Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.220.1.11· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Як запобігти сезонним загостренням бронхіту на виробництві
[ ] 20.11.2014, 12:42

Як запобігти сезонним загостренням бронхіту на виробництві


Осінь традиційно вважається несприятливою для здоров’я: саме о цій порі загострюється цілий ряд хронічних захворювань та виникають «свіжі» простуди. Найчастіше потерпають органи дихання. Наприклад, гострий бронхіт та загострення хронічного часто виникають саме на зміні сезонів. Що треба знати про ці недуги, щоб їх уникнути?

Чому ми вразливі до вірусів

Щодня ми зіштовхуємося з цілими арміями вірусів і бактерій, проте далеко не кожний контакт з ними призводить до розвитку захворювання: імунна система терміново спрямовує для відсічі непроханим гостям свою «службу порятунку».

Суть імунної відповіді зводиться до створення антитіл, які вбивають сторонні об’єкти: віруси, бактерії, хвороботворні мікроби. Ослаблена імунна система неспроможна захистити нас від несприятливого зовнішнього впливу, внаслідок чого й розвивається недуга. Восени це, як правило, гострі респіраторні вірусні інфекції.

Як тільки настають холоди, ми стаємо легкою здобиччю для різноманітних вірусів. Вторгаючись до слизової оболонки носоглотки, вони знищують розміщені там захисні ворсинки, завдання яких — при чханні виштовхувати забруднення (бактерії, віруси, частки пилу) назовні.

Ставши надміру вразливою, слизова реагує на будь-яке подразнення, і тепер характерне лоскотання може викликати будь-що: холодне або тепле повітря, груба суха їжа і навіть напої. Характерний симптом початку гострого вірусного захворювання — часте чхання, до якого згодом приєднується кашель.

Через те, що пошкоджується епітелій слизової оболонки бронхів, створюються сприятливі умови для проникнення в них хвороботворних бактерій. Тому вже на другий-третій день до вірусного ураження дихальних шляхів приєднується бактеріальна інфекція, провокуючи наступне запалення.

Гострий бронхіт    

Якщо через тиждень після того, як ви застудились, кашель не проходить, стає надсадним, а мокротиння погано відкашлюється, то це означає, що розвинувся гострий бронхіт. Правильно підібране лікування дозволяє позбавитись від гострого бронхіту за 7-10 днів. Хронічний бронхіт може продовжуватися тривалий час та ускладнюватись більш серйозними захворюваннями бронхів і легенів, особливо у людей, які курять.

Захворювання на бронхіт провокують такі фактори:

•    переохолодження;

•    інфекції верхніх дихальних шляхів;

•    куріння, в тому числі й пасивне;

•    зниження імунітету;

•    нервовий стрес.


При гострому бронхіті відбувається запалення слизової оболонки бронхів. Основний його симптом — сухий кашель, який стає особливо сильним уночі. За кілька днів сухий кашель перетворюється на вологий, що може супроводжуватись незначним підвищенням температури, слабкістю, швидкою втомлюваністю, неприємними відчуттями за грудиною. Симптоми пом’якшуються, як правило, на 4-5 день і при сприятливому перебігу та правильній терапії поступово зникають за тиждень-другий, але кашель може продовжуватись до кількох тижнів, а інколи й місяців.

Виробничі ризики бронхіту:

•    низька температура повітря робочої зони, протяги;

•    загазованість повітря робочої зони;

•    забрудненість повітря парами шкідливих речовин;

•    запиленість повітря, яка викликає подразнення слизової оболонки бронхів.

Як лікуватися

У більшості випадків гострий бронхіт викликається вірусною, а не бактеріальною інфекцією, і гостра стадія зазвичай проходить протягом тижня без застосування антибіотиків. Антибіотики потрібні тоді, коли захворювання має бактеріальне походження, а інколи при підозрі на супутні захворювання та ускладнення.

Хворому на гострий бронхіт потрібно багато пити (до двох-трьох літрів на день): води, свіжих соків, трав’яних чаїв. Корисними будуть чай з липовим цвітом, малиною, підігріта лужна мінеральна вода без газу. Під час У    хвороби рекомендується м’яка, негостра їжа, яка не викликає подразнення горла.

У перші дні хвороби (коли немає температури) гарний ефект дають гірчичники, банки, спиртовий компрес на грудну клітку, гарячі ножні ванни, розтирання грудей скипидарною маззю.
Важливою умовою успішного лікування є підвищення вологості повітря в кімнаті, де перебуває хворий. Для цього можна використовувати зволожувач повітря, а якщо його немає,то можна скористатися домашнім методом — розвішувати в помешканні мокрі рушники або простирадла.

Якщо хворий спітнів, йому треба перевдягнутися в сухий одяг. Хворому не можна курити: навіть пасивне вдихання цигаркового диму може спровокувати напади кашлю та ускладнити перебіг хвороби.

Боремося з кашлем    

При сухому кашлі лікар призначає протикашлеві препарати. Якщо мокрота відходить важко, необхідні відхаркувальні засоби: настій термопсису, чебрецю, первоцвіту, содові інгаляції або підігріта лужна мінеральна вода. Для усунення бронхоспазму рекомендують бронхорозши-рюючі засоби. При сухому кашлі корисні також інгаляції підігрітою мінеральною водою, розчином питної соди, евкаліптової олії. Льодяники від кашлю допоможуть заспокоїти біль і знімуть першіння в горлі. Без належного лікування або при зниженні імунітету перебіг гострого бронхіту може затягнутись і перейти в хронічний або ускладнитися пневмонією.

Це важливо!

