Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 02.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.179· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 1 Професії працівників, що є загальними для всіх видів економ. діяльності
[ Викачати з сервера (358.2 Kb) ] 26.07.2010, 21:15
.


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності"
(Розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців, та технічних службовців”, Розділ 2 "Професії робітників")
Затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004  № 336
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — Довідник) є систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій (ДК 003-95.
Довідник визначає перелік основних робіт, які властиві тій або іншій посаді, та забезпечує єдність у визначенні кваліфікаційних вимог щодо певних посад.
Довідник є нормативним документом, обов’язковим з питань управління персоналом на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності.


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ДОВІДНИКА КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРОФЕСІЙ ПРАЦІВНИКІВ
1. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — Довідник) є систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій (ДК 003-95.
Довідник визначає перелік основних робіт, які властиві тій або іншій посаді, та забезпечує єдність у визначенні кваліфікаційних вимог щодо певних посад.
Довідник є нормативним документом, обов’язковим з питань управління персоналом на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності.
2. Довідник складається з Випусків і Розділів випусків, які згруповано за основними видами економічної діяльності, виробництва та робіт.
Розділи Випусків співвідносні з Розділами класифікації професій за Класифікатором професій ДК 003-95, а саме: "Керівники”, "Професіонали”, "Фахівці”, "Технічні службовці”. Зміст Випуску або Розділу випуску складається із "Вступу” та "Кваліфікаційних характеристик”, вміщених в абетковій послідовності з порядковими номерами.
3. Кваліфікаційна характеристика професії працівника має такі Розділи: "Завдання та обов’язки”, "Повинен знати”, "Кваліфікаційні вимоги”. За необхідності може бути додатковий Розділ "Спеціалізація”.
3.1. У Розділі "Завдання та обов’язки” наведено типові професійні завдання, обов’язки та повноваження для певної посади, посилання на галузь необхідних знань.
3.2. У Розділі "Повинен знати” наводяться основні вимоги до спеціальних знань, необхідних для виконання відповідних типових завдань та обов’язків, а також знань законодавчих актів, положень, інструкцій та інших нормативних документів, методів і засобів, які працівник повинен вміти застосовувати під час виконання своїх професійних обов’язків.
3.3. У Розділі "Кваліфікаційні вимоги” визначено відповідно до певної посади вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, вимоги до післядипломної освіти і мінімальні вимоги до стажу роботи.
Для професійної групи "Керівники” вимоги визначено залежно від рівня та функцій управління і керівництва, які відрізняються за своєю складністю та відповідальністю: керівники первинних структурних підрозділів, керівники структурних підрозділів вищого рівня, керівники підприємств, установ, організацій. Для професійної групи "Професіонали” визначено вимоги повної вищої освіти з освітньо-кваліфікаційним рівнем — магістр, спеціаліст та чотирирівневе кваліфікаційне категоріювання. Для професіоналів, зайнятих на складних і відповідальних роботах (інженер-конструктор, інженер-електронік тощо), запроваджено п’ятирівневе кваліфікаційне категоріювання.
Для професійної групи "Фахівці” визначено вимоги базової або неповної вищої освіти з освітньо-кваліфікаційним рівнем — бакалавр, молодший спеціаліст та трирівневе кваліфікаційне категоріювання. В окремих випадках визначаються вимоги повної вищої освіти з освітньо-кваліфікаційним рівнем — спеціаліст.
Для професійної групи "Технічні службовці” визначено вимоги професійно-технічної освіти чи повної загальної середньої освіти та професійної підготовки на виробництві, у сфері послуг.
3.4. Розділ "Спеціалізація” подає дані про похідні назви посад, характеристики робіт, галузеву віднесеність тощо, які вказують на особливості застосування посади.
4. Довідник служить основою для:
а) розроблення посадових інструкцій працівникам, які закріплюють їх обов’язки, права та відповідальність;
б) складання положень про структурні підрозділи, які визначають їх роль та місце в системі управління підприємством (установою, організацією);
в) формування та регулювання ринку праці;
г) ведення документації про укладення трудового договору (прийняття на роботу), професійне просування, переведення на іншу роботу, відсторонення від роботи, припинення і розірвання трудового договору;
д) присвоєння і підвищення категорій за посадою відповідно до оволодіння особою повним обсягом знань та робіт за результатами кваліфікаційної атестації;
е) організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, які готують працівників за професіями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів.
5. Довідник застосовується як базовий елемент організації оплати праці разом зі схемами посадових окладів, коефіцієнтами тощо, які утворюють тарифну систему оплати праці. Тарифікаційні процедури встановлюються і регулюються законодавством України, генеральною, галузевими, регіональними угодами, колективними та трудовими договорами.
6. У Довіднику визначено перелік основних робіт, які притаманні тій або іншій посаді, виходячи із встановленого в галузях економіки поділу і кооперації праці.
