Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.05.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.193.85· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільної шафи (ВП, ВРП, ГРЩ) в адміністративній будівлі
[ ] 02.11.2015, 09:24

Роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільної шафи (ВП, ВРП, ГРЩ) в адміністративній будівлі

Питання:

На початку цього року на баланс нашого підприємства були передані ряд приміщень та будівель, серед яких адміністративна будівля (нежитлове приміщення, згідно паспорту БТІ) Зазначена будівля це двоповерховий капітальний будинок з мансардним поверхом. Будівля 1980року, відповідає санітарно-гігієнічним вимогам,  підключена до всіх комунікацій та оснащена пожежною сигналізацією.
В кабінеті 7 (згідно плану 1 поверху 2,8х5,8м) змонтовано електрична шафа розподільча ШР-80, ГОСТ 7145-70, 1976р.в. Uн-600В, Ін-400А., яка є «вводом» на всю будівлю. Усереднене елоктроспоживання по даній будівлі складає  20-30кВт/год, в залежності від пори року.
Даний кабінет використовувався попереднім власником як приміщення електрика, всередині розташовано шафа для одягу, верстак, письмовий стіл, стільці, електромонтажний стіл, холодильник. На сьогодні призначення кабінету (кімнати) не змінено, експлуатує кабінет електромонтер по ремонту та обслуговуванню електрообладнання до 1000В, з 4 групою електробезпеки . Доступ до приміщення стороннім особам обмежено.
В ході планової перевірки підприємства на додержання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, яку проводила ГУ ДСНС України, в переліку порушень було зазначено, що

  • приміщення електрощитової не відділено протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»;
  • в приміщенні електрощитової зберігаються сторонні предмети.

В акті  перевірки нами зазначено, що даний кабінет не являється електрощитовою,  а знаходження щита в кабінеті (кімнаті) не суперечить п.2.4.7.  НПАОП 40.1-1.32-01. «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок», тобто шафа встановлена в зручному і доступному для обслуговування місці, з дотиманням безпечних відстаней.
З метою приведення приміщення у відповідність до вимог ПУЄ, НПАОП, Правил пожежної безпеки України звертаюсь до Вас з проханням  надати роз’яснення та рекомендації щодо облаштування зазначеного кабінету.

Лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Від 02.10.2015 № 02-14502/261

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на лист САРС “ЛІКВО” до ДП “Редакція журналу “Охорона праці” стосовно надання роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільчої шафи в адміністративній будівлі повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 ДНАОП 0.00-1.32-01 “Правила побудови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок” головні розподільчі щити (далі – ГРЩ), ввідні пристрої (ВП), ввідно-розподільчі пристрої (ВРП), як правило, слід установлювати в електрощитових приміщеннях. ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з межею вогнестійкості не менше ніж 0,75 години. У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза електрощитових приміщень вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенем захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 метра, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 метра.
Разом з цим повідомляємо, що відповідно до пункту 1.16 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697, електрощити, до яких відносяться ВП, ВРП, ГРЩ, повинні бути захищені автономними системами пожежогасіння та оснащуватися схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним  значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).


Перший заступник Голови                                                                                                О. Мельчуцький

Лист Державної служби України з питань праці
від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15

Держпраці розглянула лист САРС «ЛІКВО» (від 22.07.2015 вих. № 1/01-358-10) щодо улаштування електрощитової та повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (НПАОП 40.1-1.32-01) ввідний пристрій (далі – ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі – ВРП), головний розподільний щит (далі – ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі – ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.
ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 годин.
У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 м.
Роз’яснення вимог Правил пожежної безпеки України, ДБН В.1.1-7-2002, ПУЕ не належить до компетенції Держпраці.
Одночасно інформуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права і мають інформаційний характер.
 

Заступник Голови                                                                                                             О. Румежак

Лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
від 22.10.2015 № 02/14-3104

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянуло лист ДП «Редакція журналу «Охорона праці» від 09.09.2015 року № 394 щодо звернення начальника спеціалізованої аварійно-рятувальної (газорятувальної) служби «ЛІКВО» ПАТ «Укргазвидобування» А. Місіньова стосовно облаштування приміщення відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови    електроустановок.    Електрообладнання спеціальних
установок» (далі – Правила).
Інформуємо,            що зазначені Правила розроблено ВАТ «Київпромелектропроект» на замовлення Держнаглядохоронпраці та введено в дію наказом Міністерства праці та соціальної політики від 21.06.2001 № 272.
Слід зазначити, що Законом України «Про охорону праці» визначено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці здійснює нормотворчу діяльність, розробляє та затверджує правила, норми, положення, інструкції та інші нормативно-правові акти з охорони праці або зміни до них. Міненерговугілля не вправі давати тлумачення тим чи іншим нормативно-правовим актам, розробником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
З огляду на вищезазначене, вважаємо за доцільне звернутися за роз’ясненнями щодо застосування і роз’яснення вимог нормативних документів до Державної служби України з питань праці.
 

Перший заступник Міністра                                                                                                 І. Мартиненков


Джерело:  http://ohoronapraci.kiev.ua

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 871 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 939

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.