Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.01.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.175.201.14· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [255]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Безпека дорожнього руху

Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів
[ Викачати з сервера (19.3 Kb) ] 01.01.2010, 14:58


Затв. наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України 05.06.2000 N 124/345 Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів; Зареєст. в Міністерстві юстиції України 18.07.2000 р. за N 435/4656

Документ (Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів ) виданий на заміну Положення про медичне посвідчення водія, затверджене наказом МОЗ України від 28.11.97 N 339 "Про вдосконалення системи профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів та обов'язкових профілактичних наркологічних оглядів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.12.97 за N 590/2394; Форма медичної документації - Медичне посвідчення водія, ф. 0-83-0 (облікова), затверджена наказом МОЗ України від 28.11.97 N 339 "Про вдосконалення системи профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів та обов'язкових профілактичних наркологічних оглядів", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.12.97 за N 586/2390; Уважати такими, що не застосовуються на території України: Додатки 4, 9 до наказу МОЗ СРСР від 29.09.89 N 555 "О совершенствовании системы медицинских осмотров трудящихся и водителей индивидуальных транспортных средств" та додатки 2, 3 до цього наказу в частині, що стосується медичних оглядів водіїв та кандидатів у водії транспортних засобів.
Зміст положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів

1. Загальні положення
2. Порядок проведення попереднього медичного огляду кандидатів у водії транспортних засобів
3. Порядок проведення періодичного медичного огляду водіїв транспортних засобів
4. Порядок проведення позачергового медичного огляду водіїв транспортних засобів
5. Порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів
Додаток 1 МЕДИЧНА ДОВІДКА щодо придатності до керування транспортним засобом
Додаток 2 ОБЛІК БЛАНКІВ Медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом, ф. N 083/о (облікова)
Додаток 3 ФОРМА N 083-1/о
Додаток 4 ФОРМА N 137-2/о 
Категорія: Безпека дорожнього руху | Додав: ohranatruda | Теги: медичні огляди
Переглядів: 3242 | Завантажень: 331 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 7
avatar
0
1 Віталій • 11:18, 16.03.2011
Передрейсові медичні огляди водіїв в обов'язковому порядку повинні проводитися в будь-якій організації, на підприємстві, що мають транспортні засоби

Відповідно до пункту 1.9 Наказу № 124/345 щозмінні ПМО та ПсМО водіїв транспортних засобів проводяться лікарями або середніми медичними працівниками, які здійснюють медичний контроль обслуговування водіїв підприємств.

ПМО та ПсМО водіїв мають право проводити лише медичні працівники після періодичного (один раз на три роки) навчання методам їх проведення в ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров'я України (далі — УкрМЦБДР) та його філіях відповідно до Порядку навчання медичних працівників методам проведення передрейсових (післярейсових) медичних оглядів водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 листопада 1997 р. № 339, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 грудня 1997 р. за № 592/2396 (далі — Порядок № 339).

УкрМЦБДР та його філії організовують та контролюють підготовку і роботу фахівців, які здійснюють навчання медичних працівників методам проведення щозмінних ПМО та ПсМО водіїв транспортних засобів. Тематичний план підготовки медичних працівників щодо проведення оглядів затверджується Міністерством охорони здоров'я (МОЗ) України.

Курс з навчання (перепідготовки) медичних працівників триває 24 академічних години. Під час навчання слухачам надається комплект методичних матеріалів.

Після закінчення навчання та складання заліку слухачі отримують:

- свідоцтво про право проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів (далі — Свідоцтво) — документ, що підтверджує право медичного працівника на проведення щозмінних ПМО (ПсМО) водіїв транспортних засобів в умовах спеціально оснащеного кабінету та протягом визначеного терміну, та на якому розміщено логотип МОЗ України;

- довідку про занесення за індивідуальним номером до Єдиного реєстру медичних працівників, які проводять передрейсові та післярейсові медичні огляди водив транспортних засобів (далі — Довідка про внесення до Єдиного реєстру), — документальне підтвердження реєстрації медичного працівника підприємства у Єдиному реєстрі за спеціальним номером, перші дві цифри якого означають код області, на території якої медичний працівник проводить ПМО (ПсМО) водіїв транспортних засобів, другі дві цифри означають рік, а наступні цифри відображають індивідуальний номер медичного працівника. На документі розміщено логотип МОЗ України;

- номерний штамп — централізовано виготовлена печатка єдиного затвердженого зразка, відтиск якої містить: код області, на території якої медичний працівник проводить щозмінні медичні огляди водіїв; індивідуальний номер медичного працівника, за яким його внесено до Єдиного реєстру; текст висновку про придатність до керування транспортним засобом а саме: «До керування транспортом придатний»; місце для зазначення дати/часу проведення медичного огляду водія; місце для підпису медичного працівника, який провів ПМО.