Конкретний перелік посадових обов’язків визначається посадовими інструкціями керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, які розробляють і затверджують на основі Довідника роботодавці, ураховуючи конкретні Завдання та обов’язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації. Під час розроблення посадових інструкцій забезпечується єдиний підхід до побудови, структури і викладу змісту розділів. Інструкції повинні відображати повний перелік завдань та обов’язків, повноважень і відповідальності, у разі потреби мати необхідні пояснення, а всі терміни — чіткі визначення.
Якщо виникає необхідність, завдання та обов’язки, що включені до типової кваліфікаційної характеристики тієї або іншої посади, можуть бути розподілені між окремими виконавцями або коло завдань та обов’язків окремих працівників може бути розширене з дорученням їм робіт, передбачених для різних груп посад, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності, кваліфікації.
Усі посадові інструкції, що розробляються на підприємствах, в установах, організаціях, повинні бути взаємопов’язаними, аби не допускати дублювання в роботі працівників.
Посадові інструкції після їх затвердження керівником підприємства організації, установи або за дорученням його заступниками, доводяться до працівника під розписку.
До посадових інструкцій може бути внесено зміни, доповнення лише на підставі наказу керівника підприємства, установи, організації за згодою працівника. Наказ про внесення змін, доповнень до посадової інструкції видається в разі перерозподілу обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності, раціональним розподілом праці. У разі зміни назви підприємства, установи, організації, їх структурного підрозділу або посади до посадових інструкцій вносяться відповідні зміни.
Посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що зазначені в штатному розписі. Виняток можуть становити окремі керівники, правове положення яких визначено в Статуті (положенні) підприємства, установи, організації або відповідного підрозділу, де зазначено основні завдання, обов’язки, права і відповідальність за виконання покладених на них функцій.
Посадові інструкції складаються із Розділів: "Загальні положення”, "Завдання та обов’язки”, "Права”, "Відповідальність”, "Повинен знати”, "Кваліфікаційні вимоги” та "Взаємовідносини (зв’язки) за посадою”.
У правому куті першої сторінки посадової інструкції розташовується слово "Затверджено”, підпис керівника про її затвердження, вказано посаду, ініціали та прізвище керівника, а також дата затвердження.
У заголовку посадової інструкції наводиться повна назва посади в давальному відмінку (повинна відповідати професійній назві роботи, передбаченій Класифікатором професій ДК 003-95 зі змінами та доповненнями) та повна назва структурного підрозділу.
У Розділі "Загальні положення” посадової інструкції містяться основні дані про посаду, сферу діяльності працівника, найменування підрозділу, де працює працівник, порядок призначення на посаду та припинення виконання посадових обов’язків, безпосередню підпорядкованість, кваліфікаційні вимоги до працівника (рівень освітньої підготовки, рівень кваліфікації, фах, необхідний стаж роботи за фахом, інші вимоги), наявність підлеглих, перелік основних законодавчих актів, інших матеріалів, якими керується в роботі працівник, порядок заміщення інших працівників на період їхньої тимчасової відсутності (відпустка, хвороба, інші поважні причини), а також хто заміщує його.
Розділ "Завдання та обов’язки” характеризує зміст діяльності працівника.
Визначається самостійна ділянка роботи відповідно до Положення про підрозділ. Ділянка роботи може визначатися шляхом виділення групи питань з відповідних напрямів або закріпленням за працівником переліку об’єктів управління, або як перелік відносно самостійних питань. Визначається перелік видів робіт, з яких складаються функції, що виконуються.
Під час встановлення видів робіт слід визначати їх за організаційно-юридичними ознаками (керує, затверджує, здійснює, організовує, розглядає, виконує, забезпечує, контролює, бере участь, готує тощо).
Завдання та обов’язки працівника мають відповідати завданням і функціям підрозділу та вимогам кваліфікаційної характеристики відповідної посади.
У Розділі "Права” визначаються і наводяться делеговані працівникові повноваження, за допомогою яких працівник має забезпечувати в процесі своєї діяльності виконання покладених на нього завдань та обов’язків. Наприклад, вносити пропозиції з відповідних питань, приймати певні рішення, узгоджувати проекти документів, виконувати обов’язки представництва підрозділу з певних питань, брати участь у нарадах, отримувати необхідну для виконання своїх завдань інформацію від відповідних підрозділів тощо.
Розділ "Відповідальність” містить показники оцінки роботи працівника та межі його особистої відповідальності за результати діяльності та виконання робіт. Показниками оцінки роботи є якість та своєчасність виконання посадових завдань та обов’язків. Наприклад, зазначається, що працівник несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання посадових завдань та обов’язків, порушення правил внутрішнього трудового розпорядку та правил з охорони праці тощо.
У Розділі "Повинен знати” містяться вимоги до спеціальних знань, а також знань законодавчих актів та нормативних документів, необхідних для виконання посадових обов’язків.
7. Посадова інструкція може бути доповнена Розділами "Кваліфікаційні вимоги” та "Взаємовідносини (зв’язки за посадою)”. Розділ "Кваліфікаційні вимоги” містить норми, які стосуються освіти, освітньо-кваліфікаційних рівнів та досвіду, достатніх для повного і якісного виконання робіт за посадою.
