Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 18.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.147.74.247· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Относительно обеспечения предприятий медицинскими аптечками
[ ] 18.09.2009, 14:03

ИСПОЛНИТЕЛЬНАЯ ДИРЕКЦИЯ ФОНДА СОЦИАЛЬНОГО СТРАХОВАНИЯ ОТ НЕСЧАСТНЫХ СЛУЧАЕВ НА ПРОИЗВОДСТВЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ЗАБОЛЕВАНИЙ УКРАИНЫ

 

ПИСЬМО

от 16.08.2005 г. N 261-05-3

 

Относительно обеспечения предприятий медицинскими аптечками

 

Исполнительная дирекция Фонда социального страхования от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний Украины (далее - Фонд) рассмотрела Ваше письмо <...> и соглашается с Вами относительно необходимости законодательного урегулирования вопроса об обеспечении каждого предприятия любой формы собственности медицинскими аптечками для возможности срочного оказания первой медицинской помощи пострадавшим от несчастных случаев.

По информации, которой обладает Фонд, в настоящее время нет единого нормативно-правового акта по охране труда, который обязывал бы предприятия иметь медицинские аптечки.

Одновременно отмечаем, что необходимость обеспечения рабочих мест медицинскими аптечками вытекает из следующих требований.

Согласно статье 13 Закона Украины "Об охране труда" работодатель обязан создать на каждом рабочем месте в каждом структурном подразделении условия труда в соответствии с нормативно-правовыми актами, а также обеспечить соблюдение требований законодательства относительно прав работников в сфере охраны труда.

С этой целью работодатель обеспечивает функционирование системы управления охраной труда, а именно:

принимает срочные меры для помощи пострадавшим, привлекает при необходимости профессиональные аварийно-спасательные формирования в случае возникновения на предприятии аварий и несчастных случаев.

Работодатель несет непосредственную ответственность за нарушение указанных требований.

В соответствии с пунктом 8 Порядка расследования и ведения учета несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производстве, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 25.08.2004 г. N 1112, при наступлении несчастного случая непосредственный руководитель работ (уполномоченное лицо предприятия) обязан[, в частности,] срочно организовать оказание первой медицинской помощи пострадавшему, обеспечить в случае необходимости его доставку в лечебно-профилактическое заведение.

Перечень необходимых лекарственных средств, которыми должны комплектоваться медицинские аптечки, определяется характером вредных и опасных производственных факторов, которые могут возникнуть на рабочем месте.

 

Заместитель директора 

 

О. Постоюк 

Напечатано:

"Бухгалтер",

N 33, сентябрь, 2005 г. 











Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5346 | Завантажень: 1 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 4
avatar
0
1 ohranatruda • 14:35, 24.09.2011
Аптечка в электроэнергетике


Всегда ли карета «скорой помощи» может быстро прибыть на место происшествия? А если беда случилась вдали от оживленных дорог, на трассе ВЛ в лесу, в тундре? Вот когда в полной мере осознаешь глубинный смысл фразы «рассчитывать только на себя и свои силы». И еще - на аптечку первой медицинской помощи.

В электроэнергетике аптечка - не сопутствующий предмет для галочки в отчете, это обязательный атрибут при проведении любых видов работ, благодаря которому в экстренной ситуации можно оказать действенную помощь и спасти жизнь человека.
Без эластичных шин крайне сложно было бы оказать действенную помощь при переломе, перекись водорода очень пригодится при обработке раны, гипотермичес-кий пакет необходим при ожоге, синдроме сдавления, при том же переломе.
Всего «Перечень медикаментов и изделий», которыми укомплектовывается переносная аптечка первой медицинской помощи для ремонтного и оперативного персонала в энергетике, включает в себя тридцать три наименования.
Елизавета Лучина, начальник службы психофизиологической надежности персонала:
«К аптечке в обязательном порядке прикладывается памятка о правилах применения ее содержимого. Контроль содержимого аптечек специалисты ОТ осуществляют регулярно. Постепенно все автомобили оперативных бригад «Колэнерго» укомплектовываются ковшовыми носилками и вакуумными матрасами.
Кроме того, на всех соревнованиях профессионального мастерства на этапе оказания первой помощи пострадавшему мы обязательно тестируем бригады на знание содержимого аптечки и умение применять ее».
Людмила Севастьянова, инженер по охране труда 1 категории:
«Все наши действия согласуются с Программой мероприятий по снижению рисков возникновения травматизма, действующей в компании. Есть четко определенный перечень объектов, ремонтных и оперативно-выездных бригад, которые в обязательном порядке должны иметь в своем распоряжении аптечки первой медицинской помощи. Назначены и лица, ответственные за систематическое пополнение аптечек, сумок первой помощи и поддержание в надлежащем состоянии хранящихся в них медикаментов и медицинских средств».
Каким бы опытным ни был человек, как бы хорошо не знал теорию и не владел навыками оказания первой медицинской помощи, самым первым и надежным помощником при травме послужит аптечка. Неважно в дальней экспедиции в непроходимой глуши или в городском офисе, аптечка - ваш «Спасатель». Поэтому о ней нужно позаботиться и регулярно обновлять.
Расспросил
Сергей Чернышев, филиал «Колэнерго»
avatar
0
2 Де і як зберігати • 19:46, 14.05.2012
• Аптечка повинна знаходитися на видному місці і залишатися незамкненою.
• Вміст аптечки першої допомоги потрібно зберігати в пластмасовому або металевому футлярі.
• Всі повинні знати, де знаходиться аптечка першої допомоги.
• Періодично проводите ревізію вмісту аптечки і замінюйте всі засоби першої допомоги, термін придатності яких минув.

