Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 19.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.117.111.245· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Як довести, що працівник був відсутній і нещасний випадок стався не на роботі?
[ ] 10.06.2012, 13:05

Працівник не вийшов на роботу, у табелі обліку робочого часу це не було відмічено. Пізніше виявилося, що в цей день він працював на іншому підприємстві. Там стався нещасний випадок, унаслідок якого працівник помер. Як довести, що він був відсутній і нещасний випадок стався не на роботі?
 

Одразу слід зазначити, що легше довести не факт відсутності працівника на основній роботі, а факт його перебування на момент смерті на іншому підприємстві. Виходимо з того, що трудові відносини загиблого працівника з іншим роботодавцем не були офіційно оформлені (жодних офіційних виплат не здійснювалося, жодних документів працівник не підписував).
Доказами його присутності на іншому місці роботи можуть бути свідчення працівників підприємства, де він загинув, а також будь-які записи (можливо, на підприємстві ведеться журнал відвідування, наприклад, на пості охорони), документи, в яких значиться його прізвище (наряди на роботу, розписки про видачу матеріальних цінностей, інструменту тощо) або дані відеоспостереження, якщо таке спостереження ведеться.
Проте може статися так, що цих доказів отримати не вдасться, враховуючи незацікавленість неофіційного роботодавця у їх наданні.
Відповідно до статті 171 КЗпП роботодавець повинен проводити розслідування нещасних випадків на виробництві. Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджено постановою КМУ від ЗО листопада 2011 р. № 1232 (далі — Порядок).
Згідно з пунктами 36, 37 Порядку нещасні випадки із смертельними наслідками підлягають спеціальному розслідуванню. Про нещасний випадок із смертельним наслідком роботодавець зобов'язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 до Порядку:
• територіальному органу Держгірпром-нагляду за місцезнаходженням підприємства;
органу прокуратури за місцем настання нещасного випадку;
• Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за місцезнаходженням підприємства;
• органу управління підприємства (якщо його немає — місцевій держадміністрації);
первинній профспілці незалежно від членства потерпілого (за наявності на підприємстві кількох профспілок — профспілці, членом якої є потерпілий, а в разі відсутності профспілки — уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці);
• органу галузевої профспілки вищого рівня, а в разі його відсутності — територіальному профоб'єднанню за місцем настання нещасного випадку;
органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій за місцем настання нещасного випадку (у разі необхідності).
Тим не менше, враховуючи, що трудові відносини між працівником і його роботодавцем не були офіційно оформлені, розслідування навряд чи проводилося, а відповідні органи — повідомлялися.
Відповідно до пункту 38 Порядку факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо відповідні документи не оформлені роботодавцем, але потерпілий фактично допущений до роботи, підтверджується в установленому порядку Держпраці на запит голови спеціальної комісії або в судовому порядку.

Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо відповідні документи не оформлені роботодавцем, але потерпілий фактично допущений до роботи, підтверджується в установленому порядку Держпраці на запит голови спеціальної комісії або в судовому порядку

Смерть людини — це неординарна подія для будь-якого підприємства, і вона навряд чи могла пройти непомітно. Коли відбувся нещасний випадок, на місце події швидше за все була викликана швидка допомога. За результатами виїзду лікарі швидкої допомоги обов'язково складали картку виїзду швидкої допомоги (форма 1 Ю/о). Цей документ можна в разі необхідності витребувати — на запит суду, прокурора, адвокатський запит тощо. Можна спробувати оформити і запит від підприємства, але на нього медичні заклади надавати інформацію не зобов'язані.
За законодавством України смерть людини підлягає обов'язковій реєстрації (ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 р. № 2398-УІ). Державна реєстрація смерті здійснюється органом реєстрації актів цивільного стану на підставі одного з документів, які посвідчують смерть. Таким документом відповідно до пункту 1 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Мін'юсту України від 18 жовтня 2000 р. № 52/5, є, зокрема, лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о) або фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о).
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 8 серпня 2006 р. № 545 один примірник такого документа залишається в медичній установі (патолого-анатомічному бюро, бюро судово-медичної експертизи), яка його видала. У разі необхідності в судовому порядку можна витребувати копію такого документа (в якому, окрім іншого, зазначене місце смерті) у медичної установи.
Якщо жоден з перелічених вище доказів перебування загиблого працівника на іншому підприємстві отримати не вдасться, доведеться йти від протилежного — довести його відсутність за основним місцем роботи.
Найбільш очевидними доказами є показання свідків (інших працівників підприємства), які можуть підтвердити факт відсутності, а також дані відеоспостереження. Але тут слід зазначити, що відповідно до пункту 15 Порядку пов'язаною з виробництвом визнається не тільки смерть безпосередньо на робочому місці, а й у багатьох інших таких випадках. Тому роботодавцю слід довести не тільки факт відсутності працівника в приміщенні підприємства (адже він міг відлучитися в службових справах), а ще й той факт, що він був відсутній без погодження зі своїм безпосереднім керівником.


Роботодавцю слід довести не тільки факт відсутності працівника в приміщенні підприємства (адже він міг відлучитися в службових справах), а щей той факт, що він був відсутній без погодження зі своїм безпосереднім керівником


Для цього необхідне належне документальне оформлення. Як зазначено в запитанні, у табелі обліку робочого часу відсутність працівника не була відмічена. Це могло статися з двох причин: табель не вівся взагалі або табель вівся, але відсутність не була відмічена через помилку або свідомо (можливо, працівник неофіційно домовився з роботодавцем про відгул).
Можна порадити оформити документ (акт) про відсутність працівника за місцем роботи, підписаний як мінімум безпосереднім керівником, а краще також кількома свідками із зазначенням часу і місця складання акта, прізвища, ім'я, по батькові працівника та застереженням того факту, що про причини відсутності працівник не повідомляв.
На підставі зазначеного акта (або без нього) необхідно підготувати доповідну записку безпосереднього керівника (бригадира, начальника відділу тощо) на ім'я керівника підприємства, в якій повідомити останнього про відсутність працівника на роботі без поважних причин та запропонувати оголосити йому догану або звільнити за прогул.

Важливо пам'ятати, що оформлення документів, які мали бути оформлені в потрібний час, «заднім числом» — це дії, які перебувають на межі законності. Може статися так, що замість поставленої мети вони призведуть до протилежних наслідків — створять враження, що роботодавець намагається вигородити себе за допомогою підроблення документів. Тому ми б рекомендували, по можливості, утриматися від таких дій або принаймні звести їх до мінімуму.
Наостанок слід зазначити, що описаний у запитанні випадок є яскравим свідченням необхідності суворого дотримання найба-нальнішого правила — не слід нехтувати належним оформленням поточних кадрових документів, зокрема табелюванням робочого часу, навіть на малих підприємствах. Адже це своєрідна страховка від неперед-бачуваних випадків на зразок того, що розглядався.


Не слід нехтувати належним оформленням поточних кадрових документів, зокрема табелюванням робочого часу, навіть на малих підприємствах


Якщо між працівником і роботодавцем досягнута домовленість про те, що такий працівник у певний день не працюватиме, це також слід документально оформити — видати наказ про надання працівнику в цей день відпустки, у т. ч. без збереження заробітної плати, з обов'язковим проставлянням підпису працівника в графі «З наказом ознайомлений». •


Джерело: Кадровик України № 2 (62) лютий 2012







Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2292 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.