Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.01.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.232.55.175· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [255]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Порядок проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів
[ Викачати з сервера (153.0 Kb) · Викачати видалено (прочитати) ] 14.08.2012, 22:17

Втратив чинність згідно з  Наказом Міністерства соціальної політики України від 04.12.2017 року  № 1917 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2017 р. за № 1501/31369


Порядок проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів

Затверджений Наказом Міністерства соціальної політики України від 02.07.2012 № 390 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 липня 2012 р. за # 1291/21603

 
1. Цей Порядок встановлює процедуру проведення Державною інспекцією України з питань праці (далі - Держпраці України) та її територіальними органами перевірок додержання законодавства з питань праці у межах повноважень, визначених Конвенціями Міжнародної організації праці N 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованою Законом України від 08 вересня 2004 року N 1985-IV, та N 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованою Законом України від 08 вересня 2004 року N 1986-IV, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 року N 1059 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)", Положенням про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 386.
2. Право проведення перевірок мають посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов'язків мають повноваження державного інспектора з питань праці (далі - Інспектор).
3. Інспектор може проводити планові та позапланові перевірки, які можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Планові перевірки проводяться з періодичністю, яка визначається відповідно до Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), наведених у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 року N 1059.
Позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Позапланові перевірки за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктами господарювання вимог законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюються за наявності згоди Держпраці України на їх проведення. Інспекторам забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду трудових спорів.
4. Інспектор має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення та направлення на перевірку.
5. Інспектору на час проведення перевірки надається робоче місце, обладнане належним чином, право користування телефонним зв'язком, розмножувальною технікою, іншими послугами технічного характеру, необхідними для реалізації повноважень під час перевірки, оформлення матеріалів перевірки, спілкування з працівниками (у разі необхідності одержання пояснень).
6. Перевірка складається з таких етапів:
6.1. Робота з документами, наданими суб'єктами господарювання на вимогу Інспектора:
6.2. Оформлення документів за результатами перевірки.
6.3. Ознайомлення суб'єктів господарювання з документами, оформленими за результатами перевірки.
6.4. Проведення за результатами перевірки роз'яснювальної роботи з питань застосування норм законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування (за згодою посадових осіб).
7. За результатами перевірки складається акт перевірки. У разі виявлення порушень законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування вносяться приписи про усунення виявлених порушень, вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності винних осіб згідно із вимогами чинного законодавства.
8. Рішення Інспектора може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством.

Зміст документу
 
Наказ Міністерства соціальної політики України від 02.07.2012 № 390
Порядок проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів
АКТ ПЕРЕВІРКИ ДОДЕРЖАННЯ СУБ'ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ТА ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
ПИТАННЯ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ПЕРЕВІРЦІ ДОДЕРЖАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ТА ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, НА ПІДСТАВІ ЯКИХ СКЛАДЕНО ТА ЯКИМ ВІДПОВІДАЮТЬ ПИТАННЯ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЦИМ АКТОМ ПЕРЕВІРКИ
Припис
Протокол про адміністративне правопорушення
Постанова про накладення адміністративного стягнення відповідно до статті 1886 Кодексу України про адміністративні правопорушення

 

Приказом Минсоцполитики от 02.07.2012 г. № 390 утвердены:
— Порядок проведения проверок должностными лицами Государственной инспекции Украины по вопросам труда и ее территориальных органов;
— форма акта проверки соблюдения хозсубъектами законодательства о труде и общеобязательном государственном социальном страховании;
— форма предписания;
— форма протокола об админправонарушении;
— форма постановления о наложении административного взыскания в соответствии со статьей 1886 Кодекса Украины об админправонарушениях.
Также утвержден перечень вопросов, подлежащих проверке по соблюдению законодательства о труде и общеобязательном государственном соцстраховании.
Право проведения проверок имеют должностные лица Гоструда Украины и ее территориальных органов, которые в соответствии со своими должностными обязанностями имеют полномочия государственного инспектора по вопросам труда.
Инспектор может проводить плановые и внеплановые проверки по месту осуществления деятельности хозсубъекта или его обособленных подразделений или в помещении органа госнадзора в случаях, предусмотренных Законом «Об основных принципах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности».
Плановые проверки проводятся с периодичностью, которая определяется в соответствии с критериями, по которым оценивается степень риска от осуществления хоздеятельности хозсубъектами в части соблюдения требований законодательства о труде и определяется периодичность осуществления плановых мероприятий государственного надзора (контроля), приведенными в приложении к постановлению КМУ от 17.11.2010 г. №1059.
Внеплановая проверка проводится независимо от количества ранее проведенных проверок при наличии оснований, определенных Законом «Об основных принципах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности»
Внеплановые проверки по обращениям физ- и юрлиц проводятся при наличии согласия Гоструда Украины на их проведение. Инспекторам запрещается выступать посредниками, арбитрами или экспертами при рассмотрении трудовых споров.
Инспектору на время проведения проверки предоставляется оборудованное должным образом рабочее место.
По результатам проверки составляется акт проверки. В случае выявления нарушений вносятся предписания об устранении обнаруженных нарушений, принимаются меры по привлечению к ответственности виновных лиц.
Решение инспектора может быть обжаловано в суде.

