Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 19.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.118.140.108· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Виробнича санітарія

Санітарні правила для підприємств спиртової промисловості / Санитарные правила для предприятий спиртовой промышленности
[ Викачати з сервера (161.0 Kb) ] 01.01.2010, 19:59


Санітарні правила для підприємств спиртової промисловості
Санитарные правила для предприятий спиртовой промышленности
Затверджені  Заступником Головного санітарного лікаря СРСР 20.06.1973
Настоящие  Правила  определяют  санитарные  требования к устройству,  оборудованию  и  содержанию   предприятий   спиртовой промышленности.
Ці Правила визначають санітарні вимоги до обладнання, устаткуваннята утримання підприємств спиртової промисловості.


Санітарні правила для підприємств спиртової промисловості

                        1. Загальні положення

     1.1. Ці Правила визначають санітарні вимоги до обладнання, устаткування та утримання підприємств спиртової промисловості.
     При будівництві нових і реконструкції діючих підприємств слід керуватися нормами проектування виробничих будівель промислових підприємств, а також іншими нормативними документами, затвердженими або погодженими з Держбудом СРСР.
     При розміщенні підприємств спиртової промисловості необхідно дотримуватись вимог норм проектування генеральних планів промислових підприємств і санітарних норм проектування промислових підприємств, а також цих Правил.
     1.2. Правила виконуються в такі строки:
     а) вимоги щодо санітарного утримання підприємства - негайно і постійно в повному обсязі;
     б) вимоги, що стосуються реконструкції підприємства, благоустрою виробничих приміщень і зміни технологічних процесів, реконструкції споруд з очищення виробничих і господарських побутових стоків, змін водопостачання, - в терміни, узгоджені з місцевими органами санітарно-епідеміологічної служби та іншими органами в установленому порядку.
     1.3. Введення в експлуатацію знову вибудованих і реконструйованих підприємств проводиться відповідно до встановленого порядку.
     При введенні цих підприємств в експлуатацію слід керуватися вимогами СНиП "Приймання в експлуатацію закінчених будівництвом підприємств, будівель і споруд. Основні положення".

              2. Санітарні вимоги до території

     2.1. Площадки підприємств спиртової промисловості, благоустрій їх території повинні відповідати "Норм проектування генеральних планів промислових підприємств" та "Санітарним нормам проектування промислових підприємств".
     2.2. Розрив між підприємствами спиртової промисловості і житловими будівлями повинен передбачатися відповідно до "Санітарними нормами проектування промислових підприємств СН 245-71".
     2.3. Територія підприємства повинна бути огороджена і озеленена. Крім того, навколо неї необхідно створити захисну зелену смугу.
     2.4. Господарський двір повинен перебувати з підвітряного боку на відстані не менше 25 м від виробничих будівель.
     Відкриті склади вугілля, рідкого палива та інших пилять матеріалів повинні розташовуватися на відстані не менше 50 м від виробничих будівель. Територія, вільна від будівель, повинна бути озеленена з влаштуванням зон відпочинку.
     2.5. Всі проїзди на території повинні бути вимощені непилящім покриттям, а інша частина території, не зайнята будівлями і дорогами, озеленена.
     2.6. При плануванні на території повинні бути передбачені ухили, спрямовані від будівель, для стоку зливових вод. Стоки повинні підключатися до міської зливової каналізації або водозбірників.
     2.7. Для збору та тимчасового зберігання відходів і сміття повинні бути встановлені водонепроникні збірники з щільно закриваються кришками і непроникним днищем.
     Сміттєзбірники допускається розміщувати не ближче 25 м від виробничих і складських приміщень для сировини і готової продукції, на асфальтованих або бетонованих майданчиках, що перевищують площу основи приймачів на 1 м в усі боки.
     Очищення збірників проводиться по мірі їх наповнення, але не рідше 1 разу на два дні, з наступною мийкою та дезінфекцією в теплу пору року.
     Для миття переносних сміттєзбірників повинні бути обладнані майданчики або приміщення з підведенням гарячої і холодної води, обладнані краном із змішувачем, шлангом і трапом для видалення змивних вод.
     Видалення відходів і сміття із збірок проводиться спеціальним транспортом, використання якого для перевезення сировини і готової продукції забороняється.
     2.8. Прибирання території повинна проводитися щодня.
     У літній час проїжджаючи і зелена зони повинні регулярно поливатися. Взимку територію (проїзди й проходи) необхідно систематично очищати від снігу і льоду, посипати піском.
     2.9. Територія підприємства у нічний час повинна бути освітлена.