У Розділі "Взаємовідносини (зв’язки) за посадою” визначається коло основних взаємозв’язків працівника із співробітниками свого та інших структурних підрозділів, а також зі сторонніми підприємствами, організаціями, установами, з якими працівник має службові взаємовідносини, терміни отримання та надання взаємної інформації (за наявності), порядок погодження та затвердження відповідних документів тощо.
8. Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик посад, усі керівники повинні:
а) володіти знаннями з права економіки адміністрування, фінансів, кадрового менеджменту та екології;
б) аналізувати та узагальнювати інформацію, продукувати нові ідеї, управлінські рішення, соціальні технології;
в) розробляти планові та керівні матеріали, створювати можливості для майбутнього розвитку, формування інноваційної моделі розвитку;
г) упроваджувати нормативні та інструктивні матеріали, забезпечувати умови для вдосконалення організації розподілу праці, виконання робіт та управління підрозділами;
д) сприяти встановленню ефективних виробничих (службових)
взаємовідносин і зв’язків між працівниками;
е) забезпечувати додержання вимог посадових інструкцій;
ж) аналізувати стан виконання планів, організації робіт, виконавської майстерності працівників, задоволення вимог замовників та технологічні, ринкові, фінансові досягнення чи прорахунки;
к) упроваджувати заходи щодо професійного розвитку персоналу з метою досягнення високих економічних результатів;
л) створювати необхідні умови для успішного ведення робіт, виготовлення нових виробів (надання нових послуг), поширення їх на товарні ринки (ринки послуг), встановлення партнерських відносин з постачальниками, споживачами та конкурентами;
м) удосконалювати форми мотивації праці працівників відповідно до їх професійних та ділових якостей, складності та умов праці, результатів господарської діяльності підприємств, установ, організацій;
н) застосовувати світовий досвід і передову вітчизняну практику організації виробництва (робіт).
Професіонали та фахівці різних категорій повинні:
вміти реалізовувати плани в межах своєї діяльності, систематизувати, аналізувати та обробляти інформацію, вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків.
9. Усі працівники повинні підвищувати професійну кваліфікацію згідно з вимогами чинного законодавства.
10. Кваліфікаційні категорії підвищуються насамперед тим працівникам, які успішно виконують посадові завдання та обов’язки, творчо і сумлінно ставляться до службових доручень і вимог посадових інструкцій. Присвоєння і підвищення кваліфікаційних категорій працівникам здійснюють комісії з проведення кваліфікаційної атестації.
11. Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.
12. Роботодавець організовує систематичне навчання працівників з питань охорони праці.
13. Похідні посади, назви яких утворено за допомогою додаткових ознак типу "заступник”, "змінний” тощо, мають такі ж кваліфікаційні характеристики, що й базові. Завдання, обов’язки, знання та кваліфікаційні вимоги цих працівників під час розроблення посадових інструкцій визначаються на основі кваліфікаційної характеристики відповідної базової професії.
14. У разі виконання працівником робіт, що належать до різних посад, трудовий договір укладається за згодою сторін за посадою, яку визнано основною. Основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншими посадами.
15. У разі необхідності органи виконавчої влади, професійні спілки, організації роботодавців, наукові товариства, підприємства та установи можуть подавати до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, відповідальних за розроблення галузевих Випусків, обґрунтовані проекти змін і доповнень до Довідника.
16. У всіх записах про виконувані роботи (штатний розпис, запис до трудових книжок тощо) слід вживати повну назву професії (посади) відповідно до Довідника, включаючи кваліфікаційну категорію, наприклад: "Художник-конструктор (дизайнер) I категорії”.
17. Пропозиції щодо змін і доповнень подаються в разі:
а) розширення і поглиблення змісту завдань і обов’язків;
б) зміни освітніх, освітньо-кваліфікаційних рівнів і, відповідно, кваліфікаційних вимог;
в) зміни назв посад, появи нових або укрупнення існуючих посад та вилучення застарілих;
д) уточнення професійної термінології тощо.
18. Міністерство праці та соціальної політики України у встановленому порядку і визначені строки розглядає проекти змін та доповнень і приймає відповідні рішення щодо їх погодження або затвердження, які є обов’язковими для застосування на національному ринку праці до виходу нового видання Довідника.





