Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 27.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.227.21.101· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Статус професійного працівника
[ ] 29.08.2011, 21:35

ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ФПУ
від 23 березня 2004 р. N П-8-8


СТАТУС
профспілкового працівника

I. Загальні положення

1. Профспілковий працівник - це особа, обрана в порядку, визначеному статутом відповідної профспілки, профоб'єднання, а також найманий працівник, який на підставі трудового договору займає штатну посаду в профспілковому органі певного рівня та виконує свої трудові обов'язки щодо реалізації статутних і програмних завдань відповідно до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

2. До профспілкових працівників не належать працівники підприємств, установ та організацій, створених профспілками для забезпечення своєї статутної діяльності, а також технічний та обслуговуючий персонал профорганів.

II. Категорії посад профспілкових працівників

3. Посади профспілкових працівників розподіляються за категоріями:

перша - Голова, заступники Голови Федерації профспілок України, голови всеукраїнських та регіональних профспілок, голови профоб'єднань Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва;

друга - заступники голів, секретарі центральних органів профспілок, заступники голів профоб'єднань Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва, голови обласних та м. Києва комітетів (рад, об'єднань) профспілок, керівники структурних підрозділів апарату ФПУ;

третя - заступники голів обласних та м. Києва комітетів (рад, об'єднань) профспілок, голови та їх заступники профкомів первинних профспілкових організацій з чисельністю понад 5 тис. чоловік, заступники керівників структурних підрозділів, головні юрисконсульти, завідувачі секторів, помічник Голови, прес-секретар Голови ФПУ, керівники структурних підрозділів, головні бухгалтери, головні юрисконсульти, головні технічні інспектори праці, головні довірені лікарі центральних органів профспілок, профоб'єднань Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва, керівники навчальних закладів профспілок;

четверта - спеціалісти центральних органів профспілок, міжспілкових профоб'єднань, керівники структурних підрозділів, головні бухгалтери, бухгалтери обласних, м. Києва комітетів (рад профспілок), голови районних, міських комітетів профспілок, голови міськрайкомів (рад), голови та їх заступники профкомів первинних профспілкових організацій з чисельністю менше 5 тис. чоловік, головні бухгалтери, бухгалтери профкомів первинних профспілкових організацій чисельністю понад 5 тис. чоловік, експерти, радники, консультанти, головні спеціалісти, юрисконсульти апарату ФПУ;

п'ята - провідні спеціалісти, референти, спеціалісти, технічні інспектори праці апарату ФПУ, експерти, радники, консультанти, юрисконсульти, бухгалтери, технічні інспектори праці, довірені лікарі центральних органів профспілок, міжспілкових профоб'єднань Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва, заступники керівників структурних підрозділів, технічні інспектори праці обласних комітетів (рад, об'єднань) профспілок, заступники голів, головні бухгалтери, бухгалтери районних, міських комітетів профспілок, головні бухгалтери, бухгалтери профкомів первинних профспілкових організацій чисельністю менше 5 тис. чоловік.

шоста - провідні, головні спеціалісти, спеціалісти центральних органів профспілок, міжспілкових профоб'єднань Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва, обласних комітетів профспілок;

сьома - спеціалісти районних, міських комітетів профспілок, спеціалісти профспілкових комітетів первинних профспілкових організацій.

III. Порядок обрання, прийняття на роботу та звільнення з роботи

4. Обрання та звільнення виборних профспілкових працівників здійснюється рішеннями відповідних профспілкових органів за підсумками голосування згідно з статутами та положеннями членських організацій і Статутом ФПУ.

5. Прийняття на роботу найманого профспілкового працівника, його переведення та звільнення проводяться за розпорядженням керівника профспілкового органу і при необхідності з наступним затвердженням ви борним органом з дотриманням вимог законодавства та відповідних статутів (положень) або за рішенням виборного профоргану, якщо це передбачено статутом (положенням).

6. Прийняття на роботу в профспілкові органи найманих працівників, які віднесені до четвертої - сьомої категорій, може проводитись на конкурсній основі. Порядок проведення конкурсу визначається відповідним виборним профспілковим органом.

7. Звільнення виборних профспілкових працівників проводиться у зв'язку з закінченням їх повноважень, а також достроково з підстав, передбачених законодавством.

8. Виборні працівники усіх категорій не мають права працювати за сумісництвом (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики), бути засновниками комерційних структур.

9. При звільненні у зв'язку з закінченням повноважень відповідний виборний орган приймає про це рішення, в якому зазначається дата звільнення та строк для передачі справ (для перших керівників), а також розмір вихідної допомоги в розмірі до 5 посадових окладів.

