Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 16.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.149.247.136· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Методичні рекомендації на здійснення державного нагляду
[ ] 15.09.2010, 20:29

Методичні рекомендації
на здійснення державного нагляду за промисловою безпекою й охороною праці з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт під час експлуатації систем водопостачання та водовідведення
Затверджені Наказом Держгірпромнагляду 02.09.2008 № 193
Методичні рекомендації призначено для використання державними інспекторами Держгірпромнагляду під час здійснення державного нагляду за промисловою безпекою й охороною праці щодо організації безпечного проведення газонебезпечних робіт у колодязях, камерах і приймальних камерах насосних станцій каналізації під час експлуатації систем водовідведення населених місць України суб'єктами господарювання.


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ
БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгірпромнагляду
02.09.2008 N 193
  МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
  на здійснення державного нагляду за промисловою безпекою й охороною праці з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт під час експлуатації систем водопостачання та водовідведення
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації розроблено з урахуванням вимог "Типовой инструкции по организации безопасного проведення газоопасных работ" НПАОП 0.00-5.11-85 [далі по тексту - НПАОП 0.00-5.11-85) і "Правил техники безопасности при эксплуатации систем водоснабжения и водоотведения населенных мест" НПАОП 41.0-1.01-79 (далі по тексту - НПАОП 41.0-1.01-79].
1.2. Методичні рекомендації призначено для використання державними інспекторами Держгірпромнагляду під час здійснення державного нагляду за промисловою безпекою й охороною праці щодо організації безпечного проведення газонебезпечних робіт у колодязях, камерах і приймальних камерах насосних станцій каналізації під час експлуатації систем водовідведення населених місць України суб'єктами господарювання.
1.3. Поняття "газонебезпечні роботи", що використовується у цих Методичних рекомендаціях, мав таке значення: роботи, пов'язані з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (до них належать колектори, тунелі, колодязі, приямки тощо), під час проведення яких існує чи не виключена можливість виділення у робочу зону вибухопожежонебезпечних чи шкідливих парів, газів і інших речовин, здатних призвести до вибуху, загоряння, шкідливо вплинути на організм людини, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (нижче 20 % об'ємних) (п. 1.5 НПАОП 0.00-5.11-85).
2. Об'єкт перевірки й вимоги, яким він повинен відповідати
2.1. Інструкція з охорони праці підприємства з організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт
Під час перевірки газонебезпечних робіт державним інспекторам рекомендується переконатися, чи є на підприємстві інструкція з охорони праці під час проведення таких робіт, розроблена суб'єктом господарювання відповідно до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України N 9 від 29.01.98 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.04.98 року за N 226/2666 (вимога п. 1.5 НПАОП 0.00-4.15-98). Вимоги безпеки повинні бути не нижчі від вимог, викладених у Типовій інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (вимога п. 1.14 НПАОП 0.00-5.11-85) і Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання і водовідведення населених місць (НПАОП 41.0-1.01- 79).
Особливу увагу під час перевірки необхідно звертати чи визначено в інструкції систему контролю під час проведення газонебезпечних робіт та форму участі в них газорятувальної служби (за наявності) і служби охорони праці (п. 1.15 НПАОП 0.00-5.11-85).
2.2. Документація на проведення газонебезпечних робіт
Під час проведення перевірки необхідно перевірити наявність документації на проведення газонебезпечних робіт та якість оформлення її суб'єктом господарювання. При цьому державному інспектору рекомендується звертати увагу:
- на наявність у структурних підрозділах суб'єкта господарювання переліку газонебезпечних робіт, із зазначенням газонебезпечних робіт:
- що проводяться з оформленням наряду-допуску;
- що проводяться без оформлення наряду-допуску, але з обов'язковою реєстрацією у журналі перед їхнім початком;
- які викликані необхідністю ліквідації та локалізації аварійних ситуацій і аварій (п. 1.7 НПАОП 0.00-5.11-85);
- на дотримання строків перегляду переліку робіт (не рідше одного разу на рік) та наявність узгодження з газорятувальною службою (за наявності), із службою охорони праці та затвердження відповідальною особою (п. 1.8 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи видаються наряди-допуски на ведення газонебезпечних робіт (п. 1.11 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи правильно оформлюють наряд-допуск - оформлений наряд-допуск повинен бути підписаний начальником структурного підрозділу, узгоджений з газорятувальною службою (при її наявності), зареєстрований у спеціальному журналі службою охорони праці і затверджений відповідальною особою (п. 3.1 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи складено два примірники наряду-допуску, один із яких після закінчення робіт повинен зберігатися у структурному підрозділі (цеху, дільниці) не менше, ніж 3-х місяців, а також на чіткість записів (здійснювати записи олівцем); виправлення в тексті, підпис відповідальних осіб під копірувальний папір не допускаються (п. 3.4 НПАОП 0.00-5.11-85);
- щоб наряд-допуск видавався на кожне місце й вид робіт, кожній бригаді, що проводить такі роботи, і строк його чинності дійсний протягом однієї зміни (п. 3.5 НПАОП 0.00-5.11-85);
- щоб журнал обліку газонебезпечних робіт, що проводяться без оформлення наряду-допуску, був прошнурований, скріплений печаткою. Сторінки в журналі повинні бути пронумеровані, а строк зберігання журналу - 3 місяці від дня його закінчення (п. 1.12 НПАОП 0.00-5.11-85).
