Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 18.06.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.211.26.178· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Медичні огляди

Де слід проходити психофізіологічний відбір працівникам, які виконуватимуть роботи підвищеної небезпеки
[ ] 15.01.2014, 20:56


Щодо порядку проведення психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки
Лист Державного підприємства "Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України" (ДП "ГНМЦ") від 15.01.2014 року  № 14


 ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГОЛОВНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ УКРАЇНИ"

ЛИСТ

від 15.01.2014 р. N 14

Керівникам, начальникам підприємств, установ, організацій

Державне підприємство "Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України" (ДП "ГНМЦ") інформує, що з метою виконання вимог Закону України "Про охорону праці" та наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці і Міністерства охорони здоров'я України від 23.09.94 N 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25 січня 1995 N 18/554, був заснований Центр психофізіологічної експертизи на базі ДП "ГНМЦ" та його територіальні відділи, які проводять психофізіологічне обстеження та аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу.

Згідно з Положенням про систему професійного психофізіологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки, затвердженим наказом N 75 від 04.05.2005 року Державного комітету України з нагляду охорони праці (далі - Положення), Центр психофізіологічної експертизи (ЦПФЕ) є координаційним, експертним, навчально-методичним і науково-практичним структурним підрозділом з питань психофізіологічної експертизи і психологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки. Таким чином, діючими нормативними актами не передбачено функціонування інших центрів з проведення аналітичної обробки результатів психофізіологічного обстеження, крім вищезазначеного ЦПФЕ.

Згідно з Положенням регіональні відділи надають ЦПФЕ інформацію про результати психофізіологічного відбору для контролю правильності висновків психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки.

В зв'язку з вищевказаним аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу може проводити тільки ЦПФЕ. Діяльність по аналітичній обробці психофізіологічних експертиз підприємства "Інститут безпеки життєдіяльності" є незаконною.

ДП "Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України" попереджає, що в разі невиконання вимог чинного законодавства результати проведення професійного психофізіологічного відбору відділами, які не входять до ЦПФЕ Держгірпромнагляду, будуть вважатися недійсними. Медичний огляд, проведений без урахування психофізіологічного обстеження, може бути визнано недійсним.

 
Директор                                                                                                                                    О. К. Баженов

ГОСУДАРСТВЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ГЛАВНЫЙ УЧЕБНО-МЕТОДИЧЕСКИЙ ЦЕНТР ГОСГОРПРОМНАДЗОРА УКРАИНЫ»

ПИСЬМО

от 15.01.2014 г. № 14

Относительно порядка проведения психофизиологической экспертизы о профессиональной пригодности обследованных работников для выполнения работ повышенной опасности

Государственное предприятие » Главный учебно — методический центр Госгорпромнадзора Украины » (ГП » ГНМЦ » ) информирует , что с целью выполнения требований Закона Украины » Об охране труда » и приказа Государственного комитета Украины по надзору за охраной труда и Министерства здравоохранения Украины от 23.09 .94 № 263/ 121 , зарегистрированного в Министерстве юстиции Украины от 25 января 1995 г. № 18 /554 , был основан Центр психофизиологической экспертизы на базе ГП » ГНМЦ » и его территориальные отделы , проводящие психофизиологическое обследование и аналитическую обработку психофизиологических экспертиз с формированием заключения и протокола.

Согласно Положению о системе профессионального психофизиологического отбора работников для выполнения работ повышенной опасности, утвержденным приказом № 75 от 04.05.2005 года Государственного комитета Украины по надзору охраны труда (далее — Положение), Центр психофизиологической экспертизы (ЦПФЕ) является координационным, экспертным, учебно-методическим и научно-практическим структурным подразделением по вопросам психофизиологической экспертизы и психологического отбора работников для выполнения работ повышенной опасности. Таким образом, действующими нормативными актами не предусмотрено функционирование других центров по проведению аналитической обработки результатов психофизиологического обследования, кроме вышеупомянутого ЦПФЕ.

Согласно Положению региональные отделы предоставляют ЦПФЕ информацию о результатах психофизиологического отбора для контроля правильности выводов психофизиологической экспертизы о профессиональной пригодности обследованных работников для выполнения работ повышенной опасности.

В связи с вышеуказанным аналитическую обработку психофизиологических экспертиз с формированием заключения и протокола может проводить только ЦПФЕ. Деятельность по аналитической обработке психофизиологических экспертиз предприятия «Институт безопасности жизнедеятельности» является незаконным.

ГП «Главный учебно-методический центр Госгорпромнадзора Украины» предупреждает, что в случае невыполнения требований действующего законодательства результатах проведения профессионального психофизиологического отбора отделами, которые не входят в ЦПФЕ Госгорпромнадзора, будут считаться недействительными. Медицинский осмотр, проведенный без учета психофизиологического обследования, может быть признано недействительным.

Директор                                                                                                                            О. К. Баженов
Категорія: Медичні огляди | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2531 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 senya20099068 • 09:47, 13.12.2014
Щодо проведення психофізіологічної експертизи


У зв'язку з листом [...] щодо надання роз'яснення щодо обов’язковості проведення психофізіологічної експертизи Управління нормативно-правового та юридичного забезпечення в межах повноважень зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 5 Закону України «Про охорону праці» в контексті права на охорону праці під час укладання трудового договору визначає, що працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Відповідний зв'язок психофізіологічної експертизи з медичним оглядом прослідковується у

Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 21.05.2007 № 246, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за № 846/14113, відповідно до якого працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, повинні надати Комісії, яка проводить медичний огляд, висновок психофізіологічної експертизи.

Таким чином, законодавець з метою реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, встановив обмеження щодо пропонування роботи працівнику, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я, та одночасно встановив право допуску роботодавцем до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, осіб, які мають висновок психофізіологічної експертизи.

Аналізуючи зміст вищенаведених норм Закону України «Про охорону праці» потрібно відмітити, два види робіт, які потребують наявність висновку психофізіологічної експертизи, а саме роботи підвищеної небезпеки та роботи, що потребують професійного добору.

Враховуючи зазначене, питання щодо психофізіологічної експертизи не належить виключно до повноважень Держгірпромнагляду.

Одночасно, в межах повноважень повідомляємо, що на сьогодні відсутній перелік робіт підвищеної небезпеки, який потребує наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Однак, як вище зазначалось, відповідно до спеціального законодавчого акта регулюючого правовідносини щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці – Закону України «Про охорону праці» встановлена норма стосовно допуску до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, осіб, які мають висновок психофізіологічної експертизи.

При цьому, відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» саме на роботодавця покладено обов’язок створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, що досягається зокрема за рахунок функціонування системи управління охороною праці. Відтак, в межах функціонування відповідної системи, на виконання вимог статті 5 Закону України «Про охорону праці» роботодавець вправі самостійно, з урахуванням специфіки своєї діяльності, як елемент управління, визначати перелік робіт підвищеної небезпеки, відповідно до якого його працівники проходитимуть психофізіологічну експертизу.

Одночасно зазначаємо, що листи Держгірпромнагляду мають лише інформаційний та рекомендаційний характер, та не встановлюють правових норм.

Начальник управління І.Г. Калиновська
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.