Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 22.06.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.220.44.148· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільної шафи (ВП, ВРП, ГРЩ) в адміністративній будівлі
[ ] 02.11.2015, 09:24

Роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільної шафи (ВП, ВРП, ГРЩ) в адміністративній будівлі

Питання:

На початку цього року на баланс нашого підприємства були передані ряд приміщень та будівель, серед яких адміністративна будівля (нежитлове приміщення, згідно паспорту БТІ) Зазначена будівля це двоповерховий капітальний будинок з мансардним поверхом. Будівля 1980року, відповідає санітарно-гігієнічним вимогам,  підключена до всіх комунікацій та оснащена пожежною сигналізацією.
В кабінеті 7 (згідно плану 1 поверху 2,8х5,8м) змонтовано електрична шафа розподільча ШР-80, ГОСТ 7145-70, 1976р.в. Uн-600В, Ін-400А., яка є «вводом» на всю будівлю. Усереднене елоктроспоживання по даній будівлі складає  20-30кВт/год, в залежності від пори року.
Даний кабінет використовувався попереднім власником як приміщення електрика, всередині розташовано шафа для одягу, верстак, письмовий стіл, стільці, електромонтажний стіл, холодильник. На сьогодні призначення кабінету (кімнати) не змінено, експлуатує кабінет електромонтер по ремонту та обслуговуванню електрообладнання до 1000В, з 4 групою електробезпеки . Доступ до приміщення стороннім особам обмежено.
В ході планової перевірки підприємства на додержання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, яку проводила ГУ ДСНС України, в переліку порушень було зазначено, що

  • приміщення електрощитової не відділено протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»;
  • в приміщенні електрощитової зберігаються сторонні предмети.

В акті  перевірки нами зазначено, що даний кабінет не являється електрощитовою,  а знаходження щита в кабінеті (кімнаті) не суперечить п.2.4.7.  НПАОП 40.1-1.32-01. «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок», тобто шафа встановлена в зручному і доступному для обслуговування місці, з дотиманням безпечних відстаней.
З метою приведення приміщення у відповідність до вимог ПУЄ, НПАОП, Правил пожежної безпеки України звертаюсь до Вас з проханням  надати роз’яснення та рекомендації щодо облаштування зазначеного кабінету.

Лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Від 02.10.2015 № 02-14502/261

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на лист САРС “ЛІКВО” до ДП “Редакція журналу “Охорона праці” стосовно надання роз’яснення щодо розміщення ввідної розподільчої шафи в адміністративній будівлі повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 ДНАОП 0.00-1.32-01 “Правила побудови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок” головні розподільчі щити (далі – ГРЩ), ввідні пристрої (ВП), ввідно-розподільчі пристрої (ВРП), як правило, слід установлювати в електрощитових приміщеннях. ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з межею вогнестійкості не менше ніж 0,75 години. У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза електрощитових приміщень вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенем захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 метра, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 метра.
Разом з цим повідомляємо, що відповідно до пункту 1.16 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697, електрощити, до яких відносяться ВП, ВРП, ГРЩ, повинні бути захищені автономними системами пожежогасіння та оснащуватися схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним  значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).


Перший заступник Голови                                                                                                О. Мельчуцький

Лист Державної служби України з питань праці
від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15

Держпраці розглянула лист САРС «ЛІКВО» (від 22.07.2015 вих. № 1/01-358-10) щодо улаштування електрощитової та повідомляє.
Відповідно до пункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (НПАОП 40.1-1.32-01) ввідний пристрій (далі – ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі – ВРП), головний розподільний щит (далі – ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі – ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.
ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками з ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 годин.
У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254 не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників – не менше 1 м.
Роз’яснення вимог Правил пожежної безпеки України, ДБН В.1.1-7-2002, ПУЕ не належить до компетенції Держпраці.
Одночасно інформуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права і мають інформаційний характер.
 

Заступник Голови                                                                                                             О. Румежак

Лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
від 22.10.2015 № 02/14-3104

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянуло лист ДП «Редакція журналу «Охорона праці» від 09.09.2015 року № 394 щодо звернення начальника спеціалізованої аварійно-рятувальної (газорятувальної) служби «ЛІКВО» ПАТ «Укргазвидобування» А. Місіньова стосовно облаштування приміщення відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови    електроустановок.    Електрообладнання спеціальних
установок» (далі – Правила).
Інформуємо,            що зазначені Правила розроблено ВАТ «Київпромелектропроект» на замовлення Держнаглядохоронпраці та введено в дію наказом Міністерства праці та соціальної політики від 21.06.2001 № 272.
Слід зазначити, що Законом України «Про охорону праці» визначено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці здійснює нормотворчу діяльність, розробляє та затверджує правила, норми, положення, інструкції та інші нормативно-правові акти з охорони праці або зміни до них. Міненерговугілля не вправі давати тлумачення тим чи іншим нормативно-правовим актам, розробником яких є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
З огляду на вищезазначене, вважаємо за доцільне звернутися за роз’ясненнями щодо застосування і роз’яснення вимог нормативних документів до Державної служби України з питань праці.
 

Перший заступник Міністра                                                                                                 І. Мартиненков


Джерело:  http://ohoronapraci.kiev.ua

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1588 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.