Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 19.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.141.42.195· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Уповноважений трудового колективу з питань охорони праці: правовий статус, функції, права
[ ] 31.03.2015, 08:22

Уповноважений трудового колективу з питань охорони праці: правовий статус, функції, права.

На теперішній час  профспілкові організації створюються, як правило, у компаніях з великим штатом працівників. Організаціям з меншою кількістю персоналу доцільно замість утворення профспілки обирати уповноважену особу, що фактично виконуватиме функції профспілки, а саме – реалізовуватиме контроль за дотриманням прав співробітників в тому числі у сфері безпеки праці.

Правовий статус уповноваженого з питань охорони праці

Обсяг прав, обов’язків, компетенції та відповідальності уповноваженого має бути чітко закріплений у локальному нормативному акті компанії – Положенні про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (далі – Положення).
В розробці проекту Положення приймають участь як роботодавець, так і трудовий колектив компанії. Положення має бути складено на базі форми Типового положення, прийнятого Держгірпромнагляду 21.03.2007 року за наказом № 56, з урахуванням особливостей діяльності компанії. Остаточний проект Положення підлягає погодженню загальними зборами співробітників компанії.
Обрання уповноваженого здійснюється шляхом відкритого голосування співробітників. Для затвердження кандидатури уповноваженого достатньо простої більшості голосів.

Звертаємо увагу, що законодавство не забороняє обрати декількох уповноважених осіб, якщо це обумовлено необхідністю ведення постійного контролю за станом безпеки праці в кожному виробничому підрозділі. У такому разі, необхідна кількість уповноважених, а також строк їх повноважень визначається на загальних зборах співробітників.
Протягом місця з моменту його обрання уповноважений повинен пройти навчальний курс та інструктажі в сфері безпеки праці.

Функції уповноваженого

У своїй діяльності уповноважений має керуватись законами України, підзаконними актами з питань охорони праці, установчим документом компанії та відповідним Положенням. Служба охорони праці (якщо є – комісія з охорони праці) повинна сприяти уповноваженому у виконанні ним своїх обов’язків та надавати йому методичну підтримку.
Основні обов’язки уповноваженого можливо об’єднати у наступні групи:
Моніторинг впровадження нормативних актів України з питань безпеки праці в діяльності компанії;
Перевірка відповідності прийнятих в компанії правил вимогам законодавства;
Контроль за дотриманням прав співробітників;
Контроль за здійсненням документообороту та обліку з питань безпеки праці, правильністю оформлення внутрішніх документів (наприклад, актів розслідування комісії);
Участь в розробці і погодженні колективної угоди, насамперед розділу «Охорона праці»;
Розробка та вживання заходів спрямованих на покращення умов праці, захисту прав працівників, оптимізації виробничого процесу в частині мінімізації ризиків настання нещасних випадків та травматизму. У разі настання збою у виробництві або спричинені шкоди здоров’ю чи життю співробітників уповноважений повинен негайно повідомити керівника робіт і надати першу медичну допомогу постраждалому.
Уповноважений зобов’язаний належним чином реалізовувати покладені на нього обов’язки та права. У випадку, якщо він не справлятиметься з його функціональними обов’язками, то за рішенням загальних зборів співробітників він може бути усунений з посади достроково.

Права уповноваженого

До основних прав, що належать уповноваженому за посадою, відносяться такі:

Доступ до виробничих приміщень та документів щодо охорони праці, які ведуться в компанії;
У разі виявлення порушень прав співробітників – вимагати усунення порушення від відповідальних осіб, або за самостійним рішенням звернутись за допомогою до відповідного державного органу;
При надмірній ризиковості робіт – вимагати припинення робіт, що створюють загрозу для співробітників або устаткування компанії;
Брати участь в засіданнях комісії з охорони праці (якщо така комісія створена в компанії) тощо.

При здійсненні своїх повноважень уповноважений повинен враховувати інтереси і співробітників, і роботодавця. Слід пам’ятати, що від результатів роботи уповноваженого в значній мірі залежить ефективність і безпека виробничої діяльності компанії.


Приклад Положення про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

ТОВ «___________________»

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Загальні зборі трудового колективу

ТОВ «___________________»

Протокол від "_____"__________ 20____ року № ______

Положення

про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

1. Загальні вимоги

1.1. Положення визначає вимоги до діяльності уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці (далі — уповноважений з питань охорони праці).

1.2. Уповноваженого з питань охорони праці обирають для здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці.

1.3. Уповноваженого з питань охорони праці обирають простою більшістю голосів, відкритим голосуванням та на строк, визначений загальними зборами трудового колективу підприємства. Уповноваженим з питань охорони праці не може бути обрано працівника, який згідно з посадовими обов’язками відповідає за забезпечення безпечних та здорових умов праці.

1.4. У своїй діяльності уповноважений з питань охорони праці керується законодавством України, нормативно-правовими актами з питань охорони праці, статутом підприємства та положенням про діяльність уповноваженого з питань охорони праці.