2.3. Виконавці газонебезпечних робіт
Під час проведення перевірки готовності працівників до виконання газонебезпечних робіт державному інспектору рекомендується звертати увагу на наступне:
- чи дотримуються вікові обмеження на виконання газонебезпечних робіт (допускаються особи не молодше 18 років);
- чи пройшли працівники медичний огляд;
- чи пройшли навчання й перевірку знань відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання й перевірки знань із питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 р. N 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 р. за N 231/10511 (п. 1.14 НПАОП 0.00-5.11-85);
- хто і на яких підставах призначається відповідальним за підготовку об'єкта до проведення газонебезпечних робіт і відповідальними за проведення газонебезпечних робіт, а саме: призначаються інженерно-технічні працівники, які знають порядок підготовки й проведення цих робіт (п. 1.17, п. 2.4 НПАОП 0.00-5.11-85).
2.4. Чисельності виконавців газонебезпечних робіт
Під час перевірки дотримання чисельності виконавців газонебезпечних робіт державному інспектору рекомендується звертати увагу на наступне.
При роботі в колодязях бригада повинна складатися не менше, ніж із трьох чоловік: одного, який працює в колодязі, другого - на поверхні, третього, який спеціально спостерігає за роботою в колодязі й у разі потреби надає допомогу працюючому в колодязі. З'ясувати, чи призначено зі складу бригади відповідальну особу (бригадира).
При роботах у камерах бригада повинна складатися не менше, ніж із чотирьох чоловік (п. 4.3.2 НПАОП 41.0-1.01-79).
Якщо чисельність працюючих у ємності збільшено, з'ясувати, чи розроблено й внесено до наряду-допуску додаткові заходи безпеки щодо збільшення чисельності спостерігачів (не менше одного спостерігача на одного працюючого), порядок входу й евакуації працюючих, порядок розміщення мотузок, наявність засобів зв'язку й сигналізації та інші (п. 6.5 НПАОП 0.00-5.11-85).
Чи відповідає чисельність бригади під час прочищення водовідвідної мережі - бригадир та три-п'ять робітників залежно від діаметра трубопроводу, інтенсивності руху на переїздах (п. 4.3.8 НПАОП 41.0-1.01-79).
2.5. Забезпеченість бригади засобами захисту
У ході перевірки забезпеченості бригад засобами захисту державному інспектору необхідно звертати увагу на наступне:
- бригада повинна бути оснащена спеціальним автомобілем;
- чи має кожний член бригади:
- індивідуальний рятувальний пояс із сигнально-рятувальною мотузкою, довжина якої повинна бути не менше, ніж на 2 м більше глибини колодязя (перевіреними відповідно до Інструкції з перевірки придатності рятувальних поясів із мотузками та порядку проведення їх випробування (додаток 15 НПАОП 41.0-1.01-79));
- мотузку з карабіном;
- сигнальний жилет, захисну каску;
- ізолюючі протигази зі шлангом, довшим на 2 м за глибину колодязя, при загальній довжині не більше 12 м;
- дві бензинові лампи ЛБВК;
- акумуляторний ліхтар (при роботі в каналах 2 - 3 ліхтаря) напругою не вище, ніж 12 В;
- ручний чи механічний вентилятор;
- переносні знаки безпеки;
- гаки й ломи для відкривання кришок колодязів;
- жердину чи складну лінійку для перевірки міцності скоб;
- аптечку із засобами надання першої долікарської допомоги постраждалим, укомплектованої згідно з додатком 7 (п. 4.3.6, п. 4.2.3 НПАОП 41.0-1.01-79);
2.6. Дотримання заходів безпеки на місцях проведення газонебезпечних робіт
Під час перевірки дотримання заходів безпеки на місцях проведення газонебезпечних робіт державному інспектору рекомендується звернути увагу:
- чи є у зоні проведення газонебезпечних робіт на видному місці плакат "Газонебезпечні роботи" (п. 6.4 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи огороджено під час проведення робіт відкриті люки колодязів та чи освітлені вони у нічний час (п. 6.14 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи огороджено місця проведення робіт в умовах вуличного руху відповідно до вимог Інструкції з огородження місць провадження робіт в умовах вуличного руху;
- чи вивішені у темний час доби по краях огороджень у верхній їхній частині габаритні червоні ліхтарі. Потужність джерела світла габаритного ліхтаря повинна бути не менше 3 Вт.
