Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 14.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.162· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Методичні рекомендації щодо застосування графіків використання робочого часу при роботі змінами
[ Викачати з сервера (922.0 Kb) ] 01.04.2012, 14:06

Методичні рекомендації  щодо застосування графіків використання робочого часу при роботі змінами
Методичні рекомендації підготували: С.В. Мельник, к.е.н.,  В.О. Краснобаєва, к.е.н. (ДУ НДІ соціально-трудових відносин)  / Державна установа Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин / Рік: 2011 / Вид-во: "Соцінформ"
Методичні рекомендації підготовлені з метою надання практичної допомоги підприємствам усіх форм власності та господарювання, які в своїй виробничій діяльності застосовують багатозмінні режими роботи.

Зміст

Вступ.
1.    Види графіків, які можна використовувати на підприємствах безперервного виробництва.
2.    Види графіків, які можуть використовуватися на підприємствах перервного виробництва.
3.    Чинники, які впливають на трудовий процес.
4.    Види робочого часу.
5.     Вимоги щодо засад і умов застосування графіків використання робочого часу.
6.    Особливі форми організації праці.
Рекомендована література.

Вступ
Неодмінною умовою підвищення рівня використання трудового потенціалу на підприємствах усіх форм власності, зокрема й у приватному секторі економіки, є раціональне використання робочого часу.
Законодавче регулювання робочого часу традиційно мало подвійне значення. З одного боку, воно визначало ступінь участі працівників у сукупній праці, неодмінній для існування всього суспільства, з другого – забезпечувало створення працівникам умов для відновлення витрачених у процесі праці життєвих сил, збереження здоров'я, розвитку особистості, виконання родинних обов'язків.
Це досягалося обмеженням тривалості робочого часу виходячи із рівня економічного розвитку суспільства, урахування умов і характеру праці працівників, їхнього віку і працездатності, визначення вимог до режиму праці, недопущення понаднормових робіт та іншими правовими засобами. КЗпП України регламентує у цілому зазначену спрямованість законодавства про робочий час.
Режим робочого часу працівників має установлюватися відповідно до режиму роботи підприємства, установи, організації (далі – підприємство) згідно з колективним договором. Регламентується режим праці і відпочинку згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками роботи (ст. 57 КЗпП України), затвердженими роботодавцем за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) (далі – профспілка) з урахуванням специфіки виробництва.
Раціоналізація режиму праці і відпочинку досягається через розроблення графіків виходу на роботу, встановлення кількості робочих і неробочих днів на тиждень (місяць), часу початку і закінчення робочої зміни, тривалості і порядку чергування змін. Цей режим впливає на працездатність, самопочуття працівників, величину і структуру розподілу їхнього неробочого часу.
В оптимальному графіку слід рівною мірою ураховувати виробничі потреби і потреби працівників, а також він має відповідати медико-фізіологічним вимогам, а то неминучими будуть порушення правил техніки безпеки, плинність кадрів, зниження якості продукції, продуктивності праці, дисципліни, збільшення понаднормових робіт, виробничі прорахунки, простої.
Одначе практика свідчить, що не завжди роботодавці розробляють змінні режими роботи і відпочинку з урахуванням ступеня механізації праці, важкості, інтенсивності, монотонності. Встановлюючи графіки змінності, не завжди враховують вплив фізіологічних і соціальних чинників, їх часто-густо не відбивають у колективному договорі. Спостерігається тенденція до зростання зловживань з боку роботодавців щодо використання робочого часу, забезпечення відповідних умов зайнятості найманих працівників.
Перехід до ринкових відносин, супроводжуваний економічною кризою, негативно вплинув на виробничу діяльність підприємств, унаслідок чого чимало тих із них, що працювали раніше у багатозмінному режимі, перейшли на двозмінний, а то і на однозмінний режим роботи.
На будь-якому підприємстві слід використовувати різноманітні форми організації робочого часу, застосовувати адміністративні заходи і процедури під час їх уведення, а також рекомендації щодо їх адаптації до діяльності підприємства і працівників у конкретних умовах.
Слід зазначити, що в економіці як розвинутих країн, так і країн з перехідною економікою застосовуються нові підходи до регулювання робочого часу – дерегуляція і гнучкість. Ці підходи зафіксовано у документах Європейського Союзу, зокрема у Директиві щодо концепції робочого часу, ухваленій 1993 року.
Ідея гнучкості робочого часу здобула повну підтримку з боку роботодавців.
Організація змінної праці поширилася практично в усіх виробництвах промислової діяльності і галузях економіки ще за радянських часів і поєднувалася зазвичай із запровадженням бригадної організації та оплати праці працівників. Із розпадом СРСР та економічною кризою ця система використання робочого часу зазнала значних втрат, але ввібрала досвід використання таких форм, як неповний робочий день, скорочений робочий тиждень, застосування розосереджених і гнучких графіків та інших форм організації праці, притаманних ринковим відносинам на виробництві. Але ці форми поки що мало поширені на промислових підприємствах України.
Із цього погляду вироблення методичних рекомендацій, у яких розглядалися б як раніше застосовувані стандартні режими змінної роботи, так і нові форми організації праці із використанням графіків змінності роботи, видається вчасним і неодмінним – як методична і практична допомога роботодавцям і відповідним фахівцям підприємств, що опікуються організацією праці на виробництві.
Змінну роботу у дві, три або чотири зміни вводять тоді, коли тривалість виробничого процесу перевищує допустиму тривалість щоденної роботи, а також тоді, коли хочуть ефективніше використати устаткування, збільшити обсяг продукції або послуг, що надаються.
Робота працівників регулюється графіками змінності (роботи), які розробляє роботодавець і погоджує із профспілкою, а якщо її не створено, графіки роботи можуть передбачатися у колективному договорі.
Графік змінності (роботи) – це плановий документ, що регламентує час початку і закінчення роботи для кожного пра¬цівника за днями місяця. Під час побудови графіка за основу береться плановий робочий час місяця, але всі розрахунки виконуються з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, що затверджує адміністрація підприємства за узгодженням із профспілкою, а для підприємств сфери обслуговування – і за узгодженням з органами місцевого самоврядування.
Графіки змінності (роботи) поділяються на графіки, які виробляються для безперервного та перервного виробництва.
Безперервні графіки застосовують, коли підприємство працює цілодобово сім днів на тиждень протягом цілого року. Для безперервної системи роботи підприємств застосовують графіки, а саме:
■ чотирибригадні двозмінні;
■    п'ятибригадні чотиризмінні;
■    трибригадні двозмінні (на ремонтних роботах).
Ці графіки можуть бути як із прямим, так і із зворотним чергуванням змін, з тривалістю робочої зміни 8 або 6 год.









Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda | Теги: використання робочого часу, безперервне виробництво, робота змінами, методичні рекомендації
Переглядів: 1968 | Завантажень: 278 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 900

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.