Шлангові протигази ПШ-1 і ПШ-2
Шлангові протигази ПШ-1 і ПШ-2 призначені для роботи в умовах дефіциту вільного кисню в повітрі (менше 18%), вмісту у робочій зоні шкідливих речовин невідомого складу і концентрації (роботи в цистернах, колодязях, при пожежогасінні і т. д.) Ці протигази забезпечують органи дихання повітрям незалежно від наявності шкідливих газів у навколишньому середовищі. Працюючі в таких протигазах в задимленому середовищі дихають чистим атмосферним повітрям, яке виключає можливість захворювання специфічними хворобами (кисневе голодування, кисневе отруєння і отруєння вуглекислотою). Працюючим в шланговому протигазі не потрібно проходити додаткового медичного огляду.
Конструкція шлангового протигаза проста, вага його невелика, термін захисної дії необмежений. Протигаз ПШ-2 забезпечує одночасну роботу двох осіб. Подача повітря під кожну шолом-маску в кількості 50 л / хв забезпечується вентилятором-повітродувкою, який приводиться до руху електродвигуном від електромережі або ручним приводом. У разі поломки повітродувки, повітря при довжині шланга не більше 40 м може самоподаватися, що дає можливість працюючому вийти з небезпечної зони. До числа недоліків протигазів ПШ-1 і ПШ-2 слід віднести те, що використовувані при них довгі шланги заважають просуванню і маневреності.
Догляд за дихальними шланговими апаратами полягає в наступному. Шлангові апарати всіх типів перевіряють один раз на місяць. При цьому на кінець повітряпроводу шланга біля лицьової частини ставлять заглушку і в шлангу піднімають на 15 хв тиск в 250 мм вод. ст., занурюючи його в чисту прісну воду. Несправності шланга виявляють за повітряними бульбашками. Після перевірки шланг треба просушити і потім прибрати в спеціальний ящик для зберігання. Одночасно повинні бути перевірені повітроподавальні пристрої (насос) і лицьова частина. Повітряні насоси звичайна перевіряють у дії, а лицьові частини - шляхом зовнішнього огляду.
|