Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 27.09.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 75.101.220.230· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментаріспасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Медичні огляди

Обов'язкові медичні огляди працівників
[ ] 01.07.2011, 22:51

Випадки проведення обов'язкового медогляду

Відповідно до вимог ст. 169 КЗпП і ст. 17 Закону про охорону праці роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на таких роботах:

важких;

зі шкідливими або небезпечними умовами праці;

— де існує потреба у професійному доборі.

Також щороку обов'язковий медичний огляд повинні проходити особи віком до 21 року незалежно від професії та виду робіт.

Більше того, згідно зі ст. 31 Основ законодавства про охорону здоров'я і ст. 26 Закону № 4004 власники та керівники підприємств, установ та організацій несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками обов'язкових медичних оглядів і за шкідливі наслідки для здоров'я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов'язкового медичного огляду.

За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець має забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів. Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку до фактичного стану здоров'я працівника.

Метою проведення попередніх медичних оглядів під час прийняття на роботу згідно з п. 1.4 Порядку № 246 є визначення стану здоров'я працівника та реєстрація вихідних об'єктивних показників здоров'я та можливості виконання без погіршення стану здоров'я професійних обов'язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, а також виявлення професійних захворювань (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах, і попередження зумовлених виробництвом та професійних захворювань (отруєнь).

Періодичні медогляди працівників проводяться з метою (п. 1.5 Порядку № 246):

— своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та зумовлених виробництвом захворювань у працівників;

— забезпечення динамічного спостереження за станом здоров'я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

— вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

— розроблення індивідуальних і групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів для працівників, яких віднесено до групи ризику за результатами медичного огляду і здійснення таких заходів;

— проведення відповідних оздоровчих заходів.

У разі якщо працівник вважає, що погіршення стану здоров'я пов'язане з умовами праці, або, на думку роботодавця, стан здоров'я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов'язки, проводиться позачерговий медогляд (п. 3.8 Порядку № 246).

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.

Роботодавець має право в установленому законом порядку притягти працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати (ст. 46 КЗпП і п. 3.9 Порядку № 246). До речі, ст. 159 КЗпП на працівника покладено обов'язок проходження в установленому порядку попередніх і щорічних медоглядів.

Обов'язкові медичні огляди працівників проводяться відповідно до Порядку № 246. Їх періодичність зазначено в додатку 4 (залежно від шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу) і додатку 5 (залежно від характеру здійснюваної роботи) до Порядку № 246.

Крім того, при проведенні обов'язкових медичних оглядів слід ураховувати положення таких спеціальних нормативних документів, що діють разом з Порядком № 246:

Переліку № 1238 (при проведенні медоглядів працівників, які підлягають обов'язковому наркологічному огляду);

Переліку № 263/121 (при проведенні медоглядів працівників, зайнятих на роботах, де є потреба у професійному доборі);

Порядку № 1465 та Інструкції № 12 (при проведенні медоглядів працівників, що підлягають обов'язковому психіатричному огляду);

Положення № 124/345 (при проведенні медоглядів водіїв транспортних засобів).

 

Порядок проведення медогляду

Установи державної санітарно-епідеміологічної служби щороку за заявкою роботодавця (його представника), за участі представника первинної профспілкової організації чи уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду і до 1 грудня складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 246. На підставі такого Акта роботодавець складає протягом місяця на паперовому та електронному носіях у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 246, і погоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції. Один примірник списку залишається на підприємстві (у відповідальної за організацію медогляду посадової особи), другий — надсилається до лікувально-профілактичного закладу (далі — ЛПЗ), третій — до закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, четвертий — до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Обов'язкові медичні огляди можуть проводитися тільки ЛПЗ, призначеними відповідними наказами Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, головних управлінь та управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також міністерств та інших центральних органів виконавчої влади за погодженням з МОЗ України. Також медогляди можуть проводитися спеціалізованими ЛПЗ, що мають право встановлювати діагноз стосовно професійних захворювань, перелік яких затверджено наказом МОЗ України від 25.03.2003 р. № 133, вищими медичними навчальними закладами III — IV рівнів акредитації, що мають кафедри та курси професійних захворювань.