       3. Санітарні вимоги до виробничих будівель

     3.1. Виробничі будівлі і споруди повинні відповідати вимогам норм проектування виробничих будівель промислових підприємств.
     3.2. Панелі стін виробничих приміщень повинні покриватися матеріалами, що забезпечують можливість їх вологого прибирання.
     Для запобігання від пошкодження облицювання і покриттів стін, колон, дверних прорізів повинні бути встановлені відбійні куточки і обмежувачі на підлозі.
     3.3. Підлоги у всіх виробничих приміщеннях повинні мати зручну для очищення і миття поверхню, а в приміщеннях з мокрими процесами - бути водонепроникними.
     3.4. Побілка і фарбування усіх виробничих приміщень повинні проводитися не рідше 1 разу на рік. Стелі, стіни, кути біляться і фарбуються в міру забруднення.
     3.5. При появі цвілі стіни, стелі, кути перед побілкою обробляються микоцидного антисептиками, допущеними до застосування на харчових підприємствах. Місця з відбитою штукатуркою необхідно негайно заштукатурити з наступною побілкою або фарбуванням.
     3.6. Невеликі роботи по ремонту апаратури, обладнання, усунення дефектів латання, побілки, заміни розбитих шибок і т.п. дозволяється виконувати без повної зупинки виробництва за умови надійного захисту продукції від потрапляння в неї сторонніх предметів. Під час ремонту необхідно користуватися переносною ширмою.
     3.7. Інвентар слюсарів та інших ремонтників повинен знаходитися у переносних інструментальних ящиках.
     3.8. Біля входу у виробничі приміщення повинні влаштовуватися пристосування для очищення взуття від бруду та пилу (скребки, решітки, килимки, щітки та ін.) Очищення цих пристосувань повинно проводитися поза приміщеннями.
     3.9. Усі виробничі та допоміжні приміщення, а також обладнання та інвентар повинні утримуватися в чистоті.
     У всіх виробничих приміщеннях підлоги та обладнання необхідно мити гарячою водою з 1-процентним розчином кальцинованої соди і періодично дезінфікувати хлорним вапном.
     3.10. Цехи повинні бути забезпечені необхідним спеціальним маркованим збиральним інвентарем та засобами для миття та чищення (сода, мило і т.п.).
     3.11. Панелі стін виробничих цехів слід щодня протирати вологими ганчірками, змоченими мильно-лужними розчинами, і не рідше 1 разу на тиждень промивати гарячою водою з милом і протирати насухо.

        4. Санітарні вимоги до опалення і вентиляції

     4.1. Опалення та вентиляція у виробничих приміщеннях повинні забезпечувати певні умови (температура, відносна вологість і швидкість руху повітря), а також відповідати нормам проектування опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.
     4.2. Нагрівальні прилади при водяному і паровому опаленні повинні бути легко доступними для очищення від пилу.
     4.3. Місця виділення пилу (завальні ями, мешковибівальние машини, цех підробітку зерна тощо) повинні бути забезпечені аспіраційними пристроями, пилососами і т.п.
     4.4. Обладнання виробництв, заснованих на мікробіологічному синтезі (вирощування, виділення і сушка кормових дріжджів, антибіотиків, вітаміну B12, виробництво ферментів глибинним і поверхневим способами, а також при спиртовому бродінні), повинні бути герметизовані.
     4.5. Вміст шкідливих домішок (аміак, вуглекислий газ, окис вуглецю, сірчана кислота та сірчаний ангідрид, сірчистий ангідрид, аміловий, бутиловий і етиловий спирти, хлористий водень, соляна і оцтова кислоти, пил рослинного походження) в повітрі виробничих приміщень не повинен перевищувати гранично допустимих концентрацій .
     4.6. При розміщенні побутових приміщень у підвальних поверхах і в місцях, позбавлених природного припливу повітря, слід передбачати пристрої припливно-витяжної вентиляції.

      5. Санітарні вимоги до водопостачання та каналізації

     5.1. У виробничих будівлях і санітарно-побутових приміщеннях мають бути передбачені водопровід і каналізація відповідно до норм проектування внутрішнього водопроводу та внутрішньої каналізації будинків.
     5.2. Якість води, використовуваної для господарсько-питного та технологічного призначення, має задовольняти вимогам ГОСТу "Вода питна".
     5.3. Труби водогону виробничої і господарсько-питної води повинні бути пофарбовані в різні кольори.
     5.4. Артезіанські свердловини та запасні резервуари для зберігання господарсько-питної води повинні мати зони санітарної охорони *. За якістю води повинен бути встановлений систематичний бактеріологічний та санітарно-хімічний контроль лабораторією підприємства і вибірковий контроль з боку санітарно-епідеміологічної станції.
-------------------
     * Відповідно до вимог СНиП "Водоснабжение. Норми проектування".