 

Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda
Переглядів: 4603 | Завантажень: 642 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 Письмо Гоструда от 16.10.2012 г. №4014/21/01/01-12 • 21:24, 23.11.2012
Письмо Гоструда от 16.10.2012 г. №4014/21/01/01-12

Держпраці зазначив, що інспектор при проведенні перевірки має право вимагати документи, які:

1) підтверджують факти дотримання або порушення вимог законодавства з питань праці (трудові книжки працівників, особові картки, книга обліку руху трудових книжок, заяви працівників про прийняття, переведення, звільнення тощо);

2) визначають статус роботодавця (статут, положення), повноваження керівника суб'єкта господарювання (контракт, наказ або розпорядження про призначення на посаду);

3) встановлюють трудовий розпорядок й умови праці (правила внутрішнього трудового розпорядку, колективний договір, положення про оплату праці, графіки відпусток).

Перелік документів, необхідних для проведення перевірки визначаються інспектором самостійно залежно від питань, що підлягають вивченню.

Якщо в акті перевірки вказано хоча б один факт порушення законодавства з питань праці, інспектор зобов'язаний внести припис про усунення виявлених порушень.
avatar
0
2 Письмо Гоструда от 16.10.2012 г. №4014/21/01/01-12 • 21:26, 23.11.2012
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИНСПЕКЦИЯ УКРАИНЫ ПО ВОПРОСАМ ТРУДА

ПИСЬМО от 16.10.2012 г. N 4014/21/01/01-12

1. Какие документы может требовать инспектор для проверки? Просим привести ориентировочный перечень.

Инспектор при проведении проверки имеет право требовать документы, подтверждающие факты соблюдения или нарушения требований законодательства по вопросам труда (трудовые книжки работников, личные карточки, книга учета движения трудовых книжек, заявления работников о приеме, переводе, увольнении и т. п., приказы о приеме, переводе, перемещении, увольнении, отстранении от работы работников, предоставлении отпусков, установлении им доплат, премий, надбавок, совмещении профессий (должностей), исполнении обязанностей временно отсутствующего работника, удержании средств из заработной платы, штатные расписания (расценки), предупреждения работников о сокращении штата или численности работников, изменении существенных условий труда, табели учета рабочего времени, ведомости начисления заработной платы, документы, подтверждающие факт выплаты заработной платы, другие документы, содержащие необходимую для проверки информацию), а также документы, которые определяют статус работодателя (устав, положение), полномочия руководителя субъекта хозяйствования (контракт, приказ или распоряжение о назначении на должность), устанавливают трудовой распорядок и условия труда (правила внутреннего трудового распорядка, коллективный договор, положение об оплате труда, графики отпусков). Перечень документов, необходимых для проведения проверки, а также необходимость представления объяснений должностными лицами субъекта хозяйствования определяются инспектором самостоятельно в зависимости от вопросов, подлежащих изучению.

3. В каких случаях инспектор выносит предписание об устранении нарушения законодательства о труде и общеобязательном государственном социальном страховании?

Приказом Министерства социальной политики Украины от 02.07.2012 г. N 390 (зарегистрированным в Минюсте 30.07.2012 г. за N 1291/21603) утвержден Порядок проведения проверок должностными лицами Государственной инспекции Украины по вопросам труда и ее территориальных органов (далее - Порядок). Пунктом 7 Порядка предусмотрено, что в случае выявления нарушений законодательства о труде и общеобязательном государственном социальном страховании вносятся предписания об устранении выявленных нарушений, принимаются меры относительно привлечения к ответственности виновных лиц согласно требованиям действующего законодательства.

Таким образом, если в акте проверки указан хотя бы один факт нарушения законодательства по вопросам труда, инспектор обязан внести предписание об устранении выявленных нарушений.

Заместитель директора департамента
контроля за соблюдением
законодательства о труде и
занятости - начальник
отдела по вопросам соблюдения
законодательства о труде А. Коновалова
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 853

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.