Крім того, повинно бути перевірено, чи застосовуються для огородження місць проведення робіт:
а) штахетні бар'єри висотою 1,1 м, пофарбовані у білий і червоний кольори паралельними горизонтальними смугами шириною по 0,13 м;
б) суцільні щити висотою 1,2 - 1,3 м, із червоною смужкою шириною 10 - 12 см по контуру щита та знаком, що позначає виконання ремонтних робіт, із зазначенням назви організації, що веде роботи, і номера її телефону;
в) дорожні спеціальні переносні знаки, що установлюються відповідно до Правил дорожнього руху (п. 4.2.5 НПАОП 41.0-1.01-79).
Під час короткочасних (до 1 доби) робіт у колодязях систем водопостачання та водовідведення місце робіт може бути огороджено переносними сигнальними знаками. У темний час доби на стійці сигнального знака розміщується ліхтар із лінзою червоного кольору потужністю не менше, ніж 3 Вт (п. 4.2.7 НПАОП 41.0-1.01-79).
Слід з'ясувати чи всі роботи на вуличних мережах робітники виконували в сигнальних (оранжевих) жилетах (п. 4.2.9 НПАОП 41.0-1.01-79).
2.7. Дотримання вимог безпеки при виконанні робіт
Під час перевірки дотримання вимог безпеки під час виконання газонебезпечних робіт державному інспектору рекомендується звертати увагу на наступне:
- як відкривають кришки колодязів і камер - гаком чи ломом. Забороняється відкривати кришки руками. Зняту кришку вкладають біля колодязя у напрямку руху транспорту (п. 4.3.7 НПАОП 41.0-1.01-79);
- чи перевіряється наявність газу в колодязі чи камері бензиновою лампою ЛБВК. Забороняється працівникам перебувати в колодязі й камері без рятувального пояса і запаленої бензинової лампи ЛБВК, а також запалювати бензинову лампу ЛБВК поряд із відкритим колодязем і в колодязі (п. 4.3.2 НПАОП 41.0-1.01-79);
- чи виконується заборона щодо куріння біля відкритого колодязя чи люків камер та кидання запалених сірників чи факела у колодязь, камеру для огляду (п. 4.3.1 НПАОП 41.0-1.01-79);
- як освітлюються роботи в колодязях і камерах, чи використовуються акумуляторні ліхтарі з напругою не більше, ніж 6 В (п. 1.5.8 НПАОП 41.0-1.01-79);
- чи забороняється видалення газу з колодязів і камер випалюванням чи поданням кисню з балона. Після видалення газу робота у колодязі чи камері здійснюється з постійним нагнітанням повітря вентилятором (п. 4.3.4 НПАОП 41.0-1.01-79);
- що спуск робітника в загазований колодязь, камери дозволяється тільки в ізолюючому протигазі марки ПШ-1 чи ПШ-2 зі шлангом, що виходить на поверхню (на 2 м убік від лазу). Спостерігати в цьому випадку за робітником у колодязі і за шлангом повинен бригадир чи майстер. Працювати в колодязі робітнику в масці з викидним шлангом дозволяється без перерви не більше 10 хвилин (п. 4.3.4 НПАОП 41.0-1.01-79);
- чи визначено строк одноразового перебування робітника у шланговому протигазу нарядом-допуском, який не повинен перевищувати 30 хвилин (п. 5.7 НПАОП 0.00-5.11-85);
- що на весь час знаходження робітника у колодязі наглядач повинен знаходитись біля лаза у рятувальному поясі із сигнально-рятувальною мотузкою й ізолюючим протигазом напоготові (п. 5.7 НПАОП 0.00-5.11-85);
- чи заборонено відволікати наглядача на інші роботи, доки робітник перебуває у колодязі (п. 4.3.2 НПАОП 41.0-1.01-79);
- чи наявна під час прочищення засмічень у мережах з великим підпором обов'язкова пробка у вище розташованому колодязі (п. 4.3.10 НПАОП 41.0-1.01-79).
Перелік нормативно-правових актів з охорони праці, які необхідно використовувати державному інспекторові під час перевірок
1. Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання й водовідведення населених місць НПАОП 41.0-1.01-79.
2. Типова інструкція з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт НПАОП 0.00-5.11-85.
3. Положення про розробку інструкцій з охорони праці НПАОП 0.00-4.15-98.
4. Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці НПАОП 0.00-4.12-05.
5. Типові галузеві норми безплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту робітникам і службовцям житлово-комунального господарства НПАОП 0.00-3.02-90.
6. Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту НПАОП 0.00-4.26-96.
У разі внесення змін або виходу нових нормативно-правових актів охорони праці необхідно користуватися останніми.
Начальник Управління організації державного нагляду за промисловою безпекою на виробництвах і об'єктах підвищеної безпеки     В.М.Морозов




Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2160 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.