Зміст документу

РОЗДІЛ 1 Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців
1. ДИРЕКТОР (НАЧАЛЬНИК, ІНШИЙ КЕРІВНИК) ПІДПРИЄМСТВА
2. ГОЛОВНИЙ БУХГАЛТЕР
3. ГОЛОВНИЙ ДИСПЕТЧЕР (ПРОМИСЛОВІСТЬ),
4. ГОЛОВНИЙ ЕКОНОМІСТ
5. ГОЛОВНИЙ ЕНЕРГЕТИК
6. ГОЛОВНИЙ ЗВАРНИК
7. ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР
8. ГОЛОВНИЙ КОНСТРУКТОР
9. ГОЛОВНИЙ МЕТАЛУРГ
10. ГОЛОВНИЙ МЕТРОЛОГ
11. ГОЛОВНИЙ МЕХАНІК
12. ГОЛОВНИЙ ТЕХНОЛОГ
13. ДИРЕКТОР З КАДРОВИХ ПИТАНЬ ТА ПОБУТУ
14. ДИРЕКТОР КОМЕРЦІЙНИЙ
15. ЗАВІДУВАЧ АРХІВУ
16. ЗАВІДУВАЧ БЮРО ПЕРЕПУСТОК
17. ЗАВІДУВАЧ ГОСПОДАРСТВА
18. ЗАВІДУВАЧ ГУРТОЖИТКУ
19. ЗАВІДУВАЧ ЕКСПЕДИЦІЇ
20. ЗАВІДУВАЧ КАМЕРИ СХОВУ (РУЧНОГО БАГАЖУ)
21. ЗАВІДУВАЧ КАНЦЕЛЯРІЇ
22. ЗАВІДУВАЧ КОПІЮВАЛЬНО-РОЗМНОЖУВАЛЬНОГО БЮРО
23. ЗАВІДУВАЧ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ БІБЛІОТЕКИ
24. ЗАВІДУВАЧ СКЛАДУ
25. ЗАВІДУВАЧ ФОТОЛАБОРАТОРІЇ
26. ЗАВІДУВАЧ ЦЕНТРАЛЬНОГО СКЛАДУ
27. ЗАВІДУВАЧ МАШИНОПИСНОГО БЮРО
28. МАЙСТЕР ВИРОБНИЧОЇ ДІЛЬНИЦІ
29. МАЙСТЕР КОНТРОЛЬНИЙ (ДІЛЬНИЦІ, ЦЕХУ)
30. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) З ЛОГІСТИКИ
31. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) З ПЕРСОНАЛУ
32. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) З РЕКЛАМИ
33. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ) ІЗ ЗБУТУ
34. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ)
35. МЕНЕДЖЕР (УПРАВИТЕЛЬ)
36. НАЧАЛЬНИК БЮРО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ЦЕХУ
37. НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧО-ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО БЮРО ЦЕХУ
38. НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧОГО ВІДДІЛУ
39. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВОМ (АСКВ)
40. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЗБУТУ (МАРКЕТИНГУ)
41. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЗОВНІШНЬОЇ КООПЕРАЦІЇ
42. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
43. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ КАДРІВ
44. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ КОМПЛЕКТАЦІЇ УСТАТКУВАННЯ
45. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ПОСТАЧАННЯ
46. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ МЕХАНІЗАЦІЇ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
47. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
48. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
49. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
50. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОХОРОНИ ПРАЦІ
51. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПАТЕНТНОЇ ТА ВИНАХІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
52. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ
53. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПІДСОБНОГО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
54. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
55. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ
56. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ТЕХНІЧНОГО КОНТРОЛЮ
57. НАЧАЛЬНИК ГАРАЖА
58. НАЧАЛЬНИК ГОСПОДАРСЬКОГО ВІДДІЛУ
