Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.144.187.103· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Надзвичайний набір (тривожний чемоданчик)
[ ] 25.03.2010, 10:41

Що таке «Надзвичайний набір» (тривожний чемоданчик)

«НАДЗВИЧАЙНИЙ НАБІР» - це базовий набір речей для виживання в екстремальних ситуаціях до прибуття рятувальників або до евакуації із зони надзвичайної ситуації, будь то аварія, повінь, пожежа і т.п. Правильно укомплектований «надзвичайний набір» може забезпечити автономне існування людини в екстремальних ситуаціях, коли поблизу немає води, їжі, тепла, даху над головою. Мінімальна кількість запасів, яка необхідна для автономного перебування, розраховується виходячи з часу, за який рятувальні служби зможуть відреагувати і втрутитися в ситуацію. Період автономного перебування в очікуванні допомоги рятувальників залежить від імовірності виникнення природної чи техногенної надзвичайної ситуації в даній місцевості, а також віддаленості від великих населених пунктів. Таким чином, в кожному конкретному випадку «надзвичайний набір» комплектується відповідно до місця проживання та за індивідуальними особливостями людини.

Чи обов'язково мати «Надзвичайний набір» (тривожний чемоданчик)

Наявність «надзвичайного набору» залежить від ставлення до навколишньої дійсності, життєвого досвіду. Багато людей, які пережили Велику вітчизняну війну, роблять запаси продуктів і всього необхідного на місяць вперед.

Важливо об'єктивно враховувати необхідність наявності вдома або на роботі «надзвичайного набору», а також можливість його використання. Наприклад, ймовірність використання «надзвичайного набору» у місті і не в сейсмонебезпечному регіоні - низька.

В такому разі при собі бажано мати комплект «першої необхідності» - легкий і компактний набір, який зручно з собою носити.

Комплект «першої необхідності» може включати в себе наступні предмети:

Ліхтарик. Міні радіоприймач (мобільні телефони з радіоприймачем). Універсальний ніж з набором інструментів. Сірники або запальничка. Їжа з розрахунку на добу (калорійні, що займають небагато місця, легкі продукти). Гроші. Документи (паспорт або його копія). Набір засобів першої медичної допомоги: індивідуальні перев'язувальні пакети, набір бактерицидних пластирів; препарати, що знижують больовий синдром (зубний і головний біль, біль при травмах, опіках, гарячковий стан); ліки, що застосовуються при алергії; набір прописаних лікарем ліків, що приймаються періодично або постійно. Перераховані вище предмети не займають багато місця, а їх наявність допоможе уникнути багатьох труднощів.

Якщо ви живете в великому населеному пункті, то забезпечення предметами першої необхідності та продуктами харчування на 2-3 доби швидше за все не буде великою проблемою.

У яких випадках рекомендується мати «Надзвичайний набір» (тривожний чемоданчик)

Перерахуємо випадки, коли «надзвичайний набір» особливо рекомендується тримати вдома. Якщо ви живете в:

а) районі (зоні) можливих землетрусів (і / або цунамі);
б) районі (зоні) повторюваних серйозних повеней (повінь);
в) районі (зоні) серйозних майданних лісових пожеж;
г) районі (зоні) проживання в межах підприємств, що працюють з шкідливими речовинами;
г) зоні проживання, де є ймовірність виникнення збройних конфліктів;
д) інших проблемних регіонах.

Вибір «Надзвичайного набору» (тривожного чемоданчику)

«Надзвичайний набір» (тривожний чемоданчик), як правило, представляє собою укомплектований на випадок надзвичайної ситуації рюкзак, або сумку об'ємом близько 30 літрів. Вміст рюкзака: необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Вибирайте рюкзак яскравого забарвлення зі світловідбиваючими смугами - у разі надзвичайної ситуації це повинно привернути увагу рятувальників. Слід відмовитися від камуфляжного кольору, тому що у разі збройного конфлікту людини з таким рюкзаком можуть прийняти за учасника бойових дій.

Кращий рюкзак з непромокальних, легких, але в той же час щільних, міцних матеріалів, так як вміст має бути захищене від можливих ушкоджень. Необхідно приміряти і підігнати лямки рюкзак - вам повинно бути зручно носити його тривалий час.

Збираючи «Надзвичайний набір», пам'ятайте: він повинен бути компактним і не дуже важким.

Як правильно укладати речі

Строгих рекомендацій з цього приводу немає, але краще слідувати туристичному правилу: легкі предмети і предмети першої необхідності - аптечка, ліхтарик, ніж і т.п. - Зверху і в кишенях, змінну білизну, їжу - на дно.