     5.5. Для забезпечення робітників питною водою повинні влаштовуватися питні фонтанчики та сатуратори з підсоленою і прісною водою.
     Температура води на роздачі повинна бути не вище 20 град. C і не нижче 8 град. C. Відстань від сатураторів і фонтанчиків до робочих місць повинно бути не більше 75 м.
     Сатураторні установки повинні задовольняти вимогам Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском. Лудіння сатураторному установок повинно проводитися систематично, але не рідше 1 разу на рік.
     5.6. Для системи гарячого водопостачання повинна застосовуватися вода, що відповідає вимогам ГОСТу "Вода питна".
     5.7. У кожному виробничому цеху або відділенні повинні бути встановлені раковини для миття рук з підведеною до них гарячою і холодною водою зі змішувачами.
     Використання гарячої води із системи водяного опалення забороняється.
     5.8. Напірні баки, призначені для зберігання виробничої води, повинні бути закриті кришками і не рідше 1 разу на рік піддаватися чищенню, промивання і дезінфекції.
     5.9. Для відводу виробничих та господарсько-побутових стічних вод повинні передбачатися самостійні системи каналізації.
     Виробничі стічні води після очистки на локальних очисних спорудах можуть бути скинуті у водойму або в господарсько-побутову каналізацію.
     Ступінь очистки та умови скидання у водоймище виробничих та господарсько-побутових стічних вод повинні відповідати вимогам "Правил охорони поверхневих вод від забруднення стічними водами" і погоджуватися з органами санітарно-епідеміологічної служби.

               6. Санітарні вимоги до освітлення

     6.1. У всіх виробничих і адміністративно-господарських приміщеннях освітлення повинно відповідати нормам проектування природного та штучного освітлення.
     6.2. У всіх виробничих і підсобних приміщеннях повинні бути вжиті заходи до максимального використання природного освітлення *.
--------------------
     * У південних районах країни для захисту від посиленої інсоляції в літній час повинні застосовуватися захисні пристрої (щитки, козирки, екрани і сонцезахисні скла).

     6.3. Світлові прорізи не повинні захаращуватися.
     6.4. Засклена поверхня світлових отворів (вікон, ліхтарів і т.п.) повинна регулярно (не рідше 1 разу на квартал) очищатися від пилу і кіптяви.
     6.5. Розбиті шибки у вікнах необхідно негайно замінювати цілими. Встановлювати у вікнах складові скла забороняється.
     6.6. Освітлювальні прилади та арматура повинні міститися в чистоті і протиратися не рідше 1 разу на тиждень.
     6.7. Електричні лампочки повинні бути укладені в закриті плафони.
     6.8. У разі змін у призначенні виробничого приміщення, а також при перестановці або заміні одного обладнання іншим освітлювальні установки повинні бути відповідним чином переобладнані і пристосовані до нових умов без відхилення від норм освітленості.
     6.9. Світильники місцевого освітлення повинні мати конструкцію та розташування, які забезпечують відсутність прямої і відбитої блескості.

