Зрізати шлях через засніжений водойму здасться вам відмінною ідеєю … до першого тріска під ногами. Не панікуйте – тепер ви повинні міркувати швидко і ясно. Але бути нерозторопним в такій ситуації не слід – у вас близько 10 хвилин, перш ніж порушиться нормальне функціонування організму. У цій статті описано, як вижити після падіння під лід, використовуючи власні кінцівки.
Спокійне дихання
Коли ви опинитеся у воді, відповідна реакція тіла на брак кисню змусить вас важко і часто дихати. Постарайтеся дихати повільно і глибоко.
Ви почнете сильно тремтіти і відчувати гострий біль.
Запам’ятайте, що це природна реакція і вона не небезпечна для життя.
Орієнтація
Поверніться в ту сторону, звідки прийшли. Лід був досить міцним в цьому напрямку до аварійної ділянки. Отже, він має витримати вас і на зворотному шляху. У вас немає часу на перевірку інших маршрутів.
Підтягтися і відштовхнутися.
Розкиньте руки вперед по кромці льоду і качайте тіло догори, поки основна частина торсу не виявиться на поверхні. (Таким чином, якщо ви втратите свідомість, перш ніж звільнитеся, ви не зісковзне вниз.) Тепер, підтягуючись руками, виштовхуйте себе назовні за допомогою "дельфінових” поштовхів ногами.
Відновлення після шоку
Не вставайте відразу на лід, оскільки з краю він може бути тонким. Починайте обережно перекочуватися до берега. Ні в якому разі не розтирайте руки й ноги (це призведе до того, що холодна кров з кінцівок почне циркулювати по тілу, напрявляючись вгору до голови. Таке переохолодження може викликати зупинку серця). Не ковтайте гарячі рідини (почнеться різкий приплив крові в шкіру). Роздягніться, укутайтеся в покривало і пийте невеликими ковтками теплу рідину без кофеїну.