Номерний штамп з висновком про придатність до керування транспортними засобами видається медичному працівникові та ідентифікує його серед інших медичних працівників, які проводять щозмінні ПМО водіїв транспортних засобів.

Термін дії номерного штампу дорівнює терміну дії Свідоцтва (З роки). По закінченні терміну дії Свідоцтва номерний штамп втрачає свою силу (анулюється)

За місяць до закінчення строку дії номерного штампу та Свідоцтва медичний працівник для подальшого провадження своєї діяльності має пройти повторне навчання в УкрМЦБДР, після чого вносяться відповідні зміни до Єдиного реєстру, видаються нові Свідоцтво та номерний штамп.

avatar
0
2 Віталій • 11:19, 16.03.2011
Для проведення оглядів слід виділити спеціальне приміщення.

Для проведення щозмінних медичних оглядів водіїв адміністрація підприємства повинна виділити постійне спеціальне приміщення, не менше ніж із двох кімнат: кімнати для проведення оглядів і кімнати для відбору біологічних середовищ. Приміщення повинно бути оснащене медичними приладами, устаткуванням і меблями (мінімально):

- кушетка медична, письмовий стіл, стільці, настільна лампа, шафа для одягу, вішак для верхнього одягу, килим для підлоги, сейф;

- прилад для визначення артеріального тиску;

- термометр (3 шт.);

- стетофонендоскоп;

- алкометр для визначення парів етилового спирту в повітрі, що видихається;

- експрес-тести на алкоголь і наркотики (постійний запас
у кількості по 10 шт.);

- стіл для медичного устаткування (1 шт.);

- шпателі медичні (10 шт.);

- сумка з набором медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги;

- посібник з надання першої медичної допомоги;

- обладнання для кімнати для відбору біологічних середовищ.

Також приміщення для проведення оглядів повинно бути обладнано засобами зв'язку.

Відповідно до статті 46 Закону про дорожній рух для медичного контролю обслуговування водіїв та їх оздоровлення підприємствами незалежно від форм власності та господарювання при чисельності водіїв 100 і більше осіб створюються відомчі спеціалізовані медичні, фельдшерські та оздоровчі пункти, медико-санітарні частини, поліклінічні відділення та заклади охорони здоров'я, а при чисельності водіїв менше ніж 100 осіб — із територіальними медичними закладами укладаються договори на медичне обслуговування.

Необхідність і порядок проведення передрейсових медичних оглядів визначено низкою нормативно-правових актів, зокрема, це:

- Закон України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 р. № 3353-ХІІ;

- постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Програми забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів» від 6 квітня 1998 р. № 456;

- наказ Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» від 5 червня 2000 р. № 124/345, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 липня 2000 р. за № 435/4566.

avatar
0
3 Віталій • 11:21, 16.03.2011
ПМО проводяться незалежно від кількості автотранспортних засобів на підприємстві. Якщо на підприємстві зареєстровано невелику кількість машин (одна-три), мати у штаті свого медичного працівника навряд чи доцільно. Краще укласти договір з медичним закладом, який має ліцензію Міністерства охорони здоров'я на проведення щозмінних оглядів. Як шукати такий заклад? Можна звернутися до регіонального представника УкрМЦБДР у своєму регіоні за рекомендацією щодо підбору закладу (або медичного працівника, який має право на проведення оглядів та з яким може бути укладено відповідний договір).

Якщо підприємство підібрало медичний заклад (медичного працівника) самостійно, слід уважно перевірити відповідні документи особи, яка проводитиме огляди, зокрема, чи не скінчився термін дії Свідоцтва, чи внесено відомості про особу до Єдиного реєстру.