Для проведення медогляду працівників роботодавець має попередньо укласти або своєчасно поновити договір з ЛПЗ.

На підставі списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, ЛПЗ складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і закладом державної санітарно-епідеміологічної служби. Проведення попереднього (періодичних) медичного огляду здійснюється комісією з проведення медичних оглядів ЛПЗ (далі — Комісія). Комісію очолює заступник головного лікаря чи уповноважена головним лікарем особа, яка має підготовку з професійної патології.

Результати попереднього (періодичних) медичного огляду працівників та висновок Комісії про стан здоров'я заносяться до Картки працівника, який підлягає попередньому (періодичним) медичному огляду (далі — Картка працівника), за формою, зазначеною в додатку 7 до Порядку № 246, і до Медичної картки амбулаторного хворого за формою 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 27.12.99 р. № 302.

Зауважимо, що Картка працівника містить конфіденційну інформацію, зберігається у медичного працівника або, за його відсутності, у відділі кадрів на підприємстві (за останнім місцем роботи) протягом трудової діяльності працівника, надається Комісії при проведенні медичних оглядів. На підставі Картки працівника Комісія видає працівнику медичну довідку про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівника за формою, зазначеною в додатку 8 до Порядку № 246.

У випадку зміни місця роботи Картка працівника разом з трудовою книжкою видається працівнику під підпис для пред'явлення на новому місці роботи. Кожна сторінка Картки працівника засвідчується печаткою відділу кадрів підприємства. Копія Картки працівника зберігається на підприємстві (за основним місцем роботи) протягом 15 років після звільнення працівника.

Протягом місяця після закінчення медогляду комісія оформляє Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників за формою згідно з додатком 9 до Порядку № 246, що складається в 6 примірниках, один з яких направляється роботодавцю і має зберігатися протягом 5 років.

Звертаємо увагу, що для збереження здоров'я працюючих, запобігання професійним захворюванням і несприятливому впливу на працівників шкідливих факторів, що супроводжують роботу з візуальними дисплейними терміналами (ВДТ) усіх типів вітчизняного та зарубіжного виробництва на основі електронно-променевих трубок, що використовуються в електронно-обчислювальних машинах (ЕОМ) колективного використання і персональних електронно-обчислювальних машинах (ПЕОМ), призначено Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин (ДСанПіН 3.3.2.007-98), затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.98 р. № 7. При цьому підкреслимо, що при виконанні протягом дня робіт, що належать до різних видів трудової діяльності, основною роботою з ВДТ ЕОМ та ПЕОМ потрібно вважати таку, що займає не менше 50 % часу протягом робочої зміни.

Положення розділу 6 ДСанПіН 3.3.2.007-98 містять вимоги до профілактичних медичних оглядів користувачів ЕОМ та ПЕОМ з ВДТ, які підлягають обов'язковим медичним оглядам: попередньому — при влаштуванні на роботу і періодичним — протягом трудової діяльності.

Так, періодичні медичні огляди користувачів ЕОМ та ПЕОМ з ВДТ мають проводитися один раз на два роки комісією у складі терапевта, невропатолога та офтальмолога. До складу комісії, що проводить попередні та періодичні медичні огляди, за необхідності (за наявності медичних показань) можуть залучатися для оглядів лікарі інших спеціальностей.

Відповідальність за невиконання вимог ДСанПіН 3.3.2.007-98 покладається як на посадових осіб підприємств, організацій та установ незалежно від форми власності та підпорядкованості, так і на фізичних осіб — підприємців, які влаштовують робочі місця користувачів ЕОМ та ПЕОМ з ВДТ в адміністративних і промислових приміщеннях.

Також слід зауважити, що обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до розповсюдження інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, установленому Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III та іншими нормативно-правовими актами.

Так, зокрема, постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, а також Порядок проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів і видачі особових медичних книжок (далі Порядок № 559).

