Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 23.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 13.59.5.179· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Як захистити себе від отруєння медикаментами
[ ] 03.11.2010, 20:19

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ОТРУЄННЯ МЕДИКАМЕНТАМИ

 Безсистемне лікування, прийом прострочених лікарських засобів, недотримання основних правил їх застосування може завдати непоправної шкоди. А яку шкоду можуть заподіяти підробки, що зустрічаються на фармацевтичному ринку

 

У кожній сім'ї, як правило, зберігається та чи інша кількість ліків. На всіх упаковках вказаний термін придатності - він проштампований на коробочках, флакончиках, видавлений на блістерах. Якщо етикетка відсутня або термін придатності вичерпався, то ліки обов'язково викиньте. Старі ліки, у кращому разі, не допоможуть, у гіршому викличуть отруєння.

Найбільш поширені отруєння снодійними, заспокійливими засобами, які є майже в кожній сім'і. Для них характерні сонливість, млявість, загальмованість, порушення координації рухів, нестійка хода. При легкому передозуванні через кілька годин або один-два дні описані симптоми зникають. У випадках тяжких отруєнь, що супроводжуються втратою свідомості, лікування здійснюється тільки в лікарні.

В останні роки спостерігається отруєння медикаментами, призначеними для лікування різних захворювань серцево-судинної системи (дигоксин, дигитоксин, обзидан, ізоптин, фіноптин, гемітон, клофелін та ін.). При їх передозуванні, як правило, виникають розлади серцевого ритму, які можуть закінчитися раптово зупинкою серця. Тому при підозрі на отруєння необхідно негайно викликати лікаря.

Практично в кожному домі є жарознижуючі, протизапальні засоби (ацетилсаліцилова кислота, амідопірин, парацетамол, анальгін), сульфаніламідні (етазол, сульфадиметоксин та ін.). Ці, здавалось би, безпечні препарати при їх передозуванні також можуть стати причиною гострого отруєння, які супроводжуються ураженням нирок, печінки.

Якщо ви вийняли ліки з упаковки і не прийняли їх, то ні в якому разі не зберігайте їх окремо від упаковки. Це дуже небезпечно, бо потім можна помилково прийняти не те, що вам потрібно, і завдати непоправної шкоди. Особливу увагу звертайте на правила зберігання ліків. Деякі ліки, як наприклад, свічки, інсулін, повинні зберігатися в холодильнику, решта - у темному місці. Від неправильного зберігання втрачається лікувальна дія препаратів навіть при зовні нормальному вигляді. Ті препарати, які слід зберігати в холодильнику, помістіть у коробку на кшталт автомобільної аптечки, її потрібно щільно закрити та помітити або червоним хрестиком, або написом чи наклейкою. Адже допомога може знадобитися іншим членам сім'ї за вашої відсутності.

Зазвичай ліки зберігаються при кімнатній температурі, тобто при 20° С, якщо на упаковці не вказаний інший температурний режим. Напис "у прохолодно­му місці" відповідає 12-15° С. Більшість ліків, що виготовляються в аптеці (краплі для очей, від нежиті, мікстури від кашлю), розраховані на використання упродовж 2-10 днів, і для тривалого зберігання  не придатні. Будь-які зміни кольору або консистенції ліків, є сигналом, що вживати їх не можна.

Як правило з лікарськими препаратами не сумісний алкоголь. Щоб не помилитися зі способом вживання ліків, при отриманні рецепта уточніть ці моменти у лікаря. Якщо ви купуєте новий препарат в аптеці, запитайте провізора чи фармацевта про особливості його застосування і обов'язково уважно вивчіть анотацію, яка є в кожній упаковці.

Не приймати ліки у присутності дітей, адже вони наслідуватимуть ваші дії. Не залишайте ліки на доступному для дітей місці.

Якщо термін придатності вичерпався, вам потрібно викинути ліки, викидайте тільки порожні упаковки і флакони, а їх вміст знищуйте. Таблетки і порошки розчиніть у воді та вилийте в каналізацію. Мікстури, настоянки, примочки та інші рідини обов'язково вилийте в унітаз, ампули розбийте.

Велике значення має час прийому ліків. Деякі природні та синтетичні лікарські препарати, прийняті після їди, можуть або зовсім втратити свої властивості, або значною мірою їх втратити за рахунок прямої взаємодії зі складовими частинами їжі. Іноді ж навпаки - лікарський ефект може підвищитися.

При прийомі ліки потрапляють у кишечник через 10-15 хвилин і там повністю або майже повністю всмоктуються в кров.

Тому лікарські засоби, які застосовуються при ішемічній хворобі серця (ІХС), краще приймати саме до їди, оскільки забезпечується швидка їх дія. Препарати кальцію, вжиті після їди, з'єднуються із щавлевою, оцтовою та лимонною кислотами ще в шлунку, а в кишечнику - із жирними кислотами та втрачають свої лікувальні властивості. До їди вживають також кислотонестійкі антибіотики - еритроміцин, олеандоміцин тощо.

Як правило, ліки запивають водою і лише при певних показаннях - для попередження подразнення слизової оболонки шлунка - мінеральними водами або ж молоком. Приймати лікарські препарати потрібно навсидячки або навстоячки. Ні в якому разі не в горизонтальному положенні, оскільки ліки можуть "прилипати" до стравоходу і там вже через 10 хвилин руйнуватись. Якщо ви приймаєте декілька препаратів, то краще робити інтервал між їх прийомами в 10-15 хвилин і запивати теплою водою.

