Медична маска з «розумного» текстилю попередить про небезпеку зараження грипом
Наближається сезон грипу, а разом з ним і тривоги про те, як протистояти цій хворобі. Молодий шведський дизайнер запропонувала своє бачення захисту людини від вірусів - стильні медичні маски з термохромними малюнками, що реагують на зміну температури.
Ніякого відношення до фармацевтиrb маски Мар'ян Куурошніа (Marjan Kooroshnia) не мають. Дизайнер запропонувала нанести на медичні маски малюнки, надруковані термохромними чорнилами. За задумом дизайнера, як тільки підвищиться температура повітря, що видихається через маску, забарвлення маски зміниться. Це стане для оточуючих сигналом, що людина в масці є джерелом небезпечних вірусів і мікробів.
Грип - це складне вірусне захворювання, вірус якого є мінливим. Відповідно, імунітет -недієвий, бо кожен новий штам може спричинити щороку нове захворювання. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, ймовірна передача інфекції за допомогою побутових предметів, тому так важливо під час епідемії грипу часто мити руки, не торкатися брудними руками обличчя, носити маски у людних приміщеннях.
Більшість захворювань на грип викликають віруси А, В. С. Епідемія типу А виникає через кожні 2-3 роки, типу В - кожні 4-5 років. Небезпечним є те, що, перехворівши на грип А , відразу ж можна захворіти на грип В, С.
Епідемія грипу стається щороку, найчастіше в холодну пору року, і зачіпає до 15 % населення Землі. Однак є люди, які майже не хворіють на грип. До них відносимо людей з III і IV групами крові, але таких - не більше 25-30 %. Хоч вони й не хворіють, але можуть бути носіями вірусів. А люди з 1-ою групою крові, а особливо ІІ-ою, дуже чутливі до інфекції грипу та хворіють майже кожного року.
Як же уберегти себе від грипу?
1. Для профілактики цього захворювання та підвищення імунної захищеності організму пропонується прийняти курс фітотерапевтичних процедур, масажу, вітамінотерапії з використанням таких препаратів, як «Гексавіт», «Декамевіт», «Ундевіт», сиропу або відвару шипшини.
2. На початку епідемії грипу рекомендується застосовувати мефенамінову кислоту, «Ремантадін», оксолінову мазь, «Діабазол».
3. Народна медицина пропонує з метою запобігання захворюванню щоденно вживати цибулю, часник, овочі та фрукти, багаті на вітаміни.
4. Потрібно більше перебувати на свіжому повітрі. Біг нормалізує циркуляцію крові, позитивно впливає на легені і покращує загальний психічний стан.
5. Два рази на тиждень варто відвідувати сауну. Підвищена температура організму допомагає імунній системі боротися з інфекціями. 6. Контрастний душ укріплює м’язи і покращує циркуляцію крові, а також оздоровлює нервову систему.
7. Слід якомога довше перебувати на сонці. Світло позитивно діє на імунну систему.
8. У щоденному раціоні мають бути овочі і фрукти, що містять багато вітамінів. Необхідно обмежити вживання алкоголю.
9. Восени і взимку організм потребує великої кількості енергії. Сон добре зміцнює імунну систему.
10. У період епідемії грипу перед виходом на вулицю необхідно змащувати носові ходи кремом чи будь-яким жиром. Жирова плівка перешкоджає проникненню вірусів в організм. Цю процедуру слід повторювати декілька разів на день.
11. На початковій стадії захворювання, що проявляється здебільшого сильним нежитем, часто достатньо попарити ноги, щоб зупинити розвиток хвороби.
12. Головний ворог імунітету - сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизову оболонку. Провітрюйте приміщення! Зволожуйте слизову оболонку! Для цього розчиніть 1 чайну ложку кухонної солі« 1 літрі кип’яченої води і регулярно капайте в ніс.
13. Кращому кровообігу в слизовій оболонці носа сприяють гарячі ванни для рук, починаючи від 35°С і поступово доводячи до 42°С протягом 10 хвилин.
14. Слід пам’ятати, що грип небезпечний своїми ускладненнями, тому не варто вдаватися до самолікування. Необхідно викликати лікаря і виконувати його призначення. У нього ж ви можете отримати пораду щодо використання рецептів народної медицини.
Отже, бажаю вам провести холодні зимові дні в доброму настрої і при міцному здоров’ї, які подолають епідемії грипу будь-яких штамів.