1.5. Уповноважений з питань охорони праці проходить навчання з охорони праці за рахунок роботодавця відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

1.6. Уповноважений з питань охорони праці перевіряє на підприємстві дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

1.7. Уповноважений з питань охорони праці не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу на загальних зборах трудового колективу.

2. Функціональні обов’язки уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

2.1. Для створення безпечних і здорових умов праці на виробництві, оперативного усунення виявлених порушень уповноважений з питань охорони праці здійснює контроль за:

відповідністю нормативно-правовим актам з охорони праці:

умов праці на робочих місцях, безпеки технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стану засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками, проходів, шляхів евакуації та запасних виходів, а також санітарно-побутових умов;

праці жінок, неповнолітніх та інвалідів;

забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, мийного та знешкоджувальними засобами, організації питного режиму;

проведення навчання, інструктажів та перевірки знань працівників з охорони праці;

проходження працівниками попереднього та періодичних медичних оглядів;

безоплатним забезпеченням працівників нормативно-правовими актами з охорони праці та додержанням працівниками в процесі роботи вимог цих нормативно-правових актів;

своєчасним і правильним розслідуванням, документальним оформленням та обліком нещасних випадків та професійних захворювань;

виконанням наказів, розпоряджень, заходів з охорони праці, у тому числі заходів з усунення причин нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, зазначених в актах розслідувань.

2.2. Уповноважений з питань охорони праці негайно повідомляє директора підприємства про будь-який нещасний випадок чи ушкодження здоров’я, що сталися з працівником на виробництві, та надають допомогу потерпілому.

2.3. Уповноважений з питань охорони праці бере участь у:

розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

розгляді небезпечної виробничої ситуації для життя чи здоров’я працівника або для інших працівників, виробничого середовища чи довкілля — у разі відмови працівника виконувати за цих причин доручену йому роботу;

комісії з перевірки з перевірки знань з питань охорони праці;

опрацюванні розділу «Охорона праці» колективного договору, комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів, підвищення поточного рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму і професійних захворювань.

3. Права уповноваженого з питань охорони праці

Уповноважений з питань охорони праці має право:

безперешкодно перевіряти на підприємстві стан безпеки та гігієни праці, додержання працівниками вимог нормативних актів з охорони праці на підприємстві, колектив якого його обрав;

вносити роботодавцю обов’язкові для розгляду пропозиції про усунення виявлених порушень нормативно-правових актів з безпеки та гігієни праці, здійснювати контроль за реалізацією цих пропозицій;

звертатися по допомогу до органу державного нагляду в разі, якщо він вважає заходи роботодавця з охорони праці недостатніми;

вимагати припинення роботи на робочому місці в разі виникнення загрози життю або здоров’ю працівників;

вносити пропозиції щодо притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги нормативно-правових актів з охорони праці;

бути обраним до складу комісії з питань охорони праці підприємства в разі її створення.

4. Гарантії прав та діяльності уповноваженого з питань охорони праці

4.1. Будь-які законні інтереси працівників у зв’язку з виконанням ними обов’язків уповноваженого з питань охорони праці не можуть бути обмежені. Їхнє звільнення або притягнення до дисциплінарної чи матеріальної відповідальності здійснюється лише за згодою найманих працівників.

4.2. Уповноважений з питань охорони праці може бути відкликаний до закінчення строку своїх повноважень у разі незадовільного їх виконання тільки за рішенням загальних зборів трудового колективу.

Начальник відділу охорони праці                                                 Підпис                                     (Ф,І,П,)


Приклад оформлення протоколу загальних зборів з обрання уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

(назва підприємства, установи, організації)

ПРОТОКОЛ

від "___" ________ 20___ року № _______

м. _______________

Загальних зборів трудового колективу

Голова — __________________________________, головний контролер

Секретар — ________________________________, економіст

Усього членів колективу — 64 особи

Присутні члени колективу — 57 осіб

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Обрання уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці.

2. Затвердження положення про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці.

Питання 1

СЛУХАЛИ:  ___________________ запропонував розглянути для обрання уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці кандидатуру ___________________________ та охарактеризував _______________________ як грамотну, цілеспрямовану, досвідчену працівницю, яку поважають у колективі. Також запропонував обрати уповноважену найманими працівниками особу з питань охорони праці на строк 5 років.

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» — ____________ голосів;

«Проти» — _________ голосів;

«Утрималися» — ____ голосів.

УХВАЛИЛИ:

Обрати _________________________________ уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці на строк 5 років.

Питання 2

СЛУХАЛИ: Начальника відділу охорони праці ___________________ Надав на розгляд зборів проект положення про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці. Запропонував взяти проект за основу, погодити та затвердити положення про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці.

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» — ____________ голосів;

«Проти» — _________ голосів;

«Утрималися» — ____ голосів.

 

УХВАЛИЛИ: Погодити та затвердити положення про діяльність уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці

 

Голова зборів                                                                    Підпис                                             (Ф.І,П.)

Секретар                                                                           Підпис                                             (Ф.І,П.)





Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5202 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.