Як врятувати автомобіль від граду.
На жаль, погода останнім часом любить підносити неприємні сюрпризи. Десь повінь, а десь іде град, і ніколи не знаєш, що чекає на тебе в дорозі.
Як захистити свій автомобіль, якщо зустріч з градом неминуча? Це питання мучить не одного автомобіліста. Більшість каже - шукайте укриття (мости, будь-які міцні конструкції, куди можна загнати машину, хоча б навіси на парковках супермаркетів і заправок). Але всі ми знаємо - така можливість буває не завжди. Є випадки, коли хтось опиняється на трасі, де найближчим укриттям можуть слугувати хіба що придорожні дерева. Що ж робити в такій ситуації?
Головне, на що хочеться звернути увагу: пам’ятайте, ваше життя дорожче за машину. Не варто залишати салон автомобіля або вибігати на його захист, не подумавши про власну безпеку! Тому почнемо саме з цього.
Будівельна каска, шапка-вушанка в цій ситуації не будуть виглядати нерозумно. Град, який залишає вм’ятини на авто, здатний при потраплянні на голову вбити людину, на тілі ж він залишає великі синці. Зимовий непромокаючий одяг (краще спортивний, що б не заважав рухатися) буде дуже до речі. Зонт від граду не рятує, а тільки заважає.
Якщо в машині головного убору немає, то робимо його самі з чохла підголівника, крісел і прокладаємо його чимось об’ємним (м’яті газети, пакети та ін).
Якщо град застав вас у дорозі.
Ви помітили, що починається град, - знизьте швидкість, оцініть, в якому напрямку рухається град і постарайтеся розвернутися і їхати в протилежному напрямку шукати притулок.
Близький до ідеального притулок - це навіси АЗС. Рятуючись під мостами (шляхопроводами) і в тунелях, пам’ятайте, що ви можете спровокувати ДТП. Переховуючись у таких місцях намагайтеся не загороджувати проїзд іншому транспорту.
Зустріч з градом неминуча.
Рятувати в першу чергу треба дах й інші незнімні елементи. Капот і кришку багажника можна поміняти і, відповідно, рятуємо їх, якщо є чим. Покривало для пікніка від великих крижин допоможе слабо. Використовуємо його в останню чергу. Дах захищаємо гумовими килимками з салону. Це кращий засіб. Далі в хід пускаємо утеплювачі капота й обшивку багажника. Вони досить щільні і допоможуть. На чохли з крісел час не витрачайте, як правило, вони дуже добре закріплені.
Рятувати скло автомобіля слід в останню чергу. Заміна скла коштує набагато дешевше, ніж ремонт однієї панелі кузова.
Порятунок під деревом.
Тут все простіше і складніше одночасно. Здавалося б, якщо загнати авто під дерево (особливо велике), то його гілки закриють машину від граду. Але не все так просто. Не кожне дерево стане помічником. А от нашкодити може легко. Якщо гілки дерева м’які або тонкі, то вони полетять на дах машини разом із градинами і тільки додадуть клопоту. Якщо ж дерево має щільну, жорстку деревину, а ви заховаєте за ним свій автомобіль (тобто закриєтеся ним від зустрічного вітру), то воно дійсно може трохи спростити ситуацію. Але тільки при зустрічному вітрі.
Якщо машина знаходиться у дворі, а сховати немає куди, то варто заздалегідь потурбуватися то те, щоб було чим її накрити. По-перше, потрібно на дах і капот покласти щось м’яке, наприклад, матрац, ковдру чи щось інше. По-друге, на це все покласти фанеру або шифер і закріпити все мотузкою чи притиснути цеглою, щоб вітром не знесло. По-третє, лобове скло варто прикрити гумовими килимками з машини.
І пам’ятайте, що середня тривалість граду складає приблизно 6 хвилин, і дуже рідко він триває довше 15 хвилин.
А. С. Треніна
|