Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 28.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.141.244.153· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 39
Гостей: 39
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Лист Держгірпромнагляду від 23.07.2012 р. N 6156-10/5.2-10/6/12
[ ] 21.09.2012, 16:14

Лист Держгірпромнагляду від 23.07.2012 р. N 6156-10/5.2-10/6/12

В листі від 23.07.2012 р. N 6156-10/5.2-10/6/12Держгірпромнагляд дає відповіді на наступні питання:

1. У разі смерті фізичної особи - підприємця  чи особи, яка забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до якого пункту Порядку проводиться розслідування?
2. Який порядок надання до територіального управління повідомлення про настання нещасного випадку у разі смерті ФОП?
3. Чи мають повноваження представники територіального управління Держгірпромнагляду та члени комісії щодо приватних осіб, якщо нещасний випадок із ФОП стався на приватній території?
4. Чи потрібно при встановленні причин нещасного випадку в акті форми Н-5 зазначати, які вимоги законодавства про охорону праці, інструкцій з безпечного проведення робіт і посадових інструкцій порушено, та встановлювати осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, якщо законодавство про охорону праці на цю категорію осіб не поширюється?
5. Чи потрібно розробляти заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку, якщо приватний підприємець на час настання нещасного випадку працював сам?
6. Як бути із кваліфікацією нещасного випадку (пов'язаний чи не пов'язаний з виробництвом), якщо у ФОП не встановлені режим роботи та робоче місце?
7. Чи є доцільним визнання такого нещасного випадку пов'язаним з виробництвом, якщо страхові виплати потерпілому (родині потерпілого) не передбачені відповідно до вимог чинного законодавства?
8. Ряд запитань виникають навколо повноважень Держгірпромнагляду щодо контролю за виконанням ФОП робіт за зареєстрованим видом економічної діяльності (КВЕД). Зокрема, чи можуть застосовуватися санкції до приватного підприємця, якщо він виконує роботи не за визначеним КВЕД?
9. Який порядок компенсації витрат, пов'язаних з діяльністю спеціальної комісії, якщо відповідно до вимог діючого Порядку наявні витрати має компенсувати роботодавець?

Госгорпромнадзор в письме №6156-10/5.2-10/6/12 предоставила разъяснение Порядка проведения расследования и ведения учета несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производстве, утвержденного постановлением КМУ от 30.11.2011 г. №1232.
Уполномоченный орган указывает, что п. 13 Порядка определено: расследование несчастных случаев, произошедших с физлицом-предпринимателем или лицом, обеспечивающим себя работой самостоятельно и не застрахованным в качестве плательщика ЕСВ, организует территориальный орган Госгорпромнадзора по месту наступления несчастного случая, образующий комиссию в составе не менее 3-х человек. В состав комиссии входят:
- представитель территориального органа Госгорпромнадзора по месту наступления несчастного случая;
- представитель местной госадминистрации;
- представитель первичной организации профсоюза, членом которого является пострадавший, или территориального профобъединения по месту наступления несчастного случая, если пострадавший не является членом профсоюза;
- представитель учреждения Госсанэпидемслужбы, осуществляющий надзор за предприятием (при выявлении острого профессионального заболевания (отравления).
Сообщение о несчастном случае, произошедшем с физлицом-предпринимателем или лицом, обеспечивающим себя работой самостоятельно, предоставляют пострадавшие или их доверенные лица и лечебно-профилактические учреждения.
Комиссия должна обследовать место наступления несчастного случая, получить письменные объяснения пострадавшего, опросить лиц — свидетелей несчастного случая и причастных к нему лиц.
Если по результатам работы комиссии по специальному расследованию установлено, что несчастный случай не подпадает под действие Порядка, составляется акт формы №Н-5, в разделе 3 которого описываются события и основания, в связи с чем этот случай не подпадает под действие Порядка. Если несчастный случай носит непроизводственный характер, в разделе 6 комиссия делает соответствующий вывод и предоставляет свои предложения по проведению расследования согласно Порядку расследования и учета несчастных случаев непроизводственного характера, утвержденному постановлением КМУ от 22.03.2001 г. №270.
Решение о квалификации несчастного случая, произошедшего с физлицом-предпринимателем или лицом, обеспечивающим себя работой самостоятельно, и составлении соответствующих актов принимается исключительно комиссией по специальному расследованию, образуемой руководителем территориального органа Госгорпромнадзора по месту наступления несчастного случая.
В случае признания комиссией несчастного случая связанным с производством по результатам расследования составляются акты по формам №Н-5 и №Н-1. При этом вопрос о возмещении ущерба решается пострадавшим, членами его семьи исключительно в суде.
В соответствии с п. 46 Порядка работодатель, работником которого является пострадавший, компенсирует расходы, связанные с деятельностью специальной комиссии, привлеченных к ее работе экспертов, специалистов. Расходы, связанные с командировкой работников, являющихся членами специальной комиссии или привлеченных к ее работе, возмещаются работодателем в установленных размерах. Командировочные расходы за счет валовых расходов возмещаются путем перевода определенной суммы на регистрационные счета бюджетных учреждений в органах Госказначейства и текущие счета хозсубъектов в банках.
Кроме того Госгорпромнадзор указывает, что применение санкций к физлицам-предпринимателям, не использующим наемный труд, за нарушение законодательства по вопросам охраны труда, а также выполнение работ по КВЭД, который не совпадает с указанным в справке статистики, не входит в компетенцию территориальных органов Госгорпромнадзора.


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.07.2012 р. N 6156-10/5.2-10/6/12

 

Начальнику територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області
Саварину М. В.