Прискорювати дію препаратів за допомогою розжовування замість того, щоб ковтнути їх та запити водою, дуже шкідливо. А якщо мова йде про знеболювальні засоби, то результатом такої нетерплячки можуть бути задишка, швидке серцебиття, стрибки артеріального тиску, нудота, запаморочення.

Розжовувати таблетки можна тільки в окремих випадках при наданні невідкладної допомоги при болю в серці та ін.

Капсули необхідно ковтати цілком: їхня оболонка зроблена із спеціального матеріалу, який захищає слизову оболонку шлунка від агресивної дії медикаментів, у деяких випадках вона сприяє поступовому вивільненню діючих у ліках речовин і тому подовжує лікувальний ефект.

Лікування травами - найдавніший спосіб, лікування болю, дискомфорту, емоційних порушень. Та вживати їх можна тільки після консультації лікаря.

Непогано мати про запас найбільш вживані з них: листя та бруньки берези, траву і квіти звіробою, лист та корінь кропиви, траву полину, материнки, подорожника, квіти календули, липи, бузини чорної, квіти і плоди глоду, суниці, брусниці, чорниці, плоди шипшини, корінь аїру, лопуха, солодцю, оману, валеріани...

Зберігати трави необхідно окремо і від побутової хімії, і від інших ліків: у сухому прохолодному місці в пакетах із щільного паперу і не більше двох років.

Іноді настої лікарських трав подразнюють слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, викликають печію, нудоту, відчуття важкості під грудьми. В таких випадках, крім додавання меду, киселю тощо та вживання настоїв теплими, слід протягом перших 7-10 днів приймати їх через 30-40 хвилин після їди. Потім переходити на звичайний режим прийому (до їди).

Лікарські настої та відвари можуть мати різні, іноді доволі гіркі смаки, запах у більшості рослин ароматний та приємний. Якщо вам неприємно пити гірку рідину, можна додавати в рівних пропорціях практично до всіх сумішей - м'яту.

Слід пам'ятати, що вплив деяких рослин настільки сильний, що неправильне або надмірне їх використання може призвести до неприємних наслідків.

Так, наприклад, валеріана на кожного двадцятого, хто бажає заспокоїтися, справляє протилежну дію. Також і інші трави не слід вживати тривалий час, інакше виникає звикання.

Приймаючи сік алоє, пам'ятайте про небезпеку захворіти на виразку шлунка. А у вагітних сік алоє може спричинити передчасні пологи.

Свіжий сік буряка зумовлює спазм судин. Тому перед тим, як пити, дайте йому відстоятися протягом кількох годин.

Надмірне вживання цибулі може спричинити серцевий біль та підвищення кислотності шлунка.

Надзвичайно корисні ягоди шипшини, але й вони мають побічну дію - руйнують емаль зубів. Тому щоразу після того, як ви випили сік, відвар або настоянку шипшини, прополощіть рот водою.

Коли ви купуєте ліки, дивіться на протипоказання до них. Чим солідніша фірма, яка випускає лікарські препарати, тим більший набір побічних дій вказується в інструкції, тому що фірмою реєструється кожне, бодай єдине ускладнення, яке виникло внаслідок вживання того чи іншого препарату. Тому без консультації лікаря вам не обійтися.

На жаль, ми не застраховані від підробок у фармацевтичній галузі. Ось деякі рекомендації, що допоможуть розпізнати підробку: фірмова коробочка гладенька, з рівними краями; на підроблених ліках часто нечітко витиснута серія та дата виготовлення, вона читається не з того боку блістера (пластини з ліками), де розташовані таблетки; як правило, листівка-вкладиш у справжніх ліках розташована так, що ділиться блістером наполовину. У фальшивці інструкція всунута в одну половину коробочки; вкладиш підробки часто буває незрозумілою мовою, інструкція російською або українською мовою являє собою факсимільну копію; якщо ви завжди купували ліки за високою ціною і раптом зустрічаєте такі ж ліки, але в декілька разів дешевше, знайте - це підробка; не рекомендується замовляти ліки поштою або з доставкою додому.

 

ПЕРША ДОПОМОГА

У будь-якому випадку гострого отруєння ліками негайно викликайте "швидку". До її приїзду постарайтеся промити потерпілому шлунок, давши йому випити три-чотири склянки кіпяченої води, держаком ложки натиснути на корінь язика, щоб у нього швидше виникла блювота. Промивання шлунка слід повторити два-три рази.

Але робити це можна тільки в тому випадку, якщо хворий при свідомості. При втраті свідомості в жодному разі не можна вливати в рот хворому воду, молоко або іншу рідину для промивання шлунка, так як рідина може потрапити в дихальні шляхи, що призведе до порушення дихання, іноді з тяжкими наслідками.

При появі у хворого порушення координації рухів, нестійкої ходи негайно покладіть його в ліжко. Якщо потерпілий втратив свідомість, поверніть його голову набік, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи. Очистіть порожнину рота від слизу і блювотних мас пальцем, обгорненим бинтом.

У потерпілого може відбутися зупинка дихання. Тоді негайно починайте штучне дихання методом "рот у рот" або "рот у ніс". Попередньо очистіть його порожнину рота, розстебніть одяг, який стягує грудну клітку.

Коли прибуде "швидка", не забудьте передати медичним працівникам упаковки з-під прийнятих постраждалим ліків і повідомити, якщо можливо, час прийому препарату, його дозу.

 Оксана МОРОЗОВА,

Закарпатська область

 Матеріал з журналу «Надзвичайна ситуація». - 2010. - № 4. с. 60-61


Джерело: prombezpeka.com.ua







Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2550 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.