Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.05.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.193.85· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Який порядок проходження навчання персоналу і допуск його до роботи з посудинами, працюючими під тиском?.
[ ] 10.05.2016, 12:42

Який порядок проходження навчання персоналу і допуск його до роботи з посудинами, працюючими під тиском?

Лист Державної служби України з питань праці від 10.05.2016 N° 5225/2/4.4-ДП-16

Прошу надати роз’яснення з такого питання.

Згідно з розділом 7.2 ст.ст. 7.2.1 -7.2.3 «Правил устройства и безопасной эксплуатации сосудов, работающих под давлением» (НПАОП 0.00-1.59-87), визначено порядок проходження навчання персоналу і допуск його до роботи з такими посудинами.

Зрозуміло, що початкове навчання співробітників має бути проведено в спеціалізованих навчально-методичних комбінатах.

Який порядок періодичних перевірок знань персоналу, що обслуговує посудини (не рідше ніж один раз на 12 місяців)?

Посилаючись на ст. 7.2.4 Правил, керівництво вимагає проходження щорічного платного навчання в спеціалізованих навчально-курсових комбінатах, як і в разі первинного навчання. Але ж у ст. 7.2.4 ясно сказано: періодична перевірка знань, а не платне навчання в навчальних комбінатах.

На сьогодні всі співробітники, що працюють на автоклавах в КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня», щороку проходять спеціальне навчання в лікарні, складають заліки внутрішньоперевірній комісії з оформленням протоколу і видачею посвідчення встановленого зразка. Для цього в лікарні розроблено програму навчання, відпрацьовано перелік питань з цієї тематики. Тобто все зроблено згідно з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

За зверненням інженера з охорони праці КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» О. М. Кизими


ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

від 10.05.2016 N° 5225/2/4.4-ДП-16

Державна служба України з питань праці розглянула звернення інженера з охорони праці КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» Кизими О.М. і повідомляє. Згідно зі ст. 13 Закону України «Про охорону праці» (далі - Закон), роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Державна політика в галузі охорони праці ґрунтується на принципах: встановлення єдиних вимог з охорони праці для всіх підприємств і суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності; інформування населення, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці тощо (ст. 4 Закону).

Вимоги щодо організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві визначені в розділі 3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N° 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за№ 231/10511 (далі - Типове положення).

Згідно з п. 3.1 Типового положення, працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці (далі - комісія) підприємства, склад якої затверджується наказом керівника за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або вповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці. До складу комісії підприємства можуть залучатися страхові експерти з охорони праці відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України й викладачі охорони праці, які проводили навчання (за згодою).

Усі члени комісії в порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці проходять посадові особи та інші працівники, які безпосередньо на робочих місцях виконують роботи, зазначені в Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 N° 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за N° 232/10512, і Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ України та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.1994 N° 263/121, зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.1995 за№ 18/554 (п. 4.1 Типового положення).

Ураховуючи, що до Переліків не ввійшли роботи, пов’язані з обслуговуванням посудин, які працюють під тиском, періодичність проведення перевірки знань персоналу, який виконує такі роботи, визначена п. 7.2.4 «Правил устройства и безопасной эксплуатации сосудов, работающих под давлением» (НПАОП 0.00-1.59-87) і становить не рідше ніж один раз на 12 місяців.
На підприємствах на основі Типового положення, з огляду на специфіку виробництва та вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються і затверджуються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-гра-фіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. Отже, роботодавець своїм локальним нормативним актом на основі норм Типового положення визначає вимоги до навчання працівників.

Водночас навчання з питань охорони праці може проводитись як на підприємстві, так і іншим суб’єктом господарської діяльності, який в установленому порядку проводить відповідне навчання.

Додатково повідомляємо, що листи центральних органів виконавчої влади мають лише інформативний характер і не встановлюють правових норм.

 

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1005 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 939

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.