Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 18.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.225.95.231· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Сигнали систем пожежної автоматики об'єкту (запитання - відповідь)
[ ] 14.10.2010, 20:41

Згідно з ДБН В.2.5-13-98 1.1.7, за технічної можливості сигнали від приймально-контрольних приладів установок пожежогасіння та пожежної сигналізації виводять на пульти централізованого спостерігання державної пожежної охорони.
За «Правилами пожежної безпеки в Україні» (п. 6.1.28), приймально-контрольні прилади і станції УПС та КОПС треба встановлювати у приміщеннях із цілодобовим чергуванням персоналу.
У обґрунтованих випадках допускають встановлення приймально-контрольних приладів у приміщеннях без чергового персоналу за умови забезпечення передання оповіщень про пожежу (несправності) на пожежний пост або в інше приміщення із постійним цілодобовим перебуванням людей та забезпечення контролю каналів зв'язку. У цьому разі має бути передбачено заходи, які перешкоджають доступу сторонніх осіб до приймально-контрольних приладів.
У разі технічної можливості сигнали від приймально-контрольних приладів УПС та АУП слід виводити на пульти централізованого спостерігання пожежної охорони.

Чи обов'язково виводити сигнали від систем пожежної автоматики об'єкту на пульти централізованого спостерігання пожежної охорони, якщо сигнал уже виведено на пульт централізованого спостерігання всередині об'єкту з цілодобовим черговим персоналом? Як бути тоді, коли таких сигналів сотня або і більше? Що є критерієм технічної можливості, як це сказано в пунктах нормативних актів? Чи може персонал на пульті централізованого спостерігання державної пожежної охорони кваліфіковано сприйняти 100-200 сигналів від великого об'єкту, якщо навіть для навченого персоналу реагування на ці сигнали іноді потребує спокою, часу на вивчення для правильного реагування.



Спостерігання за пожежною автоматикою об'єктів є сукупністю організаційних та технічних заходів, призначених для забезпечення віддаленого цілодобового нагляду за станом пожежної автоматики об'єктів, яке здійснюють шляхом приймання, обробляння та передавання тривожних сповіщень від пожежної автоматики (систем пожежогасіння, пожежної сигналізації, протидимного захисту тощо) об'єктів та реагування на них. Тобто у разі пожежі на об'єкті, обладнаному пожежною автоматикою, сповіщення про пожежу, яке формується приймально-контрольним приладом за допомогою технічних засобів у автоматичному режимі (без участі людини), надходить безпосередньо до підрозділів пожежної охорони, які своєю чергою на них відповідно реагують, а саме: висилають бойові розрахунки до місця пожежі. Завдяки цьому значно скорочується період до прибуття пожежних підрозділів, отже, зменшуються період вільного горіння, задимлення приміщень, тривалість евакуації людей з місця пожежі та зменшуються матеріальні збитки.
На сьогодні виведення сигналів про пожежу від пожежної автоматики об'єктів регламентовано НАПБ А.01.001-95 «Правила пожежної безпеки в Україні» та НАПБ Б.06.004-2005 «Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації», ДБН В.2.5-13-98 «Пожежна автоматика будинків і споруд». Пунктом 1.15 НАПБ Б.06.004-2005 визначено: «...не підлягають обладнанню АУПГ та АУПС застраховані одноповерхові об'єкти торгівлі, харчування, побутового обслуговування населення, площа протипожежного відсіку яких незалежно від ступеня вогнестійкості не перевищує 100 м2. Якщо площа цих об'єктів становить 150 м2 і більше, то сигнал про спрацювання АУПС повинен виводитись на пульт централізованого пожежного спостерігання».
Що стосується технічної можливості передачі сигналу про пожежу. Під «технічною можливістю» слід розуміти можливість обладнання забезпечити передачу сигналу про пожежу від пожежної автоматики об'єкту до підрозділу пожежної охорони. Ще кілька років тому не завжди було технічно можливо забезпечити передачу даного сигналу через недосконалість обладнання - його передавали за допомогою радіоканалу або авто-дозвону зі стаціонарного телефону. Напевно, не буде новиною, що і на сьогодні ще є населені пункти, де стаціонарний телефон встановлено тільки у приміщенні сільської ради, не кажучи вже про ретранслятори радіозв'язку, про які взагалі нема й мови.
Протягом останніх років для приведення чинного законодавства у відповідність до вимог Європейського союзу в Україні прийнято багато Державних стандартів, у тому числі й таких, що висувають певні вимоги до обладнання пожежної автоматики. Завдяки цьому маємо змогу приймати сповіщення про пожежу за будь-якими каналами зв'язку, наприклад, через інтернет, СЗМ тощо. Тобто можна впевнено сказати, що обладнання спроможне передати та доставити сповіщення про пожежу до підрозділів пожежної охорони від будь-якого об'єкту, обладнаного пожежною автоматикою.
Що стосується кількості сигналів про пожежу, що надходять до оперативно-диспетчерської служби, то в підрозділах МНС запроваджено систему оперативно-диспетчерського управління, яка значно спрощує роботу диспетчерів з обробки сигналів про пожежу та дає змогу автоматично формувати наказ на висилання належної кількості бойових розрахунків з урахуванням величини та важливості об'єкту.

Вячеслав БІЛОУС,
головний інспектор відділу ліцензування
Держпожбезпеки МНС України

За матеріалами fireman.com.ua




Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1852 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.