Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 20.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.189.184.42· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Щоб не стати мішенню
[ Викачати з сервера (111.3 Kb) ] 15.05.2014, 22:58

ЩОБ НЕ СТАТИ МІШЕННЮ

Враховуючи ситуацію, яка склалась у нашій державі, останнім часом будь-яка людина може опинитися під градом куль з різних причин: кримінальних, політичних, військових тощо. Як повинні поводитись у разі виникнення перестрілки мирні жителі?

Побачивши на вулиці військові машини, водій будь-якого цивільного транспорту повинен розуміти, що танк або БМП (бойова машина піхоти) тут зовсім не рівноправний «учасник дорожнього руху»: це техніка, створена для бою. Тому краще не сподіватися, що танки звертатимуть увагу на вуличні знаки, сигнали світлофорів або який транспортний засіб має переважне право проїзду. Всі правила дорожнього руху в цей час найдоречніше звести до двох формул: «Головною вулицею або дорогою вважається та, по якій їде танк» і «Переважне право проїзду має той, у кого заліза більше». На перехресті головною людиною стає військовий регулювальник.
Треба враховувати незвичні для міської вулиці габарити, ковзання гусениць на асфальті, можливий занос при повороті і робити розрахунок на те, що для маневру бойовій машині знадобиться не менше п’яти метрів.

Не можна забувати про особливості управління військовою технікою. Механік-водій дивиться на дорогу не через вітрове скло, а через триплекси, і пішохода занадто близько (ближче п’яти метрів) від машини він просто не може помітити. Він також не почує окрики, сигнал автомобіля і міліцейський свисток: всю звукову інформацію (головна - команди та переговори в ефірі) він отримує через свій шоломофон.

Якщо додати до цього звичку солдата до широкого полігону, то стає зрозуміло, чому при вигляді колони або окремих бойових машин пішоходам і водіям не варто проявляти зайву цікавість і наближатися. Водієві найкраще просто прибрати свій автомобіль дороги (можна і на тротуар), тому що зіткнення, скажімо, з танком означає для легкового автомобіля не аварію, а швидше за все руйнування, причому механік-водій танка може навіть нічого не помітити.

Щоб правильно орієнтуватися в тому, що відбувається, при появі військ включіть місцеву радіостанцію (в тому числі і в машині) або телевізор Зв'яжіться по телефону зі своїм підприємством або установою, щоб дізнатися, чи немає змін у режимі роботи, а якщо ви на роботі, зв'яжіться з родиною і погодьте ваші дії. Дітям до з'ясування обстановки краще залишатися дома.

Серед оптимальних варіантів захисту сім’ї - від'їзд на дачу, у село до бабусі чи дідуся. При евакуації обов’язково потрібно взяти з собою документи (у кожного члена сім’ї вони повинні бути в кишені, а не в сумці чи машині), трохи продуктів і найнеобхідніші речі. Під час будь-яких пересувань необхідно виконувати вимоги ВАІ (військової автоінспекції) і патрулів.

Щоб не опинитися під підозрою, не беріть із собою біноклі, радіотелефони, будь-які знаки військової відмінності. Якщо ви ризикнули захопити в дорогу зброю (або підібрати по дорозі), боєприпаси (хоча б один патрон) - ви повинні чітко розуміти, що це може коштувати вам життя. Те ж можна сказати і про зайву цікавість.

Під час пересування по прострілюваній місцевості треба бути готовим негайно покинути машину, тому обійдіться без ременів безпеки і пам'ятайте, що краще місце - поблизу дверей.

Під час вертикальної перестрілки - коли з горища або з якогось вікна вашого (або сусіднього) будинку стріляють по противнику на вулиці, необхідно сховатися в ванній кімнаті і лягти там на підлогу або в ванну. Перебувати в кімнатах з вікнами не можна не тільки через загрозу прямого влучення кулі, осколка, снаряда, а й через небезпеку' рикошету'. Гіркий досвід показує, що люди недостатньо враховують його і вважають, що, перебуваючи нижче рівня підвіконня, вони в безпеці. На жаль, рикошетом куля вбиває нітрохи не рідше, особливо в бетонних будинках, де, залетівши в кімнату, вона може зрикошетити від стін і стелі не один раз. Якщо ви у будинку і стріляють під вікнами, не визирайте у вікно.

Перебуваючи у своєму укритті, треба стежити за можливою появою диму або вогню. Кожна 3-5 куля бойового заряду кулемета або автомата зазвичай трасуюча, тому ризик пожежі дуже високий. Якщо пожежа почалася, а стрільба не припинилася. квартиру необхідно негайно покинути (поповзом!), закривши за собою двері і в палаючу кімнату, і на сходову площадку. З' під'їзді сховатися подалі від вікон. Небезпечно підходити до вікон (а тим бііьше виходити на балкон) навіть тоді, коли стріляють далеко від вашого будинку: безглузда куля занадто часто виправдовує свою назву.

Ще більшу небезпеку несе вулична перестрілка.

Що робити, якщо перестрілка застала вас на вулиці? Перш за все - відразу ж лягти, з широко розкинутими ногами, (коли поруч вибухне граната чи снаряд, щоб вам не перебило обидві ноги) та прикривши голову руками, сумкою, пакетом тощо. Негайно треба озирнутися - не для того, щоб дізнатися, хто стріляє, а щоб знайти можливості укриття. При цьому пересувайтеся по кривій лінії, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям може стати виступ будівлі, кам’яні східці ганку, фонтан, пам’ятник, чавунна підставка ліхтаря чи стовпа, цегляний стовп паркану, канава, навіть бетонна урна або бордюрний камінь. Ховаючись за автомобілем, врахуйте, що його метал тонкий, колеса - гума з повітрям, а в баку - пальне. У будь-якому випадку треба виходити з того, що будь-яке укриття краще, ніж ніяке. Вибираючи укриття, треба також мати на увазі, що захист бажаний не лише з боку пострілів, оскільки, знову ж таки, не менш небезпечний рикошет.

Перестрілка не може тривати вічно, і швидше за все її вдасться перечекати. Однак можлива ситуація, в якій безпечніше сховатися за ріг або в підворітті, в під’їзді. В деяких випадках раціональніше навіть розбити вікно і вскочити в будь-яку квартиру першого поверху. Ідеальним місцем порятунку на вулиці можна вважати підземний перехід. Під час перестрілки до нього слід пробиратися поповзом (в тому числі і по східцях!). Але в той же час треба враховувати небезпеку викликати вогонь на себе через пересування. Особливо небезпечно бігти - ті, хто стріляє, можуть прийняти вас за супротивника. Звичайно, є й безумовні речі: не дозволяти беззбройним роззявам стояти і спостерігати бій, негайно, в першу чергу, рятувати дітей (в тому числі і прикриваючи своїм тілом).

Взагалі в таких випадках не може буги однозначних заочних рецептів, виважені рішення треба приймати на місці.

Сподіваємось, що наші поради знадобляться вам лише як корисна інформація, яку не доведеться переживати в реальних життєвих обставинах. Миру нам, мудрості та безпеки.

 





Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1288 | Завантажень: 39 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.