Дихайте теплим вологим повітрям — воно полегшує відхо-дження слизу, що накопичився у бронхах. Найпростіший спосіб — стати у ванній кімнаті, закрити двері, включити гарячий душ і вдихати теплу вологу, яка наповнює повітря ванної.
Не вважайте відхаркувальні засоби панацеєю, яка швидко вирішить проблему. Ліки треба приймати не один день: «одноразової таблетки» від кашлю ще не придумано.
Пийте від 8 до 10 склянок рідини в день. Найкраще — просту теплу воду. Уникайте кофеїну та алкогольних напоїв: вони зневоднюють організм, і мокрота важче відкашлюється.

Якщо температури немає і ви почуваєтесь краще — не лежіть у ліжку цілими днями. Вдягніться по погоді та недовго прогуляйтесь на вулиці. Робіть нескладні фізичні вправи, які допоможуть стінкам бронхів скорочуватись та «виштовхувати» слиз.

Краще запобігти, ніж лікувати

Запобігти гострому бронхіту можна, якщо дотримуватися простих правил.

•    Люди, які курять або перебувають в компанії курців, частіше хворіють на гострий бронхіт. Дим знижує здатність організму до видалення бактерій і вірусів, які можуть спровокувати захворювання.

•    Уникайте контакту з тими, хто хворий на ГРВІ, для захисту носіть марлеву маску.

•    Частіше мийте руки під час епідемій у холодну пору року.

Хронічний бронхіт

Згідно з висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я, бронхіт може вважатися хронічним, якщо хворий скаржиться на кашель з виділенням мокротиння не менше трьох місяців протягом більш як двох років поспіль.

Ознаки та симптоми. Пошкоджена слизова оболонка бронхів виділяє все більше мокротиння, при цьому гірше виводячи його назовні. Спочатку це викликає вранішній кашель. З часом кашель з’являється і вночі, і вдень, посилюється в холодну й сиру погоду. При хронічному бронхіті постійно виділяється підвищена кількість слизового мокротиння. Симптоми бронхіту при хронічному перебігу захворювання: розбитість, слабкість, біль у грудях, кашель з виділенням мокротиння, підвищена температура.

Причини. Хронічний бронхіт розвивається з недолікованого гострого, а також у тому випадку, якщо останній часто повторюється і його причину не усунуто. Крім того, хронічний бронхіт може бути зумовлений курінням, повітряними контактами з хімічними речовинами на виробництві (пиловий бронхіт), хворобами придаткових пазух носа та органів ротової порожнини.

Європейське респіраторне співтовариство вирішило перейменувати хронічний бронхіт на хронічну обструктивну хворобу легенів. У 90-95 % випадків вона розвивається саме внаслідок куріння. Тютюновий дим викликає легкий опік слизової, газоподібні речовини, що містяться в сигаретах (формальдегід, бензопірен та інші канцерогені речовини) її подразнюють, а сполуки важких металів (кадмію, нікелю, полонію) осідають на слизовій, викликаючи заміну еластичної тканини на рубцеву, фіброзну. Постійно травмована слизова стає сприятливим ґрунтом для вірусів і бактерій. Крім того, тютюнові отрути послаблюють захисні сили організму.

Якщо хронічний бронхіт триває довго, то бронхи звужуються й пропускають менше повітря, і тоді періодично з’являються напади задишки з порушенням видиху (аж до задухи).

Як лікуватись

Хронічний бронхіт потребує тривалої терапії як при загостренні, так і в період ремісії. У разі загострення хронічного бронхіту призначаються антибіотики, протизапальні засоби, імуностимулятори, а також засоби, що розріджують мокротиння (інгаляції розчином питної соди, кухонної солі). Можливе проведення лікувальних бронхоскопій. Також застосовуються спеціальна дихальна гімнастика, фізіотерапевтичне лікування (інгаляції, електропроцедури), санаторно-курортне лікування.

Призначаються при хронічному бронхіті також бронхорозширюючі препарати, протизапальні, а також ті, що сприяють відходженню мокротиння.

Для попередження загострень та для зменшення продукції слизу і зниження ризику звуження бронхів застосовують регулярні інгаляції холіноблокуючих препаратів. Це дозволяє поліпшити стан слизової оболонки, зменшити кількість загострень, знизити ризик розвитку дихальної недостатності.

Профілактика хронічного бронхіту

При хронічному бронхіті знижений імунітет, тому дуже важливо призначати спеціальні препарати, які покращують стан імунної системи, вітаміни, а також спеціальну збалансовану дієту.

Профілактика хронічного бронхіту передбачає насамперед здоровий спосіб життя (відмова від куріння, загартування, заняття фізкультурою), усунення вогнищ хронічних інфекцій. Необхідно уникати переохолоджень, своєчасно лікувати інфекції верхніх дихальних шляхів.

Заходи виробничої профілактики

•    Проведення повноцінних медоглядів персоналу для виявлення професійних ризиків і непридатності;

•    Забезпечення комфортної температури повітря у виробничих приміщеннях, усунення протягів;

•    Забезпечення працівників відповідним спецодягом і спецвзут-тям для роботи на відкритому повітрі в холодну пору року;

•    Забезпечення для працівників на відкритому повітрі можливості періодичного відпочинку з обігрівом у теплому приміщенні;

•    Недопущення контактів персоналу з працівниками з явними ознаками ГРВІ;

•    Забезпечення працівників ефективними ЗІЗ органів дихання при роботі в агресивному середовищі, контроль за застосуванням ЗІЗ;

•    Культивування серед персоналу активного способу життя.







Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda | Теги: бронхит
Переглядів: 1542 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.