59. НАЧАЛЬНИК ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
60. НАЧАЛЬНИК ЗМІНИ (ПРОМИСЛОВІСТЬ)
61. НАЧАЛЬНИК ЗМІНИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО
62. НАЧАЛЬНИК ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВІДДІЛУ
63. НАЧАЛЬНИК КОТЕЛЬНІ
64. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ З КОНТРОЛЮ ВИРОБНИЦТВА
65. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ НАУКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ ТА УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЦТВОМ
66. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ СОЦІОЛОГІЇ ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЇ ПРАЦІ
67. НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
68. НАЧАЛЬНИК МАЙСТЕРНІ
69. НАЧАЛЬНИК НОРМАТИВНО-ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ (СТАНЦІЇ) З ПИТАНЬ ПРАЦІ
70. НАЧАЛЬНИК ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО
71. НАЧАЛЬНИК ПЛАНОВО-ЕКОНОМІЧНОГО БЮРО ЦЕХУ
72. НАЧАЛЬНИК ПЛАНОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ВІДДІЛУ
73. НАЧАЛЬНИК РЕМОНТНОГО ЦЕХУ
74. НАЧАЛЬНИК ТЕХНІЧНОГО ВІДДІЛУ
75. НАЧАЛЬНИК ТЕХНОЛОГІЧНОГО БЮРО ЦЕХУ
76. НАЧАЛЬНИК ФІНАНСОВОГО ВІДДІЛУ
77. НАЧАЛЬНИК ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЗАВОДСЬКОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
78. НАЧАЛЬНИК ЦЕХУ. НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ
79. НАЧАЛЬНИК ЦЕХУ ДОСЛІДНОГО ВИРОБНИЦТВА
80. НАЧАЛЬНИК ЮРИДИЧНОГО ВІДДІЛУ
1. АУДИТОР
2. БУХГАЛТЕР (З ДИПЛОМОМ СПЕЦІАЛІСТА)
3. БУХГАЛТЕР-РЕВІЗОР
4. ДОКУМЕНТОЗНАВЕЦЬ
5. ЕКОНОМІСТ
6. ЕКОНОМІСТ-ДЕМОГРАФ
7. ЕКОНОМІСТ З БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
8. ЕКОНОМІСТ З ДОГОВІРНИХ ТА ПРЕТЕНЗІЙНИХ РОБІТ
9. ЕКОНОМІСТ З МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
10. ЕКОНОМІСТ З ПЛАНУВАННЯ
11. ЕКОНОМІСТ З ПРАЦІ
12. ЕКОНОМІСТ З ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ
13. ЕКОНОМІСТ ІЗ ЗБУТУ
14. ЕКОНОМІСТ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО
15. ІНЖЕНЕР
16. ІНЖЕНЕР З АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВОМ
17. ІНЖЕНЕР З ІНСТРУМЕНТУ
18. ІНЖЕНЕР З КОМПЛЕКТАЦІЇ УСТАТКУВАННЯ
19. ІНЖЕНЕР З МЕТРОЛОГІЇ
20. ІНЖЕНЕР З МЕХАНІЗАЦІЇ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
21. ІНЖЕНЕР З НАЛАГОДЖЕННЯ Й ВИПРОБУВАНЬ
22. ІНЖЕНЕР З НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
24. ІНЖЕНЕР З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІ
25. ІНЖЕНЕР З ОРГАНІЗАЦІЇ ТА НОРМУВАННЯ ПРАЦІ
26. ІНЖЕНЕР З ОРГАНІЗАЦІЇ КЕРУВАННЯ ВИРОБНИЦТВОМ
27. ІНЖЕНЕР З ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
28. ІНЖЕНЕР З ОХОРОНИ ПРАЦІ
29. ІНЖЕНЕР З ПАТЕНТНОЇ ТА ВИНАХІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ
30. ІНЖЕНЕР З ПІДГОТОВКИ ВИРОБНИЦТВА
31. ІНЖЕНЕР З ПІДГОТОВКИ КАДРІВ
32. ІНЖЕНЕР З РЕМОНТУ
33. ІНЖЕНЕР З ЯКОСТІ
34. ІНЖЕНЕР ІЗ СТАНДАРТИЗАЦІЇ
35. ІНЖЕНЕР-ДОСЛІДНИК
36. ІНЖЕНЕР-ЕЛЕКТРОНІК
37. ІНЖЕНЕР-КОНСТРУКТОР
38. ІНЖЕНЕР-ЛАБОРАНТ
39. ІНЖЕНЕР-ПРОГРАМІСТ
40. ІНЖЕНЕР-ТЕХНОЛОГ
41. МАТЕМАТИК
42. МЕТОДИСТ З ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ
43. ПЕРЕКЛАДАЧ
44. ПСИХОЛОГ
45. СОЦІОЛОГ