Зауважу, що саме у цьому разі припускаються неабияких порушень, насамперед через недостатнє розуміння нормативних основ проведення ПМО. Приклад із життя: ПМО на підприємстві проводить завідувач терапевтичним відділенням найближчого лікувально-профілактичного закладу, який не проходив спеціального навчання в УкрМЦБДР, не має ані Свідоцтва, ані номерного штампу. Як ви розумієте, це є серйозним порушенням.

avatar
0
4 Віталій • 11:23, 16.03.2011
Відповідальність за непроведення передрейсових медичних оглядів.

Відповідно до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1086, у разі експлуатації транспортного засобу, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів або вантажів, водієм, у дорожньому листі якого відсутні відмітки про проходження щозмінного ПМО, ліцензійна картка на транспортний засіб тимчасово вилучається уповноваженою особою підрозділу Державтоінспекції. При цьому уповноважена особа складає на місці виявлення правопорушення відповідний акт у трьох примірниках, один з яких видається під підпис водієві.

Акт про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб і вилучена ліцензійна картка надсилаються у триденний строк до відповідного органу ліцензування господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом в установленому МВС та Мінтрансзв'язку порядку. Відповідно до Закону України від 24 вересня 2008 р. № 586-Х/І внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема статтю 128 «Випуск на лінію транспортних засобів, технічний стан яких не відповідає встановленим вимогам або без необхідних документів, передбачених законодавством» Кримінального кодексу України викладено у новій редакції, згідно з якою випуск на лінію транспортних засобів без відміток у дорожньому листі про проходження щозмінного медичного огляду та контролю технічного стану тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян — суб'єктів господарської діяльності від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян — суб'єктів господарської діяльності від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто згадати й постанову Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. № 207, якою затверджено Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні. Відповідно до цього Переліку для водія юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах або для власних потреб, необхідним є дорожній лист з відмітками про проведення передрейсового медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.

На кожному підприємстві має бути розроблено та затверджено Інструкцію про порядок проведення щозмінних передрейсових оглядів водіїв транспортних засобів.

Варто згадати й постанову Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. № 207, якою затверджено Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні. Відповідно до цього Переліку для водія юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах або для власних потреб, необхідним є дорожній лист з відмітками про проведення передрейсового медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.

avatar
0
5 Onischenko • 14:30, 31.03.2012
Періодичний медогляд працівників зайнятих на небезпечних і тп ... регламентує 17 стаття закону про охорону праці, де сказано що медогляд оплачує власник. Власне питання - на якій підставі (якщо вона є) і чи зобов'язаний оплачувати власник медичну комісію водієві підприємства (бюджетна організація)?
avatar
0
6 ohranatruda • 14:59, 31.03.2012
ПОЛОЖЕННЯ про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 5 червня 2000 р. N 124/345
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 18 липня 2000 р. за N 435/4656
ЗУ "Про дорожній рух:
Стаття 10. Компетенція власників транспортних засобів
До компетенції власників транспортних засобів належить:
здійснення заходів щодо розвитку, експлуатації та утримання у справному технічному стані транспортних засобів;
(абзац другий статті 10 із змінами, внесеними
*згідно із Законом України від 05.07.2011 р. N 3565-VI)
розвиток мережі навчальних закладів по підготовці та підвищенню кваліфікації водіїв транспортних засобів;
організація та здійснення заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху;
організація та здійснення заходів щодо захисту навколишнього природного середовища від шкідливого впливу транспорту;
організація та фінансування заходів, пов'язаних із профілактикою дорожньо-транспортного травматизму;
вирішення питань експлуатації транспорту у надзвичайних ситуаціях;
створення за наявності більше п'ятнадцяти одиниць транспортних засобів, що дислокуються в одному населеному пункті, автотранспортного підприємства з відокремленою територією та комплексом відповідних умов, із введенням посад фахівців з безпеки дорожнього руху, відповідальних за зберігання, технічне обслуговування та експлуатацію транспортних засобів.
(статтю 10 доповнено абзацом восьмим згідно із
*Законом України від 24.09.2008 р. N 586-VI)

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ ПРАЦІВНИКІВ ПЕВНИХ КАТЕГОРІЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 травня 2007 р. N 246
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за N 846/14113
avatar
1
7 Леший • 13:08, 07.04.2012
Прошу звернути увагу що проходження медичного огляду за цим наказом не звільняє роботодавця від обовязку забезпечити проведення первинного та повторних медичних оглядів водіїв відповідно до наказу №246 МОЗ
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 927

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.