10. При звільненні виборних профспілкових працівників до закінчення строку повноважень у зв'язку з неналежним виконанням службових обов'язків чи за інші винні дії виплата вихідної допомоги не проводиться.

11. При звільненні у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією профспілкової організації чи скороченням штатів, неможливістю займати посаду за станом здоров'я, переходом на іншу виборну посаду, призовом на військову або альтернативну службу виплата вихідної допомоги проводиться відповідно до умов оплати праці та колективних договорів, але не нижче визначеного законодавством розміру.

12. Вихідна допомога за рішенням виборного органу може виплачуватись також у разі звільнення за власним бажанням з поважних причин у розмірі до 3 посадових окладів.

13. Дисциплінарні стягнення, у тому числі звільнення, застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) відповідно до статуту (положення) профспілки, профоб'єднання.

IV. Рекомендовані кваліфікаційні вимоги до найманих профспілкових працівників

14. Для віднесених до II та III категорій - як правило, вища освіта, стаж роботи в профспілкових органах або за фахом не менше 5-ти років.

15. Для віднесених до IV та V категорій - як правило, вища освіта, стаж роботи в профспілкових органах або за фахом не менше 3-х років.

16. Для віднесених до VI та VII категорій - вища або середня спеціальна освіта.

V. Профспілковий працівник зобов'язаний:

17. Сумлінно, творчо ставитись до дорученої ділянки роботи, виконувати обов'язки відповідно до вимог посадових інструкцій або функціональних обов'язків.

18. Бути уважним до звернень членів профспілок, надавати їм кваліфіковану допомогу з питань, що належать до повноважень профспілок.

19. Наполегливо, принципово відстоювати трудові, соціально-економічні права й інтереси членів профспілок в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, в судових органах, у стосунках з роботодавцями, їх організаціями та об'єднаннями, а також з іншими об'єднаннями громадян.

20. Послідовно втілювати в життя програмні документи профспілок, вимоги Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", рішення виборних профспілкових органів, профспілкових зборів (конференцій), дотримуватись вимог законодавства, Статуту ФПУ та статутів або положень членських організацій.

21. Постійно вивчати проблеми профспілкового руху, законодавство України, запити й накази членів профспілок з метою врахування їх у практичній роботі.

Сприяти єдності та солідарності профспілок, протидіяти проявам сепаратизму та розколу в профспілковому русі.

22. Підвищувати свій фаховий рівень.

23. Виконувати обов'язки, передбачені трудовим і колективним договорами, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями.

VI. Профспілковий працівник має право на:

25. Чітке визначення йому обсягу повноважень за посадою.

26. Оплату праці залежно від посади, яку він займає, якості виконуваної роботи, досвіду та стажу роботи.

27. Безкоштовне навчання та підвищення кваліфікації.

28. Просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх службових обов'язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії.

29. Страхування життя від нещасних випадків, медичне обслуговування, пенсійне страхування.

30. Моральне й матеріальне заохочення за підсумками праці.

31. Соціальний і правовий захист.

32. Конкретні функції та права профспілкових працівників визначаються функціональними обов'язками, посадовими інструкціями, що затверджуються відповідними виборними органами або їх керівниками.

VII. Матеріальне, моральне та соціально-побутове забезпечення профспілкових працівників

33. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення профспілкових працівників здійснюється через гарантії та пільги, що визначаються рішеннями виборних органів відповідних організацій профспілки, профспілкових об'єднань, колективними договорами, положеннями, угодами.

34. Профспілковий працівник як обраний на посаду, так і найманий в первинній профспілковій організації є членом колективу підприємства, організації, установи і має право користуватися всіма формами матеріального й морального заохочення.

35. Для фінансового забезпечення гарантій та пільг створюється централізований фонд профспілок, витрати якого передбачаються в профбюджетах (кошторисах) відповідних профспілкових організацій, профспілкових об'єднань.
36. Профспілкові органи за умов наявності коштів можуть встановлювати профспілковим працівникам додаткові гарантії та пільги матеріального й соціально-побутового забезпечення.

37. За багаторічну сумлінну роботу в профспілках, особистий внесок у розвиток профспілкового руху профспілковий працівник може бути нагороджений відзнаками Федерації профспілок України, а також представлений до державних нагород та присвоєння почесних звань.

38. Профспілковим працівникам, удостоєним відзнак Федерації профспілок України, державних нагород і почесних звань за рішенням відповідних виборних профспілкових органів встановлюються додаткові надбавки до посадових окладів.