Щоб захистити вміст рюкзаку від вологи - використовуйте вакуумні пакети з зажимом. Також, перед укладанням речі можна упакувати в звичайні поліетиленові пакети, попередньо обмотавши скотчем.

Можливий базовий набір для «Надзвичайного набору» (тривожного чемоданчику):

Аптечка першої допомоги.

Ліхтарик ручний і налобний (бажано діодний) і запас батарейок до них (можна інерційний з функцією заряджання стільникового телефону).

Мінірадіоприймач з запасом батарейок (або стільниковий телефон з функцією радіо).

Універсальний ніж (з набором інструментів).

Мисливський ніж.

Запас їжі і води (мінімум на 3-и диби).

Зміна нижньої білизни і шкарпеток.

Свисток (потрібно, щоб кликати на допомогу).

Мисливські сірники, сухий спирт, газові запальнички (2-3 шт).

Ремонтний комплект (нитки, голки та ін.)

Одноразовий посуд.

Засоби гігієни.

Якщо дозволяє місце і засоби - покладіть спальний мішок, намет (зараз в спеціалізованих магазинах представлений величезний їх вибір), газову туристичну пальник з балончиком 200-400 р. - цього цілком вистачить на перший час для приготування їжі та обігріву.

Може стати в нагоді маленький блокнот і олівець, який на відміну від кулькової ручки пише завжди.

В залежності від місцевості, в якій ви проживаєте, буде змінюватися і вміст «Надзвичайного набору». Наприклад, у сільській місцевості, знадобиться компас, складная пила, а в міських умовах ці предмети навряд чи будуть затребувані.

Рекомендується протестувати уже зібраний «Надзвичайний набір», наприклад, на дачі, а потім скорегувати його вміст.

Документи

Обов'язково зробіть кольорові або чорно-білі копії всіх необхідних документів: паспорта, військового квитка або приписного свідоцтва, посвідчення, а також документів, що встановлюють право на власність і т.д. Якщо є можливість, то копії краще завірити нотаріально. Бажано, щоб документи були записані на електронний носій і упаковані в водонепроникну упаковку.

Документи завжди краще зберігати при собі - в нагрудних або внутрішніх кишенях.

Одяг

Надзвичайна ситуація може статися в будь-який час року і при будь-яких погодних умовах. Тому доцільно підібрати одяг і на літо, і на зиму. Але, навіть плануючи річний комплект одягу, не варто забувати про теплі речі: куртку або светр.

Оптимальний варіант: легка непромокаєма куртка з капюшоном та вітрової спідницею, штани-напівкомбінезон. Бажано, щоб на куртці та штанях було багато кишень.

Збираючи одяг для «надзвичайного набору», віддавайте перевагу речам, здатним забезпечити максимальний комфорт, створених з дихаючих, непромокальних і зносостійких тканин.

Якщо дозволяють кошти, можна купити спеціально розроблену для туристів одяг і термобілизну.

Як і у випадку з рюкзаком, вибираючи одяг, уникайте камуфльованого забарвлення.

Підготуйте шапку і рукавички, змінні комплекти білизни та шкарпеток.

Особливо серйозно слід підбирати взуття. Перевірте, чи комфортно вам буде перебувати в ній тривалий час, і проходити великі відстані. Краще вибрати варіант з непромокаючої підошвою і дихаючим верхом.

Подбайте про дощовик, який захистить від дощу і вологи не тільки вас, але й тривожний чемоданчик.

Одяг зберігайте поруч із «надзвичайним набором» - так, в разі надзвичайної ситуації, буде зручно швидко переодягнутися, взяти рюкзак і покинути приміщення.

Продукти

Збираючи продуктовий запас в «надзвичайний набір», можна придбати туристичний продуктовий набір тривалого терміну зберігання (в магазинах для туристів і мисливців), який містить необхідний раціон на добу. Або зібрати продуктовий набір самостійно.

Основне правило - продукти повинні бути компактними, легкими, калорійними і мати тривалий термін зберігання. Вибирайте продукти в легких і міцних упаковках.

Рекомендується взяти сухофрукти (сушені банани, інжир, курага), горіхи, горіхово-фруктові суміші, шоколад. Ці продукти дуже калорійні і допоможуть Вам «протриматися» кілька днів, при цьому вони не важкі і займають мало місця.

Незважаючи на те, що шоколад добре втамовує голод, будьте обережні: занадто солодкі, так само як і солоні продукти викликають спрагу. Обов'язково візьміть галети - вони легкі та поживні, можуть зберігатися тривалий час в захищеному від вологи місці.