46. СПЕЦІАЛІСТ З ПИТАНЬ ВИРІШЕННЯ КОЛЕКТИВНИХ ТРУДОВИХ СПОРІВ (КОНФЛІКТІВ)
47. ФАХІВЕЦЬ З НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ
48. ФАХІВЕЦЬ ІЗ СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
49. ФАХІВЕЦЬ-ОРГАНІЗАТОР СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
50. ФІЗІОЛОГ
51. ХУДОЖНИК
52. ХУДОЖНИК-КОНСТРУКТОР (ДИЗАЙНЕР)
53. ЮРИСКОНСУЛЬТ
1. АГЕНТ
2. АГЕНТ З НЕРУХОМОСТІ
3. АГЕНТ КОМЕРЦІЙНИЙ
4. АГЕНТ РЕКЛАМНИЙ
5. АГЕНТ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
6. БРОКЕР*
7. БУХГАЛТЕР
8. ДИЛЕР*
9. ДИСПЕТЧЕР
10. ЕКСПЕДИТОР
11. ЕКСПЕДИТОР З ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ
12. ЕНЕРГЕТИК ЦЕХУ*
13. ІНСПЕКТОР З КАДРІВ
14. ІНСПЕКТОР З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОНАННЯМ ДОРУЧЕНЬ
15. КОМІВОЯЖЕР
16. КОПІЮВАЛЬНИК ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
17. КРЕСЛЯР
18. МЕХАНІК ЦЕХУ*
19. РЕФЕРЕНТ З ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
20. ТЕХНІК
21. ТЕХНІК З ІНСТРУМЕНТУ
22. ТЕХНІК З МЕТРОЛОГІЇ
23. ТЕХНІК З НАЛАГОДЖУВАННЯ ТА ВИПРОБУВАНЬ
24. ТЕХНІК З НОРМУВАННЯ ПРАЦІ
25. ТЕХНІК З ПЛАНУВАННЯ
26. ТЕХНІК З ПРАЦІ
27. ТЕХНІК ІЗ СТАНДАРТИЗАЦІЇ
28. ТЕХНІК-КОНСТРУКТОР
29. ТЕХНІК-ЛАБОРАНТ
30. ТЕХНІК ОБЧИСЛЮВАЛЬНОГО
31. ТЕХНІК-ПРОГРАМІСТ
32. ТЕХНІК-ТЕХНОЛОГ
33. ТОВАРОЗНАВЕЦЬ
34. ФАХІВЕЦЬ*
35. ФАХІВЕЦЬ З ОРГАНІЗАЦІЇ МАЙНОВОЇ ТА ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ
36. ХРОНОМЕТРАЖИСТ
1. АГЕНТ З ПОСТАЧАННЯ
3. АРХІВАРІУС
4. АСИСТЕНТ РЕФЕРЕНТА
5. ДІЛОВОД
6. ДРУКАРКА
7. КАЛЬКУЛЯТОР
8. КАСИР
9. КАСИР КВИТКОВИЙ
10. КОДИФІКАТОР
11. КОНТОРСЬКИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ
12. КОРЕКТОР
13. НАРЯДНИК
14. ОБЛІКОВЕЦЬ
15. ОБРОБЛЮВАЧ ІНФОРМАЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ
16. ОПЕРАТОР ДИСПЕТЧЕРСЬКОЇ СЛУЖБИ
17. ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОЇ ВЕРСТКИ
18. ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ
19. ОПЕРАТОР КОПІЮВАЛЬНИХ ТА РОЗМНОЖУВАЛЬНИХ МАШИН
20. ПАСПОРТИСТ
21. ПРИЙМАЛЬНИК ЗАМОВЛЕНЬ
22. РАХІВНИК
23. СЕКРЕТАР КЕРІВНИКА
24. СЕКРЕТАР НЕЗРЯЧОГО ФАХІВЦЯ
25. СЕКРЕТАР-ДРУКАРКА
26. СЕКРЕТАР-СТЕНОГРАФІСТКА
27. СТАТИСТИК
28. СТЕНОГРАФІСТКА
29. ТАБЕЛЬНИК
30. ТАКСУВАЛЬНИК
31. ЧЕРГОВИЙ ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ПО МІНІСТЕРСТВУ (ВІДОМСТВУ)

РОЗДІЛ 2 Професії робітників

1. Довідник кваліфікаційних характеристик професій
2. Довідник складається з Випусків і Розділів випусків, які
3. Кваліфікаційна характеристика професії робітника має такі
3.1. У Розділі "Завдання та обов’язки” подається опис робіт,
3.2. У розділі "Повинен знати” наводяться основні вимоги до
3.3. У Розділі "Кваліфікаційні вимоги” визначено рівень
3.4. Розділ "Спеціалізація” вміщує дані про похідні назви
3.5. У Розділі "Приклади робіт” наводяться назви робіт і
4. Довідник служить основою для:
5. Довідник застосовується як базовий елемент організації
6. У Довіднику визначено перелік основних робіт, які
7. Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного
8. Робітники, робота яких пов’язана з авіаційним,
9. Робітники, безпосередньо зайняті керуванням і
10. Кваліфікаційні розряди підвищуються насамперед тим
