- Государственной экологической инспекцией была проведена проверка нашего предприятия. Старший государственный инспектор потребовал разработать план ликвидации и локализации аварийных ситуаций (ПЛАС). По результатам идентификации наше предприятие не относится к объектам повышенной опасности.
Для проведения краткосрочных газосварочных работ используется: кислород, ацетилен и пропан, всего 0,06 т, освещение выполнено ртутьсодержащими лампами.
Требуется ли на нашем предприятии разрабатывать ПЛАС?
- Наказом Міністерства юстиції України №1672/5 від 13.11.2012 року "Про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта" скасовано рішення про державну реєстрацію наказу Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17 червня 1999 року №112 «Про затвердження Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій", яким було передбачено розроблення ПЛАС для потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки.
На сьогоднішній день статтею 11 Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки" передбачено розроблення ПЛАС для об’єктів підвищеної небезпеки.
Згідно з вимогами означеної статті, ПЛАС погоджує відповідний територіальний орган спеціально уповноваженого центральною органи виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Проведення експертизи аналітичної частини ПЛАС, погодження ПЛАС територіальними управліннями Держгірпромнагляду, Державної санітарно-епідеміологічної служби та органами місцевого самоврядування, розроблених ПЛАС для потенційно небезпечних об’єктів означеною статтею і передбачено.
|