       7. Санітарні вимоги до технологічного процесу  і виробничого обладнання

     7.1. Технологічні процеси і обладнання повинні задовольняти вимогам, викладеним в "Санітарних правилах організації технологічних процесів і гігієнічних вимог до виробничого обладнання".
     7.2. Відділення та цехи підприємств повинні бути розташовані по ходу технологічних процесів.
     7.3. Машини, апаратура та інше обладнання повинні бути розташовані таким чином, щоб до них був забезпечений вільний доступ.
     7.4. Двері виробничих приміщень повинні тижні промиватися гарячою водою з милом і протиратися насухо.
     Особливо ретельно повинні протиратися ручки і нижні частини дверей. Зовнішні двері промиваються в міру потреби, але не рідше 1 разу на тиждень.
     7.5. Опалювальні прилади повинні протиратися вологою ганчіркою, простору за радіаторами очищатися від забруднень не рідше 1 разу на тиждень.
     7.6. Прибирання виробничих приміщень повинна здійснюватися як у процесі, так і після закінчення роботи. Підлоги попередньо підмітається, потім миються і протираються насухо.
     7.7. Гратчасті та інші захисні огородження, вентиляційні камери і канали повинні очищатися обслуговуючими їх робітниками (електромонтерами, слюсарями) у міру забруднення при вимкнених моторах і рубильниках.
     7.8. Кабіни підйомників повинні щодня очищатися і протиратися в присутності ліфтерів при дотриманні всіх правил техніки безпеки.
     7.9. Поверхня обладнання повинна протиратися вологими чистими ганчірками.
     7.10. Інвентар для прибирання виробничих приміщень повинен маркуватися та зберігатися в шафах. Забороняється використовувати його для інших цілей.
     7.11. Способи та умови зберігання сировини, спирту, дріжджів, крохмалю, ферментних препаратів, антибіотиків і допоміжних матеріалів повинні виключати можливість попадання в них сторонніх предметів.
     7.12. У складах, призначених для зберігання сировини і готової продукції, забороняється зберігати інші матеріали і предмети (різні хімікати, клей, мило, гас, бензин та ін.)
     7.13. Приміщення для зберігання сировини і готової продукції в літній час перед прийомом сировини нового врожаю і початком виробництва повинні ретельно очищатися з наступною дезінфекцією стін, стель, підлоги, підпілля. Для цієї мети повинні застосовуватися хлорне і свіжогашеним вапно, каустична і кальцинована сода. Газоподібні дезінфікуючі засоби повинні застосовуватися за погодженням з органами саннадзора. Дезінфекція повинна здійснюватися спеціалізованими організаціями.
     7.14. Перед тривалою перервою в роботі заводу з устаткування повинні бути видалені залишки й напівпродукти виробництва.
     7.15. Дезінфекція обладнання повинна проводитися відповідно до вимог діючої інструкції з виробництва спирту, харчового крохмалю, хлібопекарських та кормових дріжджів і вуглекислоти.

        8. Заходи по боротьбі з гризунами та комахами

     8.1. У виробничих і складських приміщеннях не допускається наявність гризунів та комах (мух, тарганів, комірних шкідників та ін.) У зв'язку з цим на підприємствах повинні проводитися заходи з дератизації та дезінсекції виробничих приміщень та обладнання згідно діючої інструкції.
     8.2. Виробничі складські приміщення повинні бути захищені від проникнення гризунів і комах. Отвори навколо технічних вводів повинні бути закладені алебастром, цементом або металом. В теплу пору року всі отвори (віконні, вентиляційні та ін) обладнуються металевими сітками.
     8.3. У разі появи гризунів допускаються механічні способи їх знищення (верші, капкани).
     8.4. Знищення гризунів і комах з використанням хімічних засобів повинно проводитися фахівцями - Дератизатори і дезінсекторамі.

          9. Санітарні вимоги до побутових приміщень

     9.1. Підприємства спиртової промисловості повинні мати такі побутові приміщення: гардеробні, душові, умивальні та інші відповідно до норм проектування допоміжних будівель і приміщень промислових підприємств.
     9.2. В гардеробних необхідно забезпечити роздільне зберігання домашнього та робочого одягу.
     9.3. Білизняні для чистої і брудної білизни повинні бути розміщені в окремих приміщеннях, мати вікна для прийому та видачі білизни.
     Зберігати чисту білизну, санодежду слід в шафах, на стелажах; брудне - в скринях.
     9.4. Душові повинні бути влаштовані за типом санпропускника.
     9.5. В умивальних повинні бути судини для рідкого мила або полички для кускового мила, а також пристрій для обробки рук розчином хлорного вапна. При умивальниках повинні бути розвішені регулярно змінювані чисті рушники або електрорушник.
     9.6. Туалети повинні мати шлюзи з зачиняються дверима, кабіни і педальні спуски змивних бачків унітазів.
9.7. Туалети повинні бути роздільними для чоловіків і жінок. Якщо туалетом користується менше 10 осіб, допускається влаштування туалету на одне очко, обслуговуючого чоловіків і жінок.
     9.8. Умивальники при туалетах повинні бути забезпечені милом, дезінфікуючим розчином і електрорушники.
     9.9. В туалетах, душових, кімнатах гігієни жінок, гардеробних прибирання повинна проводитися кілька разів на день із застосуванням гарячої води і дезинфікуючих засобів. Унітази, пісуари, підлогові чаші періодично обробляються технічної соляною кислотою.
     9.10. У неканалізованих туалетах з настанням теплої пори року повинна здійснюватися щоденна дезінфекція (вибір і спосіб застосування засобів визначаються органами санітарного нагляду).
     9.11. Прибирання та дезінфекція санвузлів повинні здійснюватися спеціальним інвентарем (відра, совки, ганчірки, щітки тощо) з відмінною забарвленням і маркуванням. Інвентар для прибирання санвузлів повинен зберігатися окремо від іншого інвентарю для прибирання.

