Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.05.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.193.85· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Соцстрахування

Новації в соціальному страхуванні та законодавстві про працю
[ ] 23.01.2015, 20:41

Новації в соціальному страхуванні та законодавстві про працю

Михайло КОСТЕЛЬНИЙ, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Калуському районі

З 1 січня 2015 року вступив в дію закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Законом №77-УІІІ від 28.12.2014 року внесено наступні зміни, а саме: закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» викладено в новій редакції як закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Тобто, новим законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» замість наявних досі двох фондів соціального страхування, утворюється один — Фонд соціального страхування України. Утворення одного фонду відбудеться шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Новостворений Фонд буде правонаступником прав та обов’язків попередніх фондів і об’єднання жодним чином не повинно вплинути на застрахованих осіб, які мають право на соціальні послуги та матеріальне забезпечення.

З аналізу тексту нового закону можна зробити висновок про те, що в організаційному плані діяльності новоствореного Фонду соціального страхування України не має значних відмінностей в повноваженнях та принципах роботи порівняно з нормами, згідно з якими функціонують два так званих вже «старих» фонди соціального страхування. Проте два види страхування: від непрацездатності та нещасного випадку, залишаться ніби автономними, тому що містять в собі різні підходи до застрахованих осіб, страхових випадків, виплати матеріального забезпечення та соціальних послуг. Але є ряд значних змін, на яких варто зупинитись детальніше.

Порядок загальнообов’язкового державного соціального страхування громадян в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності викладено в розділі «ІУ» закону. По страхуванню в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності встановлені наступні чотири основні види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

2) допомога по вагітності та пологах;

3) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

4) оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм. Цей перелік є вичерпним.

Новим є те, що вводиться електронний реєстр листків непрацездатності як система накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності. Нарахування по лікарняних листках теж змінюється і коригується в залежності від страхового стажу, а ось перелік категорій, яким лікарняні платять у 100% розмірі не залежно від стажу, залишено незмінним.

Умови загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності викладені в розділі «У» нового закону №77-УІІІ від 28.12.2014р. В цій галузі соціального страхування, на відміну від попереднього ( з тимчасової втрати працездатності), законодавець визначає понад 20 видів страхових виплат та медико-соціальних послуг.

По суті та змісту види та перелік страхових виплат на медико-соціальне обслуговування і відшкодування шкоди потерпілим не відрізняється від встановлених ст. 21 закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Наразі цей закон є діючим та повинен бути приведений у відповідність до норм нового закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Слід відзначити, що законодавець в період реформ та скрутного економічного становища в державі, обмежує ряд досі діючих соціальних виплат або взагалі їх скасовує. Наприклад, до 1 січня 2015 року, в разі настання нещасного випадку на виробництві, потерпілий після встановлення йому стійкої втрати працездатності у відсотках отримував від фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві одноразову страхову виплату, розраховану з його середньої зарплати, пропорційно встановленим відсоткам втрати працездатності, але не вище 82 824 грн. Тепер, в разі втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві, потерпілому нараховуватиметься одноразова страхова виплата відповідно до ступеня втрати працездатності встановленої МСЕК, але не вище 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, тобто — 20 706 грн.

Аналогічно зменшено розмір страхової виплати на сім’ю в разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві. Замість п’яти середньорічних заробітних плат потерпілого, виплата проводитиметься в сталій сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 121 800 грн. Одноразова допомога на кожну особу, яка перебувала на утриманні в померлого внаслідок нещасного випадку на виробництві, становитиме сталу суму в розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму, або 24 360 грн. Повністю відмінена одноразова допомога на сім’ю та утриманців, в разі смерті потерпілого, який вже отримував страхові виплати та встановлено причинно-наслідковий зв’язок його смерті від наслідків професійного захворювання або нещасного випадку на виробництві.

Нововведенням є надання права потерпілому інваліду внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, якому встановлена потреба в протезуванні автомобілем, дозволу на самостійне його придбання з подальшим відшкодуванням вартості в порядку і розмірах встановлених Кабінетом міністрів України.

Законом, що вступив в дію з 1 січня 2015 року, збережено норму щодо профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, яку буде і надалі здійснювати робочий орган Фонду соціального страхування України. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоровю працівників, перевірка стану профілактичної роботи та охорони праці, пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці залишатимуться основним напрямком роботи в галузі загальонообов’язкового державного соціального страхування.

Крім змін норм, що регламентують загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Верховна Рада України, законом №77-УІІІ від 28.12.2014 року внесла зміни до Кодексу законів про працю та до Кодексу України про адміністративні правопорушення. За фактичний допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично працює повний робочий час та виплату зарплати (в конвертах) без нарахування та сплати за працівника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, передбачено штраф в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Тобто, на теперішній час це 36 540 грн.

Посилено також санкції за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці. При цьому, введені штрафи є фінансовими санкціями і накладатимуться незалежно від адміністративних штрафів. Відповідно, підприємствам-роботодавцям, підприємцям та представникам страхувальників, слід уважно та ретельно вивчити нові норми законодавства, щоб недопустити порушень. Адже, як відомо, незнання законодавства не звільняє порушника від відповідальності.

Нарешті, новим законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» стартує запровадження довгоочікуваного медичного страхування. Системно галузь загальнообов’язкового державного медичного страхування повинна запрацювати вже з початку 2016 року. Після прийняття відповідного закону, кілька проектів якого вже зареєстровані у Верховній Раді України, медичне страхування повинно бути втілене в життя. Реалізація засад та принципів медичного страхування також буде покладена на Фонд соціального страхування України, який є некомерційною самоврядною організацією. Бюджет Фонду буде затверджувати Кабінет міністрів України, а кошти Фонду соціального страхування не включаються до складу Державного бюджету України.

Хочеться сподіватись, що реформування соціального страхування відбудеться безболісно як для страховиків — представників фондів соціального страхування, що підлягають об’єднанню, так і для застрахованих осіб. Запровадження медичного страхування в Україні, нарешті, дозволить вирішити давню проблему кожного громадянина на належне медичне обслуговування та соціальний захист за рахунок страхових коштів, що визначено ст. 46 Конституції України.

Джерело: vikna.if.ua

Категорія: Соцстрахування | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1499 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 939

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.