Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.39.52· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Користування електрообігрівачами - переваги та недоліки
[ ] 08.10.2013, 13:05

Користування електрообігрівачами - переваги та недоліки

З настанням перших осінніх заморозків перед населенням постає проблема обігрівання своїх помешкань. Крім центрального опалення, для цього використовують печі, каміни, котли, різноманітні обігрівачі, часто експлуатують їх з порушеннями, що призводить до нещасних випадків.
Щорічна статистика свідчить: саме в осінньо-зимовий період істотно зростає число пожеж, що виникають через неправильну експлуатацію обігрівачів. З кожним днем збільшується їх асортимент, без них важко уявити побут. Найпопулярніші обігрівачі: масляні радіатори, конвектори, тепло-вентилятори, інфрачервоні обігрівачі. Кожен з цих обігрівачів має свої переваги та недоліки.
Масляний радіатор - це електрична бата¬рея, що нагадує звичайну батарею центрального опалення, наповнену, замість води, маслом. До його переваг можна віднести: безшумність, здатність працювати протягом кількох діб, пожежобезпечність.
Конвектор - обігрівання здійснюється за рахунок того, що холодне повітря потрапляє в конвектор знизу, всередині нагрівається і виходить зверху. Такий прилад забезпечує рівномірне нагрівання приміщення. Він безшумний, пожежобезпечний, крім того має естетичний вигляд. Сучасні при-лади оснащені термостатами, що дозволяє їм самостійно регулювати температуру.
Тепло-вентилятор - усередині має вентилятор і нагрівальну спіраль, повітря, що проходить крізь нього нагрівається, нагріваючи помешкання. Нагрівання відбувається швидко, як правило, тепло- вентилятори оснащені термостатами та пристроями автовимикання, на випадок перегрівання чи падіння. Єдиним недоліком є те, що пил, який збирається на спіралі, згорає, та з’являється неприємний запах.
Побутові інфрачервоні обігрівачі працю¬ють за рахунок кварцевої лампи, яка міститься в металевому корпусі. На відміну від інших пристроїв він обігріває не повітря, а предмети, на які його ске¬рували. Його плюси: пожежобезпечний, безшум¬ний, має кут повороту від 20 до 40 градусів.
Якщо ви плануєте обігрівати своє житло за допомогою електроприладів, запам’ятайте наступні поради:
Перше правило - електрообігрівач слід обирати заводського виготовлення. Дуже небезпечно використовувати саморобні прилади з відкритим нагрівальним елементом. Більшість пристроїв промислового виробництва безпечна. При виборі електрообігрівача в магазині зверніть увагу на його по-тужність. Не обирайте занадто потужні обігрівачі сумнівного виробника, особливо, якщо ви призначаєте його для обігріву невеликого приміщення. Якщо це обігрівач із зовнішнім нагрівальним елементом, він повинен бути закритий безпечною огорожею. Проте з будь-яким обігрівальним приладом необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Необхідно уважно вивчити інструкцію з експлуатації електроприладу та не порушувати вимог, викладених у ній. Важливо пам’ятати, що у кожного приладу є свій термін експлуатації. Слідкуйте, щоб мережа, до якої підключається електрообігрівач, не була перевантаженою. Не використовуйте несправні прилади, з пошкодженою електропроводкою, не залишайте їх працювати на тривалий час на великій потужності та без нагляду. Також слід систематично проводити перевірку цілісності електропроводки, розеток, щитків і штепсельних вилок обігрівача. Необхідно слідкувати за станом обігрівального приладу: вчасно ремонтувати і замінювати деталі, як-що вони вийшли з ладу. Проте несправності у роботі електроприладів повинен усувати лише спеціаліст. Не слід залишати ввімкненими електрообігрівачі на ніч. Не можна пропускати провід від обігрівача під килимом, адже це може призвести до його перегрівання та перетирання, що несе за собою небезпечні наслідки. Важливим є регулярне очищення нагрівачів від пилу та сміття. Адже сторонні речовини можуть несподівано запалати.
Наступним простим правилом безпеки є правильне розміщення нагрівального приладу - його не можна ставити біля штор та меблів, виготовлених з дерева або вогненебезпечних матеріалів. Навіть економні інфрачервоні обігрівачі при тривалому впливі на легкозаймисті матеріали можуть досягти температури займання на відстані і спалахнути. Неможна на обігрівальних приладах сушити білизну та одяг. Основа, на яку ставиться електрообігрівач повинна бути негорючою.
У випадку, коли сталась пожежа, якщо загорівся електрообігрівач, спочатку необхідно його знеструмити. Якщо не виходить висмикнути вилку з розетки, потрібно вимкнути автомат в електрощитку. В жодному разі не можна гасити водою електроприлад під напругою. Після того як прилад знеструмлений - накрити його цупкою тканиною (ковдрою). Якщо пожежа вже перекинулась на домашні речі, ваші дії залежать від розміру пожежі. Якщо вона набула невеликого розміру спробуйте загасити вогонь за допомогою води, цупкої тканини, піску. Ні в якому разі не гасіть водою палаючу пластмасу - при потраплянні води палаючий пластик скипає і розбризкується. Якщо ви бачите, що самотужки справитись не в змозі, необхідно зали-шити приміщення, по можливості рухаючись повзом, дихаючи через зволожену тканину, і викликати рятувальну службу за номером 101.

Світлана Трошина,
заступник начальника відділу пожежно-профілактичної роботи
Добровільного-пожежного товариства України





Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 527 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.