезпечення населення - електроенергетичних, каналізаційних системах, водопровідних і теплових мережах рідко супроводжуються загибеллю людей, однак вони створюють істотні труднощі життєдіяльності, особливо в холодну пору року.
Аварії на електроенергетичних системах можуть призвести до довготривалих перерв електропостачання споживачів великих територій, порушення графіків руху громадського електротранспорту, ураження людей електричним струмом.
Аварії на каналізаційних системах сприяють масовому викиду забруднюючих речовин та погіршенню санітарно-епідеміологічної обстановки.
Аварії в системах водопостачання порушують забезпечення населення водою або роблять воду непридатною для пиття.
Аварії на теплових мережах у зимовий час року призводять до неможливості проживання населення в неопалюваних приміщеннях і його вимушеної евакуації.
Як підготуватися до аварії на комунальних системах
Аварії на комунальних системах, як правило, ліквідуються в найкоротші терміни, проте не виключено тривале порушення подачі води, електрики, опалення приміщень. Для зменшення наслідків таких ситуацій створіть у себе в будинку непорушний запас сірників, господарських свічок, сухого спирту, гасу (за наявності гасової лампи або примуса), елементів живлення для електричних ліхтарів і радіоприймача.
Як діяти у разі аварій на комунальних системах
Повідомте про аварію диспетчера ремонтно-експлуатаційного управління (РЕУ) або житлово-експлуатаційної контори (ЖЕКу), попросіть викликати аварійну службу.
При скачках напруги в електричній мережі квартири або її відключенні потрібно негайно знеструмити всі електропобутові прилади, висмикну¬ти вилки з розеток, щоб під час вашої відсутності при раптовому ввімкненні електрики не сталася пожежа. Для приготування їжі в приміщенні використовуйте тільки пристрої заводського виготовлення: примус, керогаз, «Джміль» та ін. За їх відсутності скористайтеся розведеним на вулиці багаттям. Використовуючи для освітлення квартири господарські свічки і сухий спирт, дотримуйтесь граничної обережності.
Під час знаходження на вулиці не наближайтеся ближче, ніж на 5-8 метрів до обірваних дротів або таких, що провисають, і не торкайтеся їх. Організуйте охорону місця пошкодження, попередьте оточуючих про небезпеку і негайно повідомте в триторіальне управління ДСНС. Якщо провід, обірвавшись, упав поблизу від вас - виходьте із зони ураження струмом дрібними кроками або стрибка¬ми (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження кроковою напругою.
У разі зникнення у водопровідній системі води закрийте всі відкриті до цього крани. Для приготування їжі використовуйте наявну у продажу питну воду, утримайтеся від вживання води з джерел та інших відкритих водойм до отримання висновку про її безпеку. Пам’ятайте, що кип’ятіння води руйнує більшість шкідливих біологічних домішок. Для очищення води використовуйте побутові фільтри, відстоюйте її протягом доби у відкритій ємності, поклавши на дно срібну ложку або монету. Ефективний і спосіб очищення води «виморожуванням». Для «виморожування» поставте ємність з водою в морозильну камеру холодильника. При початку замерзання зніміть верхню скоринку льоду, після замерзання води наполовину - злийте залишки рідини, а воду, що утворилася при таненні отриманого льоду, використовуйте в їжу.
У разі відключення центрального парового опалення для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівачі не саморобного, а тільки заводського виготовлення. В іншому випадку висока ймовірність пожежі або виходу з ладу системи електропостачання. Пам’ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може призвести до трагедії. Для збереження у приміщенні тепла закладіть щілини у вікнах і балконних дверях, завісьте їх ковдрами або килимами. Розмістіть усіх членів сім’ї в одній кімнаті, тимчасово закривши інші. Одягніться тепліше і прийміть профілактичні лікарські препарати від ГРЗ та грипу.

О. Т. Федор
 

Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 267 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 842

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.