 

Додаток
до Статусу профспілкового працівника 


ПРИМІРНИЙ РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
гарантій та пільг профспілковим працівникам та джерел їх фінансування

Назва гарантії, пільги  

Яким документом визначається  

Категорія профпрацівника  

Джерело фінансування  

1 

2 

3 

4 

5 

6 

7 

  

1  

2  

3 

4 

5 

6 

7 

8 

9 

10  

1. Співвідношення посадових окладів 

Колективний договір або положення про оплату праці  

1,0 

0,9 - 0,8 

0,8 - 0,7 

0,7 - 0,6 

0,6 - 0,5 

0,5 - 0,4 

0,4 - 0,3 

Профбюджет відповідного профоргану  

2. Надбавки до посадового окладу 

  

  

  

а) за високий професійний рівень, напруженість праці  

Колективний договір або положення про оплату праці  

0,3 - 1,0 посадового окладу для всіх категорій  

- " - 

б) за вислугу років за наявності стажу роботи в профспілках та сумлінне виконання своїх службових обов'язків: 

Колективний договір або положення про оплату праці 

  

Профбюджет відповідного профоргану 

1 - 5 років 

  

0,1 посадового окладу для всіх категорій 

  
 
 
 

5 - 10 років 

  

0,2 

- " - 

10 - 15 років 

  

0,3 

- " - 

15 - 20 років 

  

0,4 

- " - 

понад 20 років 

  

0,5 

- " - 

в) за вчений ступінь та наукове звання, що відповідає напрямам роботи за посадою 

Положення про оплату праці, колдоговір 

Для всіх категорій у розмірах відповідно до законодавства 

- " - 

г) нагородженим відзнаками ФПУ (нагрудними знаками) 

- " - 

До 0,2 посадового окладу для всіх категорій 

- " - 

д) за знання та використання в роботі іноземних мов 

-"- 

Для всіх категорій у розмірах відповідно до законодавства 

- " - 

3. Премії (щомісячні, щоквартальні) 

Колективний договір або положення про оплату праці 

0,3 - 0,5 посадового окладу для всіх категорій 

- " - 

II. Оздоровчі заходи 

  

  

  

1. Додаткова оплачувана відпустка при стажі профспілкової роботи понад 10 років 

Колективний договір або положення про надання додаткових відпусток 

До 15 календарних днів для всіх категорій 

Профбюджет відповідного профоргану 

2. Медичне обслуговування 

Колективний договір або положення  

- " - 

3. Допомога на оздоровлення або надання пільгової путівки на санаторно-курортне лікування 

Колективний договір, рішення виборного органу профспілки 

- " - 

4. Оздоровлення дітей профпрацівників 

- " - 

- " - 

5. Оплата навчання профпрацівників та їхніх дітей в АПСВ (повністю або частково) 

- " - 

- " - 

III. Правовий захист профспілкових працівників 

Рішення президії ФПУ 

Централізований фонд профспілок 

IV. Надання разової допомоги необраним профспілковим працівникам на період працевлаштування 

Рішення виборного профспілкового органу 

Профбюджет відповідного профоргану 

V. Виплата пенсіонерам 

  

1. Одноразові виплати при виході на пенсію за умов стажу роботи в профорганах: 

Рішення президії ФПУ, виборного органу профспілки (профспілкового об'єднання), колективний договір 

  

Централізований фонд профспілок, профбюджет відповідного профоргану 

5 - 10 років 

5 мінімальних пенсій 

10 - 15 років 

10 мінімальних пенсій 

понад 15 років 

15 мінімальних пенсій 

VI. Допомога сім'ї в разі смерті: 

  

а) профспілкового працівника 

Рішення виборного профспілкового органу, колективний договір 

Для всіх категорій не менше прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної соціально-демографічної групи населення 

- " - 

б) пенсіонера 

в) члена сім'ї профпрацівника 

VII. Допомога у вирішенні житлово-побутових проблем 

  

  

  

1. Надання житла обраним профспілковим працівникам з іншої місцевості 

Рішення виборного профспілкового органу 

Профбюджет відповідного профоргану 

2. Сприяння у наданні профпрацівникам довгострокового кредиту (в т. ч. на пільгових умовах) для будівництва або придбання житла, ремонту і реконструкції за висновками житлово-експлуатаційної комісії 

- " - 

- " - 

4. Надання позичок профспілковим працівникам 

Колективний договір, рішення виборного профспілкового органу 

- " - 













____________

 

Надруковано:
"Бібліотечка голови профспілкового комітету",
N 12, грудень, 2004 р.





Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2211 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.