Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.129.45.92· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Хто відшкодовує збитки завдані залиттям при гасінні пожежі?
[ ] 30.07.2013, 17:37

Хто відшкодовує збитки завдані залиттям при гасінні пожежі?


Дуже часто, крім самих погорільців, збитків через пожежу зазнають їхні сусіди. Наприклад, потерпають від заливання квартир водою, яку використовують під час гасіння вогню в житлі, розташованому поверхом вище. Ці збитки, як і будь-які інші, підлягають відшкодуванню.

ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ
Загальні положення про відшкодування збитків у нашій державі містяться в главі 82 підрозділу розділу 2 III книги п'ятої Цивільного кодексу України (далі - ЦК України). Проте регулювання цього питання не обмежується лише нормами цивільного кодексу. Окремі норми, пов'язані з цим, зустрічаються і в інших актах законодавства.

ПІДХІД ДО ВИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО ЗА ШКОДУ
Розглянувши зміст ч. 1 ст. 1166 ЦК України можна дійти висновку, що питання відшкодування збитків в Україні зводиться до того, що шкода, завдана майну фізичної особи (наприклад, квартирі громадянина і наявним у ній речам), підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала. Тобто відшкодовувати збитки має той, хто їх завдав.

ІМУНІТЕТ ПОЖЕЖНИКІВ ПРОТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
Разом із тим у ситуації, коли шкоди майну завдано залиттям квартири, причиною якого є гасіння пожежі з використанням води, то, за логікою, такі збитки могли б відшкодовувати пожежники. Адже саме внаслідок їхніх дій, спрямованих на гасіння вогню, й було завдано шкоди (дії - гасіння пожежі; наслідок - залиття квартири; наявний причинний зв'язок між діями і наслідками). А в подальшому вони б мали право подавати позов у порядку регресу до особи, винної у виникненні пожежі. Проте законодавець має іншу думку. Тому в наведеній ситуації використовують більш спрощений підхід, коли за завдану залиттям квартири шкоду відповідають не пожежники, а особа, з вини якої виникла пожежа (дії - наприклад, порушення правил поводження з вогнем; наслідок - виникнення пожежі; наслідок - дії щодо гасіння пожежі; наслідок - залиття квартири; наявні причинні зв'язки між діями та наслідками).
Водночас пожежних звільняють від відповідальності. На це прямо наголошено в ст. 79 Кодексу цивільного захисту України

Стаття 79. Проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.... 7. Матеріальні збитки, завдані внаслідок пошкодження майна під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, органами управління та силами цивільного захисту не відшкодовуються.....

Звичайно, існування зазначеного імунітету для пожежних є цілком логічним. Адже в іншому разі їм довелося б витрачати багато часу на участь у судових позовах замість рятування життя і майна людей. Це було б нераціонально.

ПРО «КРАЙНЮ ПОТРЕБУ»
Продовжуючи сказане вище, варто зазначити, що дії пожежних під час гасіння пожежі спрямовані на усунення небезпеки, що загрожує не особисто їм (хоча для них теж є певні ризики), а передусім третім особам (особі) та/або їхньому (її) майну. Тобто вони діють в умовах крайньої потреби. Саме тому вказані вище норми можна вважати логічним продовженням правових положень про «крайню потребу», які є в цивільному кодексі. Зокрема, згідно зі ст. 1171 ЦК України, шкода, завдана особі у зв'язку з вчиненням дій, спрямованих на усунення небезпеки, що загрожувала цивільним правам чи інтересам іншої фізичної або юридичної особи, якщо цю небезпеку за даних умов не можна було усунути іншими засобами (крайня потреба), відшкодовує особа, яка її завдала. Особа, яка відшкодувала збитки, має право пред'явити зворотну вимогу до особи, в інтересах якої вона діяла. З огляду на обставини, за яких було завдано шкоди у стані крайньої потреби (наприклад, гасіння пожежі), суд може покласти обов'язок щодо її відшкодування на особу (наприклад, того, в чиєму житлі та через чиї халатні дії виникла пожежа), в інтересах якої діяла особа, котра завдала шкоди (наприклад, пожежники), або зобов'язати кожного з них відшкодувати збитки в певній частці чи звільнити їх від відшкодування збитків частково чи в повному обсязі. Тож усе залежить і від обставин конкретної справи.

ОСОБЛИВОСТІ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ
Підтверджує використання підходу, коли за завдану залиттям квартири шкоду відповідають не пожежні чи власники житла, а особа, з вини якої виникла пожежа, і судова практика.
Наприклад, за рішенням Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 13 червня 2012 року в справі №2/0538/156/2012 (суддя Мельник І.Г.) за позовом Особи 1 до Особи 2, Особа 3 та Особа 4, третя особа - самостійна державна пожежна частина №24 Управління МНС в місті Маріуполі ГУ МНС України в Донецькій області про відшкодування матеріального збитку, спричиненого внаслідок залиття квартири після пожежі (http://www.reyestr.court.gov.ua/ Review/25498640), із Особи 2 було стягнуто матеріальну шкоду, спричинену внаслідок залиття квартири у зв'язку з гасінням пожежі. Оскільки пожежники під час перевірки
причин пожежі встановили вину у її виникненні саме Особи 2. Зокрема, причиною стало те, що Особа 2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, не погасив сигарету, і в подальшому через неї виникла пожежа. Тож цей висновок і взяв до уваги суд.

НА ЗАВЕРШЕННЯ...
Доказами, якими керуються суди час вирішення питання про доведеність факту залиття квартири і визначення розміру завданої таким залиттям шкоди, є  підтвердження факту залиття актом обстеження, який складає комісія, утворена з представників організації, що забезпечує надання послуг відповідному будинку, в якому розташована залита квартира, з його утримання. А розмір, у якому має бути відшкодовано збитки, визначають професійні оцінювачі на замовлення постраждалої внаслідок залиття квартири особи. При цьому, як випливає з вимог ст. 22,1192 ЦК України і судової практики, відшкодовують реальні збитки. Тобто здійснюють таке відшкодування, за якого майно, пошкоджене внаслідок залиття, приводять у попередній стан, як до залиття квартири. Також за рішенням суду із винуватця стягують судові витрати і витрати на оцінку заподіяної шкоди.






Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2550 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.