Безкоштовні онлайн сервіси розпізнання
тексту.
Напевно, багато хто зіштовхувалися з необхідністю
розпізнати текст з якого-небудь сканованого документу, книги, фотографії
і т.д. Як правило, для великого обсягу розпізнавання використовують
спеціальні і досить дорогі програми (OCR). Але для того, щоб розпізнати
невелику кількість сторінок тексту, зовсім необов'язково купувати дорогі
програми. А тим більше, якщо потреба в розпізнаванні текстів з
документів виникає не так часто, то, напевно, буде логічніше
скористатися спеціальним онлайн сервісом, який розпізнає текст
безкоштовно. Таких сервісів в інтернеті можна знайти кілька десятків. І,
у кожного сервісу, як правило, є свої плюси і мінуси, які може
визначити тільки сам користувач. Ось невелика підбірка онлайн
сервісів, на яких можна розпізнавати тексти з документів різних
форматів.
Тут потрібна реєстрація, якщо немає свого аккаунту в Google. Але, якщо ви колись створювали свій блог на blogspot, то аккаунт у вас вже є. Google Документи може розпізнавати зображення PNG, JPG, і GIF і файли PDF розміром до2 МБ. У файлах PDF розпізнаються тільки перші десять сторінок. Розпізнані документи можна зберігати у форматах DOC, TXT, PDF, PRT та ODT.
Безкоштовний онлайн сервіс для розпізнавання текстів, що не вимагає реєстрації. Підтримує формати PDF, GIF, BMP і JPEG. Розпізнавши текст, зберігає у в TXT файл, який можна скопіювати. Дозволяє завантажувати одночасно п'ять документів обсягом до 5 МБ.
На цьому онлайн сервісі розпізнавання тексту потрібна реєстрація. i2OCR підтримує документи у форматі TIF, JPEG, PNG, BMP, GIF, PBM, PGM, PPM. Можна завантажувати документ до 10 Мб без жодних обмежень. Отриманий результат розпізнавання можна скачати на комп'ютер в форматі DOC.
На мій погляд, досить серйозний онлайн сервіс розпізнавання тексту, який не потребує реєстрації. Без обмежень та безкоштовно розпізнає практично будь-які графічні файли. Існує можливість завантажувати відразу по декілька сторінок тексту в форматі TIFF, PDF та DjVu. Може розпізнавати тексти з зображень у файлах DOC, DOCX, RTF і ODT. Виділяти і розгортати необхідну область тексту сторінки для розпізнавання. Підтримує 58 мов і може зробити переклад тексту за допомогою Google перекладача. Зберегти отримані результати розпізнавання можна у форматах TXT, DOC, ODT, RTF, PDF, HTML.
Дозволяє без реєстрації і безкоштовно провести розпізнавання тексту з 15 зображень за одну годину з максимальним розміром до 4 МБ. Ви можете витягти текст з файлів формату JPG, JPEG, BMP, TIFF, GIF і зберегти на свій комп'ютер отриманий результат у вигляді документів з розширенням MS Word (DOC), MS Excel (XLS) або в текстовому форматі TXT. Недолік цього онлайн сервісу розпізнавання тексту у необхідності щоразу вводити капчу. Підтримує для розпізнавання 32 мови.
Онлайн сервіс для безкоштовного розпізнавання тексту, на якому не потрібна реєстрація. Але для отримання результату потрібно також буде вводити капчу. Розпізнає по одній сторінці файли у форматі PDF і зображення JPG, GIF, TIFF або BMP. Є обмеження на розпізнавання не більше 10 документів на годину і розмір зображення не повинен перевищувати 5000 пікселів і обсяг 2 МБ. Розпізнаний текст можна скопіювати і вставити в документ потрібного вам формату.
При розпізнаванні текстів на цьому онлайн сервісі рекомендується, щоб файли зображень були високої якості у форматі JPG (хоча приймає до розпізнавання і інші формати). Можна розпізнати тільки п'ять сторінок тексту на тиждень, і зберегти на комп'ютері у форматі DOC, PDF, RTF і TXT. Додаткові сторінки розпізнає тільки за «буржуйські піастри» і обов'язково потрібно зареєструватися. FineReader OnlineСервіс потребує реєстрації. Після реєстрації працювати гранично просто: завантажуємо файл, ставимо потрібні галочки, викачуємо результат у форматах Microsoft Word (*.doc), (*.docx), Microsoft Excel (*.xls), (*.xlsx), PDF (*.pdf) PDF/A (*.pdf), RTF (*.rtf), (*.txt) OpenDocument Text (*.odt). Ліміт безкоштовного використання до 10 сторінок в день.
Сподіваюся, що ці онлайн сервіси розпізнавання тексту комусь зможуть полегшити трудомісткий процес набору текстів вручну. Так чи інакше, в цих сервісах є користь. А який з них краще або гірше, кожен визначить сам для себе.
|