Слід зауважити, що згідно з п. 6 Порядку № 559 роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особових медичних книжок, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім'я та по батькові її власника. Зразок бланка первинного обліку № 1-ОМК «Особова медична книжка», що є бланком суворої звітності, та порядок ведення особової медичної книжки затверджено наказом МОЗ України «Про затвердження форми первинного обліку № 1-ОМК та Інструкції щодо порядку її ведення» від 11.03.98 р. № 66.

Крім того, слід зауважити, що працівники підприємств (установ, організацій) незалежно від форми власності відшкодовують вартість бланка особової медичної книжки закладам та установам охорони здоров'я, що проводитимуть обов'язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медичного огляду до прийняття на роботу і за потреби отримання нового бланка цієї книжки у зв'язку з його втратою, пошкодженням чи неможливістю подальшого використання або придбавають зазначений бланк за власні кошти в організаціях, уповноважених реалізовувати бланки суворої звітності.

Особова медична книжка видається працівнику тільки для проходження медичного огляду, після чого вона підлягає поверненню роботодавцю, який забезпечує зберігання цієї книжки. В окремих випадках, коли зберігання особової медичної книжки в роботодавця є недоцільним або неможливим, допускається її зберігання у працівника.

У разі звільнення працівника особова медична книжка видається йому під розписку разом з трудовою книжкою.

 

Документи, які працівник надає для проходження медогляду

Працівник, якого направляють для проходження медичного огляду до ЛПЗ, має пред'явити такі документи:

— паспорт чи інший документ, що засвідчує особу;

— медичну картку амбулаторного хворого;

— направлення, видане роботодавцем. Направлення на обов'язковий попередній медичний огляд за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 246 роботодавець видає під час прийняття на роботу, а також у разі переведення на іншу важку роботу, роботу зі шкідливими чи небезпечними умовами праці.

Крім того, окремі категорії працівників мають надати додатково такі документи:

— сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду згідно з постановою КМУ «Про обов'язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 06.11.97 р. № 1238 (подають працівники, які підлягають обов'язковому попередньому та періодичним наркологічним медичним оглядом);

— довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду згідно з Порядком № 1465 (подають працівники, які підлягають обов'язковим попереднім і періодичним психіатричним оглядам);

— висновок психофізіологічної експертизи (подають працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору).

Звертаємо увагу, що працівники транспортних засобів проходять попередні (періодичні) медичні огляди як працівники, зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища в трудовому процесі, крім тих, які підлягають оглядам згідно з Положенням № 124/345 (п. 2.14 Порядку № 246).

Категорія: Медичні огляди | Додав: ohranatruda
Переглядів: 15482 | Завантажень: 1 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 3
avatar
0
1 Питання - відповідь • 21:24, 04.03.2012 [Матеріал]
Відповідно до п. 2.2 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, заклади державної санітарно-епідеміологічної служби щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1 грудня складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

На підставі Акта роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, та узгоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції.

Протягом періоду між затвердженням поіменних списків та проходженням медичного огляду частина працівників звільняється або переводиться на іншу роботу. Прошу роз'яснити, яким чином вносяться зміни в Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та в поіменні списки працівників, які підлягають періодичним оглядам.

(О. Рикун, заступник директора з охорони праці ТОВ «Інтерпрокат», Луганська область)Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, складається фахівцями територіальних санепідстанцій разом з представником роботодавця та профспілкової організації або уповноваженої особи. В цьому документі визначаються професії, шкідливі та небезпечні фактори, які впливають на працюючих при виконанні виробничих операцій, а також кількість працюючих у цих професіях станом на час складання акта. Акт є основою для складання поіменних списків працівників, які мають бути направлені на періодичні медогляди, а також повинен використовуватися відділами кадрів у випадках направлення працівників на попередній медогляд при оформленні чи переведенні на іншу роботу. Випадки, коли в період між затвердженням списків та проходженням медоглядів частина працівників звільняється або переводиться на іншу роботу, непоодинокі. У таких випадках повторний акт чи зміни до нього не складаються. Керівник підприємства (організації) за поданням відділу кадрів направляє до медичної комісії, яка буде проводити зазначені медогляди та до санітарно-епідеміологічної станції, яка визначала категорії для медоглядів, письмову інформацію з поіменним переліком таких працівників. Така інформація враховується при складанні заключного акта і є додатком до списків осіб, що підлягають медоглядам.