• Кожні три-чотири місяці проводьте ревізію ліків в аптечці.
• Викиньте непотрібні ліки та препарати з минулим терміном придатності - пам'ятайте, що після закінчення терміну придатності ліки не тільки втрачають ефективність, але й можуть виявитися шкідливими.
• Викиньте медикаменти, зовнішній вигляд, запах або колір яких змінилися, навіть якщо термін придатності ще не закінчився.
• Надписуйте на упаковках з ліками дату придбання.
• Ліки та інші медичні приналежності слід зберігати в чистому, сухому і прохолодному місці, недосяжному для комах і тварин, далеко від прямих сонячних променів. Деякі медикаменти необхідно зберігати в холодильнику, обов'язково в упаковці, в якій вони були придбані.
• Не слід зберігати медикаменти в приміщеннях із частою зміною вологості і температури, оскільки це негативно діє на медикаменти та знижує їх ефективність.
• Уважно читайте інструкції до медприпаратів.
avatar
0
3 ohranatruda • 18:10, 06.01.2013
Перелік лікарських засобів, якими має бути укомплектована медична аптечка, залежить від характеру шкідливих і небезпечних виробничих чинників, що можуть впливати на людину на робочому місці.
Більшість галузевих нормативних документів, пов’язаних з організацією робіт підвищеної небезпеки, вимагають наявності аптечки для надання першої допомоги на виробництві, але лише деякі з них конкретизують її склад. Насамперед до таких нормативних документів можна віднести:
— додаток 21 до Правил безпеки при роботах на кабельних лініях зв’язку і проводового мовлення (НПАОП 64.2-1.07-96);
— додаток 10 (частина 4) до Правил безпеки систем газопостачання України (НПАОП 0.00-1.20-98);
— Інструкцію з надання першої допомоги потерпілим внаслідок нещасного випадку, що стався під час обслуговування енергетичного обладнання (СОУ-Н МПЕ 40.1.03.702:2005)*;
— додаток 11 до Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 9 жовтня 2006 р. № 653.
Відповідно до ДСТУ 3691-2000 «Аптечка медична автомобільна. Загальні вимоги», ця аптечка комплектується двома окремими наборами медичних засобів: аварійним та експлуатаційним.
Перелік мінімального набору медикаментів і медичного обладнання суднової аптечки наведено у додатку до Рекомендацій № 105 «Рекомендації щодо вмісту суднових аптечок», затверджених рішенням 41-ї сесії Міжнародної організації праці від 29 квітня 1958 р.

(С) Микола Федоренко. Аптечка першої допомоги на виробництві//Охорона праці і пожежна безпека.-2012.-№8
avatar
0
4 sensor1 • 09:23, 07.11.2016
Cтворення аптечок для працівників


Добре, коли ваші співробітники бадьорі й веселі? Безумовно! Та від невеличких неприємностей або виробничих травм ніхто не застрахований. Але ж іноді, щоб урятувати життя людини (хай як пафосно це звучить), досить вчасно дати сердечнику пігулку нітрогліцерину чи при травмі накласти постраждалому джгут. Усе це можливо, якщо на підприємстві є аптечка з елементарним набором медичних препаратів та засобів або ж працює медпункт. Саме про організацію на підприємстві чи то медпункту, чи то просто санітарного куточка йтиметься в цій статті.

Формуємо аптечку


Отже, аптечка — набір лікарських засобів, інструментів і пристроїв, призначених для надання першої медичної допомоги, які зібрані в одному місці. Її вміст залежить від специфіки діяльності підприємства, і його визначає сам роботодавець. Хоча в деяких випадках перелік таких засобів передбачено нормативними актами. А саме:

Стаття 171 КЗпП та стаття 22 Закону України «Про охорону праці» зобов'язують власника підприємства розслідувати нещасні випадки, профзахворювання й аварії.

Як треба проводити розслідування, розповідає «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затверджений Постановою КМУ № 1232 від 30.11.2011. Відповідно до п.8 зазначеного Порядку у разі настання нещасного випадку, безпосередній керівник робіт чи інша особа, яка є свідком нещасного випадку, зобов’язані терміново надати першу медичну допомогу потерпілому.

А ст. 13 Закону «Про охорону праці» вимагає від роботодавця з метою забезпечення додержання законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці вживати термінових заходів для допомоги потерпілим у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків. Саме для цього у ст. 18 Закону «Про охорону праці», зокрема, зазначено, що працівники під час приймання на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж і навчання з питань охорони праці, знадання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Єдиного нормативно-правового акта з охорони праці, що зобов'язував би підприємства мати медичні аптечки, нині немає, проте необхідність забезпечити робочі місця аптечкамивипливає з вимог законодавства про охорону праці.

Крім того, про обов'язкову наявність аптечок на тих або інших підприємствах згадують й окремі нормативи.

Так, вп.42 Інструкціїпо санітарному утриманню виробничих підприємств №658-66, яка є чинною, визначено, щоаптечкаповиннабутина підприємствах, уцеху, ділянці, де проводяться роботи з токсичними речовинами.

Або от ще:«Санітарні правила для підприємств громадського харчування, включаючи кондитерські цехи й підприємства, що виробляють м'яке морозиво» (СаПіН) від19.03.91 р. говорять: усі підприємства громадського харчування, включаючи кондитерські цехи й підприємства, що виробляють м'яке морозиво, зобов'язані мати аптечки для першої медичної допомоги.

І подібних нормативних актів чимало.

Завершуючи розмову про формування аптечок, додамо кілька слів про документальне оформлення. Так, для закупівлі ліків потрібно видати наказ по підприємству, яким призначити відповідального за формування переліку медичних препаратів та засобів (у наказі підкреслити необхідність узгодження цього питання із лікарем) та їх закупівлю.


Джерело: mk.dsp.gov.ua
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.