                    10. Правила особистої гігієни

     10.1. Працівники підприємства повинні виконувати такі правила особистої гігієни:
     а) приходити на роботу в чистому одязі і взутті. При вході на підприємство ретельно очищати взуття;
     б) надягати перед роботою чисту санодежду і підбирати волосся під головний убір;
     в) залишати в гардеробній верхнє плаття і всі особисті речі;
     г) приймати їжу і курити лише у спеціально відведених для цього місцях.
     10.2. Робітники, інженерно-технічні працівники та службовці спиртових підприємств зобов'язані дбайливо ставитися до обладнання, інвентарю та спецодягу; дотримуватися чистоту і порядок; прибирати робоче місце, індивідуальну шафу в гардеробній.
     10.3. Робочий зобов'язаний повідомляти майстру або бригадиру про отримані на виробництві чи вдома травмах; при захворюванні звертатися в медпункт за допомогою.
     10.4. У кожному виробничому приміщенні і майстерні мають бути аптечки з набором необхідних медикаментів для надання долікарської допомоги.
     10.5. Слюсарі, електрики, монтажники, робочі наскрізних професій та інші, зайняті ремонтно-будівельними роботами на підприємствах, зобов'язані:
     а) виконувати правила особистої гігієни;
     б) зберігати інструмент та запасні частини в спеціальній шафі і переносити їх у спеціальних закритих ящиках з ручками;
     в) вживати заходів до попередження попадання сторонніх предметів у сировину, напівфабрикати і готову продукцію.
     10.6. Забороняється допуск у виробничі приміщення і склади сторонніх осіб.

           11. Відповідальність за дотриманням цих Санітарних правил

     11.1. Адміністрація підприємства зобов'язана забезпечити:
     а) наявність для кожного працівника не менше трьох комплектів спецодягу (халати, косинки) з видачею її працівнику для носіння тільки під час роботи і регулярної пранням * і ремонтом її;
--------------------
     * Прання спецодягу в індивідуальному порядку в домашніх умовах забороняється.

     б) наявністю достатньої кількості прибирального інвентарю та дезінфекційних засобів;
     в) систематичне проведення дезінфекційних, дезінсекційних і дератизаційних заходів;
     г) проходження занять і здачу іспитів по санітарному мінімуму і всіма працівниками основних виробничих цехів і відділень із занесенням результатів в особисту медичну книжку;
     д) наявність особистих медичних книжок для кожного працюючого, організацію медичних обстежень відповідно до Інструкції з проведення обов'язкових профілактичних медичних обстежень осіб, які поступають на роботу і працюють на харчових підприємствах, на спорудах з водопостачання, в дитячих установах тощо, затвердженої головним державним санітарним інспектором СРСР 6 лютого 1961 N 352-61;
     е) наявність санітарних журналів для запису вказівок і пропозицій місцевих органів санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я СРСР і відомчої санітарної служби.
     11.2. Відповідальність за санітарний стан заводу і за дотримання цих Правил несе директор підприємства.
     11.3. Відповідальність за санітарний стан цехів, відділень підприємства несе керівник відповідного цеху, відділення.
     11.4. Відповідальність за санітарний стан складів, лабораторій, їдалень і підсобних приміщень несуть керівники цих підрозділів.
     11.5. Відповідальність за санітарний стан обладнання, апаратури і робочого місця несе робітник, зайнятий на даній ділянці.
     11.6. Директор підприємства зобов'язаний забезпечити перевірку знань санітарних правил працівників і контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму робітниками, інженерно-технічними працівниками та службовцями, дотичними із сировиною, напівфабрикатами і готовою продукцією в процесі роботи.
     11.7. Знову прийняті особи можуть допускатися до роботи лише після проведення санітарного інструктажу та ознайомлення з санітарними правилами.
     11.8. Контроль за виконанням цих Правил покладається на працівників відомчого санітарного нагляду та органи санітарно-епідеміологічної служби.






Категорія: Виробнича санітарія | Додав: ohranatruda | Теги: спиртовая промышленность, санітарні правила, СП, спиртова промисловість, спирт
Переглядів: 2788 | Завантажень: 136 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.