Пожежні гідранти: конструкція та особливості експлуатації.
[
]
02.12.2010, 09:44
Пожежні гідранти: конструкція та особливості експлуатації.
Пожежні гідранти - це пристрої, призначені для відбору води з водопровідних мереж населених пунктів або промислових об'єктів для цілей пожежегасіння. У разі виникнення пожежі гідранти можуть бути використані в якості пожежних кранів або як водоживильник для насосів пожежної автотехніки.
Конструктивні особливості
Залежно від особливостей конструкції і умов захисту від пожеж охоронюваних об'єктів пожежні гідранти бувають надземними або підземними. Перший тип встановлюється в закритих колодязях. В цьому випадку пожежна колонка одягається на гідрант тільки в разі необхідності його використання. Конструкція надземних установок включає колонку, при цьому такі гідранти встановлюються вище рівня землі.
Підземні гідранти мають три частини: клапанну коробку, стояк і настановну головку. Вони відливаються з сірого чавуну. В залежності від глибини установки існує 8 типорозмірів гідрантів висотою від 500 до 3500 мм з кроком 250 мм. Надземні установки відрізняються наявністю штуцерів для пожежних рукавів, встановлених на колонці. Основними недоліками таких гідрантів є висока вартість монтажу, а також ризик пошкодження або замерзання надземної частини.
Таким чином, саме підземні установки одержали саме широке поширення у всьому світі. Також це пов'язано з тим, що переважна більшість водопровідних мереж прокладаються під землею. Слід зазначити, що наземні або надземні установки монтуються безпосередньо на інженерні комунікації. У разі пошкодження або несправності такого гідранта може виникнути збій в роботі всієї ділянки мережі.
Особливості експлуатації
Пожежні гідранти встановлюються у вертикальному положенні. Технічний стан їх перевіряється не рідше двох разів на рік - навесні і восени. Перша перевірка виявляє якість монтажу пожежної колонки, відповідність торцевого ключа колонки, а також зручність приєднання рукавних патрубків. Тоді ж проводиться очищення колодязя від забруднень і зняття теплоізоляції.
Друга перевірка враховує наявність підземних вод в колодязі і стояку, а також визначає можливість їх відкачування. Утеплення гідрантів перед настанням холодної пори року проводиться після технічного обслуговування.
У місцях розташування гідрантів на стінах будівель та споруд встановлюються таблички, які вказують відстань до колодязя, а також порядковий номер установки.
У цьому відео висвітлені типові порушення вимог експлуатації пожежних гідрантів