11. Присвоєння робітнику кваліфікаційного розряду або його
12. За грубе порушення технологічної дисципліни та інші
13. Особи, що не мають професійної освіти або стажу роботи,
14. Роботодавець організовує систематичне навчання робітників
15. Прийняття на роботу за професією "бригадир” здійснюється
16. У разі виконання робітником робіт, що належать до різних
17. У всіх записах про виконувані роботи (запис до трудових
18. У разі необхідності органи виконавчої влади, професійні
19. Пропозиції щодо змін і доповнень подаються в разі:
20. Міністерство праці та соціальної політики України у
1. АКУМУЛЯТОРНИК
2. АПАРАТНИК ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД
3. АПАРАТНИК ПОВІТРОПОДІЛУ
4. АПАРАТНИК ХІМВОДООЧИЩЕННЯ
5. БРИГАДИР НА ДІЛЬНИЦЯХ ОСНОВНОГО ВИРОБНИЦТВА*
6. БУНКЕРУВАЛЬНИК
7. ВАГАР
8. ВАНТАЖНИК
9. ВАРНИК СМОЛКИ
10. ВИПРОБУВАЧ БАЛОНІВ
11. ВИРОБНИК ТРАФАРЕТІВ, ШКАЛ ТА ПЛАТ
12. ВОДІЙ ЕЛЕКТРО- ТА АВТОВІЗКА
13. ВОДІЙ НАВАНТАЖУВАЧА
14. ВОЗІЙ
15. ГАЗІВНИК
16. ГАЗОГЕНЕРАТОРНИК
17. ГАЗОРЯТІВНИК
18. ГАРДЕРОБНИК
19. ГЕНЕРАТОРНИК АЦЕТИЛЕНОВОЇ УСТАНОВКИ
20. ДВІРНИК
21. ДЕЗАКТИВАТОРНИК
22. ДЕЗІНФЕКТОР
23. ДЕФЕКТОСКОПІСТ З ГАЗОВОГО ТА РІДИННОГО КОНТРОЛЮ
24. ДЕФЕКТОСКОПІСТ З МАГНІТНОГО КОНТРОЛЮ
25. ДЕФЕКТОСКОПІСТ З УЛЬТРАЗВУКОВОГО КОНТРОЛЮ
26. ДЕФЕКТОСКОПІСТ РЕНТГЕНО-,
27. ДОЗИМЕТРИСТ
28. ЕЛЕКТРОМЕХАНІК З ЛІФТІВ
29. ЕЛЕКТРОМОНТЕР ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УСТАТКУВАННЯ ТА ТЕЛЕАВТОМАТИКИ
30. ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ
31. ЕМУЛЬСОВАР
32. ЗАПРАВНИК ПОЛИВАЛЬНО-МИЙНИХ МАШИН
33. ЗАРЯДНИК ВОГНЕГАСНИКІВ
34. ЗАРЯДНИК ПРОТИГАЗОВИХ КОРОБОК
35. ЗАРЯДНИК ХОЛОДИЛЬНИХ АПАРАТІВ
36. ЗЛИВАЛЬНИК-РОЗЛИВАЛЬНИК
37. КАСТЕЛЯНКА
38. КЛЕЄВАР
39. КОМЕНДАНТ
40. КОМІРНИК
41. КОНСЕРВУВАЛЬНИК УСТАТКУВАННЯ ТА МЕТАЛОВИРОБІВ
42. КОНТРОЛЕР З НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ
43. КОТЛОЧИСТИЛЬНИК
44. КОЧЕГАР ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПЕЧЕЙ
45. КУБІВНИК
46. КУР’ЄР
47. ЛАБОРАНТ-ЕЛЕКТРОАКУСТИК
48. ЛАБОРАНТ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ ВИПРОБУВАНЬ ТА ВИМІРЮВАНЬ
49. ЛАБОРАНТ З АНАЛІЗУ ГАЗІВ ТА ПИЛУ
50. ЛАБОРАНТ З АНАЛІЗУ ГАЗІВ У МЕТАЛАХ
51. ЛАБОРАНТ З АНАЛІЗУ ЛЮМІНОФОРІВ
52. ЛАБОРАНТ З АНАЛІЗУ ФОРМУВАЛЬНИХ ТА ШИХТОВИХ СУМІШЕЙ
53. ЛАБОРАНТ З ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
54. ЛАБОРАНТ З УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ТЕХНІКИ
55. ЛАБОРАНТ З ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИХ ВИПРОБУВАНЬ
56. ЛАБОРАНТ-КРИСТАЛООПТИК
57. ЛАБОРАНТ ЛАБОРАТОРІЇ ШТУЧНОГО СТАРІННЯ СКЛОВИРОБІВ
58. ЛАБОРАНТ-МЕТАЛОГРАФ
59. ЛАБОРАНТ-МІКРОБІОЛОГ
60. ЛАБОРАНТ МІНЕРАЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
61. ЛАБОРАТНТ-ПОЛЯРОГРАФІСТ
62. ЛАБОРАНТ ПРОБІРНОГО АНАЛІЗУ
63. ЛАБОРАНТ-РАДІОМЕТРИСТ
64. ЛАБОРАНТ РЕНТГЕНОСПЕКТРАЛЬНОГО АНАЛІЗУ
65. ЛАБОРАНТ-РЕНТГЕНОСТРУКТУРНИК
66. ЛАБОРАНТ-СЕНСИТОМЕТРИСТ
67. ЛАБОРАНТ СПЕКТРАЛЬНОГО АНАЛІЗУ
68. ЛАБОРАНТ ХІМІКО-БАКТЕРІОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
69. ЛАБОРАНТ ХІМІЧНОГО АНАЛІЗУ
70. ЛЕБІДНИК
71. МАЛЯР
72. МАРКУВАЛЬНИК