Копія:

Начальникам територіальних управлінь


Про надання роз'яснень

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України розглянула Ваш лист ... про надання роз'яснень вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1232 (далі - Порядок),та повідомляє.

1. У разі смерті фізичної особи - підприємця (далі - ФОП) чи особи, яка забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до якого пункту Порядку проводиться розслідування?

2. Який порядок надання до територіального управління повідомлення про настання нещасного випадку у разі смерті ФОП?

Пунктом 13 Порядку визначено, що розслідування нещасних випадків, які сталися з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку, який утворює комісію у складі не менш як три особи.

До складу цієї комісії входять:

• представник територіального органу Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку (голова комісії);

• представник місцевої держадміністрації за місцем настання нещасного випадку;

• представник первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий, або територіального профоб'єднання за місцем настання нещасного випадку, якщо потерпілий не є членом профспілки;

• представник закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, який здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за підприємством (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння)).

Повідомлення про нещасний випадок, який стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно, надають потерпілі або їх довірені особи та лікувально-профілактичні заклади.

3. Чи мають повноваження представники територіального управління Держгірпромнагляду та члени комісії щодо приватних осіб, якщо нещасний випадок із ФОП стався на приватній території?

Повноваження представників Держгірпромнагляду та його територіальних органів визначено Положенням про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 N 408/2011 (далі - Положення).

Згідно з підпунктом 7 пункту 4 Положення Держгірпромнагляд України, відповідно до покладених на нього завдань, проводить розслідування та веде облік аварій і нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню, аналізує їх причини, готує пропозиції щодо запобігання таким аваріям і випадкам.

Процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах визначено Порядком.

Дія цього Порядку поширюється, зокрема, на членів фермерського господарства, членів особистого селянського господарства, осіб, що працюють за договором, укладеним відповідно до законодавства (особи, що забезпечують себе роботою самостійно).

Отже, відповідно до вимог Порядку комісія наділена певними повноваженнями та зобов'язана обстежити місце настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб - свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб.

4. Чи потрібно при встановленні причин нещасного випадку в акті форми Н-5 зазначати, які вимоги законодавства про охорону праці, інструкцій з безпечного проведення робіт і посадових інструкцій порушено, та встановлювати осіб, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, якщо законодавство про охорону праці на цю категорію осіб не поширюється?

5. Чи потрібно розробляти заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку, якщо приватний підприємець на час настання нещасного випадку працював сам?

Якщо за результатами роботи комісії із спеціального розслідування встановлено, що нещасний випадок не підпадає під дію Порядку, складається тільки акт форми Н-5. У розділі 3 зазначеного акта описуються події, що сталися, та підстави, у зв'язку з чим даний випадок не підпадає під дію Порядку. У разі, якщо нещасний випадок має невиробничий характер, в розділі 6 комісія робить відповідний висновок та надає свої пропозиції щодо проведення розслідування згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 N 270.

6. Як бути із кваліфікацією нещасного випадку (пов'язаний чи не пов'язаний з виробництвом), якщо у ФОП не встановлені режим роботи та робоче місце?

7. Чи є доцільним визнання такого нещасного випадку пов'язаним з виробництвом, якщо страхові виплати потерпілому (родині потерпілого) не передбачені відповідно до вимог чинного законодавства?

Рішення щодо кваліфікації нещасного випадку, що стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно, і складання відповідних актів приймається виключно комісією із спеціального розслідування, яку відповідним наказом утворює керівник територіального органу Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку.

У разі визнання комісією нещасного випадку пов'язаним з виробництвом за результатами розслідування складаються акти за формою Н-5 та Н-1.

При цьому питання щодо відшкодування шкоди вирішується потерпілим, членами його сім'ї чи уповноваженою особою, яка представляє їх інтереси, виключно у судовому порядку.

8. Ряд запитань виникають навколо повноважень Держгірпромнагляду щодо контролю за виконанням ФОП робіт за зареєстрованим видом економічної діяльності (КВЕД). Зокрема, чи можуть застосовуватися санкції до приватного підприємця, якщо він виконує роботи не за визначеним КВЕД?

Статтею 1 Закону України "Про охорону праці" визначено поняття роботодавця та працівника. Роботодавець - це власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю, а працівник - це особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов'язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом). Сфера дії цього Закону, відповідно до статті 2, поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих. Таким чином, застосування санкцій до фізичних осіб - підприємців, які не використовують найману працю, за порушення вимог законодавства з питань охорони праці, а також виконання робіт за кодом ведення економічної діяльності (КВЕД), який не співпадає із зазначеним у довідці статистики, не входить до компетенції територіальних органів Держгірпромнагляду.

9. Який порядок компенсації витрат, пов'язаних з діяльністю спеціальної комісії, якщо відповідно до вимог діючого Порядку наявні витрати має компенсувати роботодавець?

Відповідно до пункту 46 Порядку роботодавець, працівником якого є потерпілий, компенсує витрати, пов'язані з діяльністю спеціальної комісії, залучених до її роботи експертів, інших спеціалістів. Відшкодування витрат, пов'язаних з відрядженням працівників, які є членами спеціальної комісії або залучені до її роботи, здійснюється роботодавцем у розмірах, передбачених нормами; відшкодування витрат на відрядження за рахунок валових витрат шляхом переказу відповідної суми на реєстраційні рахунки бюджетних установ в органах Державної казначейської служби та поточні рахунки суб'єктів господарювання у банківських установах України.

 

Заступник Голови
Держгірпромнагляду

С. В. Дунас





Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2288 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.