І. Кононова, завідувачка відділення гігієни праці Київської міської санітарно-епідеміологічної станції

Матеріал з журналу «На допомогу спеціалісту з охорони праці». – 2011. – № 11. – с. 62.
avatar
0
2 Питання - відповідь • 21:25, 04.03.2012 [Матеріал]
Відповідно до п. 3.9 Гігієнічної класифікації праці, затвердженої Міністерством охорони здоров'я 27.12.2001 р. № 529, гігієнічні нормативи умов праці - ПДК, ПДР та ін. - рівні шкідливого виробничого фактора, які під час щоденної восьмигодинної роботи (крім вихідних), але не більше ніж 40 год. на тиждень, впродовж всього робочого стажу не повинні викликати захворювання чи відхилення у стані здоров'я.

Чи мають проходити обов'язкові медичні огляди працівники (наказ МОЗ № 246 від 21.05.2007 р.) на робочих місцях яких за результатами атестації робочих місць відсутнє перевищення встановлених значень ПДК, ПДР шкідливих факторів і умови праці відповідають санітарно-гігієнічним вимогам?

(Н. Шевченко, начальник служби охорони праці Євпаторійської філії АП «Кримтеплокомуненерго», АР Крим)

У п. 1.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженому наказом № 246 від 21.05.2007 р. МОЗ України, зареєстрованому у Міністерстві юстиції 23.07.2007 р. за № 846/14113, необхідність попередніх (при прийнятті чи під час переведення на роботу з іншими умовами праці) та періодичних (впродовж трудової діяльності) медичних оглядів визначена для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року.

У Порядку не сказано, що наявність на робочих місцях шкідливих і небезпечних факторів має перевищувати встановлені ПДК і ПДР цих факторів.

Результати атестації робочих місць, які проводяться один раз на 5 років, не завжди відображають рівень впливу шкідливих і небезпечних умов праці впродовж всього п'ятирічного періоду роботи. Необхідно також враховувати можливість індивідуальної підвищеної чутливості працівників до впливу шкідливих і небезпечних факторів на робочому місці, передбачити яку буває складно при прийнятті на роботу. Більше того, можлива зміна цієї чутливості у процесі роботи.

Визначення контингенту працівників, які працюють в умовах впливу на них шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, покладено на установи державної санітарно-епідеміологічної служби, що здійснюють контроль за умовами праці на конкретному виробництві (п. 4.4.1 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій).

Необхідність проведення обов'язкових медичних оглядів варто узгоджувати із спеціалістами санітарно-епідеміологічної станції, у сфері обслуговування якої розташовано підприємство.

І. Луб'янова, канд. мед. наук, провідний науковий співробітник відділу профпатології ДУ «Інститут медицини праці АМН України»

Матеріал з журналу «Охорона праці».«На допомогу спеціалісту з охорони праці». – 2011. – № 7. – с. 60.
avatar
0
3 Витрати на медогляди не оподатковуються • 11:39, 09.10.2012 [Матеріал]
Відповідно до пп. 140.1.1 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) при визначенні об’єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення, зокрема витрати (крім тих, що підлягають амортизації), здійснені в порядку, встановленому законодавством, на організацію, утримання та експлуатацію пунктів безоплатного медичного огляду, безоплатної медичної допомоги та профілактики працівників (у тому числі забезпечення медикаментами, медичним устаткуванням, інвентарем, а також витрати на заробітну плату найманих працівників).
Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, установлених розділом II ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ). Крім того, підпунктом 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 ПКУ зазначено, що не включаються до складу витрат витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, а саме витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб, за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 ПКУ.
Отже, витрати на проведення медичного огляду працівників враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, у разі якщо для цієї категорії працівників медичний огляд є обов’язковим згідно із законодавством. Зазначені витрати мають бути підтверджені первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку.
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 864

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.