73. МАСТИЛЬНИК
74. МАШИНІСТ АВТОМОБІЛЕРОЗВАНТАЖУВАЧА
75. МАШИНІСТ ВАГОНОПЕРЕКИДАЧА
76. МАШИНІСТ ВЕНТИЛЯЦІЙНОЇ ТА АСПІРАЦІЙНОЇ УСТАНОВОК
77. МАШИНІСТ ГАЗОГЕНЕРАТОРНОЇ СТАНЦІЇ
78. МАШИНІСТ ГАЗОДУВНИХ МАШИН
79. МАШИНІСТ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ
80. МАШИНІСТ ЕКСГАУСТЕРА
81. МАШИНІСТ ІЗ ПРАННЯ ТА РЕМОНТУ СПЕЦОДЯГУ
82. МАШИНІСТ КОМПРЕСОРНИХ УСТАНОВОК
83. МАШИНІСТ (КОЧЕГАР) КОТЕЛЬНІ
84. МАШИНІСТ КРАНА (КРАНІВНИК)
85. МАШИНІСТ МИЙНИХ МАШИН
86. МАШИНІСТ НАСОСНИХ УСТАНОВОК
87. МАШИНІСТ ПАРОВОЇ МАШИНИ ТА ЛОКОМОБІЛЯ
88. МАШИНІСТ ПЕРЕВАНТАЖУВАЧІВ
89. МАШИНІСТ ПІДІЙМАЛЬНОЇ МАШИНИ
90. МАШИНІСТ ПОВІТРОРОЗДІЛЮВАЛЬНИХ УСТАНОВОК
91. МАШИНІСТ РОЗФАСУВАЛЬНО-ПАКУВАЛЬНИХ МАШИН
92. МАШИНІСТ СКРЕПЕРА
93. МАШИНІСТ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК
94. МАШИНІСТ ШТАБЕЛЕФОРМУВАЛЬНОЇ МАШИНИ
95. МОТОРИСТ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ
96. МОТОРИСТ МЕХАНІЧНОЇ ЛОПАТИ
97. НАПОВНЮВАЧ БАЛОНІВ
98. НАТИРАЧ ПІДЛОГИ
99. НЕЙТРАЛІЗАТОРНИК ЦІАНИСТИХ РОЗЧИНІВ
100. НОСІЙ
101. НЯНЬКА
102. ОББИВАЛЬНИК
103. ОПАЛЮВАЧ
104. ОПЕРАТОР АКУСТИЧНИХ ВИПРОБУВАНЬ
105. ОПЕРАТОР АПАРАТІВ МІКРОФІЛЬМУВАННЯ ТА КОПІЮВАННЯ
106. ОПЕРАТОР ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН
107. ОПЕРАТОР ЗАПРАВНИХ СТАНЦІЙ
108. ОПЕРАТОР З ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛІФТІВ
109. ОПЕРАТОР З ОБСЛУГОВУВАННЯ УСТАНОВОК ДЛЯ ПИЛОГАЗОУЛОВЛЮВАННЯ
110. ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ
111. ОПЕРАТОР МЕХАНІЗОВАНИХ ТА АВТОМАТИЗОВАНИХ СКЛАДІВ
112. ОПЕРАТОР ОСЦИЛОГРАФУВАННЯ ТА ТЕНЗОМЕТРУВАННЯ
113. ОПЕРАТОР ТЕПЛОВОГО ПУНКТУ
114. ОХОРОННИК
115. ПАЛІТУРНИК ДОКУМЕНТІВ
116. ПІДСОБНИЙ РОБІТНИК
117. ПІРОМЕТРИСТ
118. ПРИБИРАЛЬНИК ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ
119. ПРИБИРАЛЬНИК СЛУЖБОВИХ ПРИМІЩЕНЬ
120. ПРИБИРАЛЬНИК ТЕРИТОРІЙ
121. ПРИЙМАЛЬНИК БАЛОНІВ
122. ПРОБОВІДБІРНИК
123. ПРОСОЧУВАЛЬНИК З ВОГНЕЗАХИСНОГО ПРОСОЧУВАННЯ
124. РАДІОМЕХАНІК З ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ РАДІОТЕЛЕВІЗІЙНОЇ АПАРАТУРИ
125. РАДІОМОНТЕР ПРИЙМАЛЬНИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ АНТЕН
126. РЕГЕНЕРАТОРНИК ВІДПРАЦЬОВАНОГО МАСЛА
127. РЕМОНТУВАЛЬНИК РЕСПІРАТОРІВ ТА ПРОТИГАЗІВ
128. РОБІТНИК ВИРОБНИЧИХ ЛАЗЕНЬ
129. РОБІТНИК З БЛАГОУСТРОЮ
130. РОБІТНИК ПЛОДООВОЧЕВОГО СХОВИЩА
131. РОЗПОДІЛЮВАЧ РОБІТ
132. САТУРАТОРНИК
133. СВІТЛОКОПІЮВАЛЬНИК
134. СКЛОГРАФІСТ (РОТАТОРНИК)
135. СКЛОПРОТИРАЛЬНИК
136. СТОРОЖ
137. СТРОПАЛЬНИК
138. ТАКЕЛАЖНИК
139. ТРАКТОРИСТ
140. ТРАНСПОРТУВАЛЬНИК
141. ТРАНСПОРТУВАЛЬНИК
142. УКЛАДАЛЬНИК-ПАКУВАЛЬНИК
143. ФОРСУННИК
144. ЧЕРГОВИЙ БІЛЯ ЕСКАЛАТОРА
145. ЧЕРГОВИЙ БЮРО ПЕРЕПУСТОК
146. ЧИСТИЛЬНИК
147. ШВЕЙЦАР
148. ШТЕМПЕЛЮВАЛЬНИК ЕТИКЕТОК
ПЕРЕЛІК назв професій, передбачених цим розділом, із зазначенням їх назв за випуском 01 ЕТКС видання 1986 р. та іншими джерелами
АБЕТКОВИЙ ПОКАЖЧИК НАЗВ ПРОФЕСІЙ






Категорія: Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників | Додав: ohranatruda | Теги: ДКХП
Переглядів: 14560 | Завантажень: 914 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 992

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.