Для маленьких дітей необхідно підготувати дитяче харчування, сухе молоко і суміші.

І для дітей, і для дорослих рекомендується взяти полівітаміни - з розрахунку 1 шт. в день на одного. Покладіть їх до продуктів.

Не рекомендується для раціону «надзвичайного набору» вибирати консервовані продукти - залізні банки важать багато, а поживна цінність консервів не вище, ніж у перерахованих вище продуктів.

Питна вода

Одна з головних причин загибелі людей - зневоднення. Основна проблема в зоні надзвичайної ситуації - дефіцит чистої питної води. Тому, обов'язково в «надзвичайному наборі» повинен бути запас чистої питної води з розрахунку мінімум пів-літра на добу. Витрачати її потрібно економно і намагатися поповнювати запас при кожному зручному випадку.

Якщо надзвичайна ситуація застала вас у великому місті, запаси води можна буде знайти на складах і в магазинах.

Придатна для використання вода з водоймищ, але в цьому випадку необхідно мати спеціальні таблетки для знезараження води. Але не забувайте, що кип'ятіння є найбільш надійним способом для знезараження води.

Вогонь

На той випадок, коли під час надзвичайної ситуації виникне необхідність обігріву та приготування їжі, знадобляться наступні засоби для розпалювання вогню:

сірники - краще взяти мисливські сірники, вони не промокають і горять на сильному вітрі;

сухий спирт - це альтернативне джерело вогню, а також засіб для розпалювання багаття;

запальничка - в рюкзаку необхідно мати декілька газових запальничок.

Медичні засоби

Основна проблема з медичними засобами полягає в тому, що не кожен знайомий з особливостями призначення і застосування тих чи інших ліків. Аптечка для «надзвичайного набору» (тривожного чемоданчику) збирається індивідуально, залежно від приписів лікаря, особливостей здоров'я. Як показує практика, найбільш часто в надзвичайних ситуаціях застосовують такі препарати:

Проти нападів стенокардії і тахікардії, неврозів, безсоння.

Застосовуваних при алергічних реакціях.

Протизапальні, жарознижувальні та анальгетичні препарати.

Антибіотики широкого спектра дії.

Препарати, що використовуються при різних інтоксикаціях і отруєннях, діареї, дизентерії, алергічних реакціях,

наприклад активоване вугілля.

Засоби для лікування гострої і хронічної діареї.

Протимікробні засоби для лікування дизентерії, гастроентеритів, ентероколітів, коліту та інших інфекційно-запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Препаратів для зняття больового синдрому при зубному і головного болю, при травмах, опіках.

Аерозолі або мазі, що поліпшують регенерацію тканин, при ранах і виразках, що погано гояться.

Засоби перев'язки:

вата медична в рулоні 50 г - 1 шт.;
бинт стерильний (7х14 см) - 1-2 шт.;
серветки дезинфікуючі - 10 шт.;
серветки стерильні - 1 уп.;
лейкопластир бактерицидний - упаковка або 20 шт.;
лейкопластир рулонний - 1 котушка;
індивідуальний перев'язувальний пакет - 1-2 шт.

Засоби антисептичні:

перекис водню - сприяє швидкому згортанню крові і гальмує розвиток інфекцій на поверхні рани;

калію перманганат (марганцівка) - використовується для полоскання горла, промивання ран, обробки опіків, а також як блювотний засіб для прийому всередину.

Крім цього, покладіть в аптечку джгут для зупинки кровотечі (ознайомтеся з правилами застосування джгута), ножички або універсальний ніж, дитячі ліки.

Багато хто з перерахованих вище препаратів і засобів містяться в автомобільній аптечці, яку можна взяти за основу, додавши медикаменти відповідно до індивідуальних особливостей здоров'я і рекомендацій лікаря.


Де і як зберігати «Надзвичайний набір»(тривожний чемоданчик)

Місце та умови зберігання «надзвичайний набір» (тривожний чемоданчик) залежать від району і місця вашого проживання, а також деяких інших факторів.

Якщо ви живете в місті - зберігати краще поруч з виходом з квартири, в сільській місцевості та при існуючій загрозі повені - на горищних приміщеннях.

Слідкуйте за терміном придатності і умов зберігання вмісту «тривожного валізки». У цих цілях рекомендується скласти список вмісту з датами закінчення терміну придатності, який дозволить вчасно замінити прострочені продукти і медпрепарати.







Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3908 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.