Безопасность в лифте / Безпека в ліфті Два відео-ролики та декілька порад як убезпечити себе під час користування ліфтом.
Безопасность в лифте Если лифт остановился не пугайтель, лифт никогда не упадет. Все лифты оборудованы специальным устройствами улавителями они автоматически начинают тормозить лифт, как только он начинает двигаться свыше заданной скорости. Если Вы заходите в лифт с грудным ребенком в коляске возьмите малыша на руки. Не впускайте уже научившихся ходить малышей вперед себя в лифт. Ознакомтесь в инструкцией. Сегодна во многих городах продолжают работать лифты двери, которых закрываются с помощью пассажира. Чтобы не застрять, прежде чем нажать кнопку нужного Вам этажа, проверьте плотно ли Вы прикрыли двери. Самая частая ошибка, которую допускают пассажиры это попытка самим выбраться из внезапно остановившегося лифта. Во первых не паникуйте и сразу вызывайте диспетчера. В любом случае лифтом в доме пользуетесь не Вы одни и люди обязательно заметят поломку и придут к Вам на помощь. Единственное исключение когда необходимо как можно скорее покинуть кабину лифта - это пожар в доме или другая чрезвычайная ситуация. Обязательно раскажите детям, что баловаться в лифтах и тем более в шахтах категорически запрещено. Десятки мальчишек уже погибли катаясь на крышах и противовесах кабин, пытаясь прыгнуть между этажами. Если лифт внезапно остановился нужно дать о себе знать. Если кнопка диспетчера не работает стучите в двери, стучите пока Вас не услышат и не пытайтесь выбраться из лифт самостоятельно. Предупредите детей, чтобы они не садились в лифт с незнакомыми людьми и не стеснялись отказываться от настойчивых предложений. Нужно сделать вид, что Вы передумали ехать выйти из подъезда и подождать кого-то из знакомых.
Безпека у ліфті – хто віповідає за наслідки нещасних пригод у ліфті?
Безпека в ліфті перелік основних правил (Інформація з різних офіційних і неофіційних джерел)
Ці правила допоможуть вам убезпечити свої поїздки в ліфті і вберегтися від різних непередбачених ситуацій. Якщо ліфт, в якому ви їхали, раптом починає падати і несеться все швидше, саме вірний засіб порятунку - повернутися на інший бік, тому що ви незручно спите і вам сниться поганий сон. Справа в тому, що лише в музеях залишилися ліфти, випущені до першої світової війни. Ті, що випущені після, обладнані системою клинових гальм (уловлювачів). Принцип їх роботи простий, надійний і не залежить від електрики. Уловлювачі не відмовлять до тих пір, поки на планеті діють закони механіки: при будь-якому прискоренні ліфта вони спрацьовують автоматично. При обриві троса зупинка кабіни буде різкою, тому тримайтеся далі від дзеркал і вікон ліфта, які, розбиваючись, можуть поранити Вас. Перед тим як увійти в двері, переконайтеся, що перед Вами кабіна, а не зяюча порожнеча шахти. Заходьте в ліфт не поспішаючи, натискайте кнопку потрібного поверху тільки за умови остаточної навантаження всіх бажаючих скористатися ліфтом. Не дозволяйте своїм дітям їздити в ліфті з незнайомими людьми. Молодим і красивим жінкам ні в якому разі не рекомендується входити в ліфт з підозрілими і сумнівними людьми. Не входьте в ліфт з людиною, якщо в ліфті немає світла. Не входьте в ліфт разом з людиною, яка викликає у вас хоч найменші підозри. Особливо якщо Ви, дійсно, впевнені, що нажили собі ворогів, або в кишені у вас велика сума грошей, чи інші цінності.
Не панікуйте, якщо ви застрягли в ліфті. Не ви перший, не ви останній. Відразу постарайтеся викликати диспетчера по внутрішньому зв'язку. Якщо диспетчер не виходить на зв'язок, спробуйте постукати в стіни і двері кабіни. Так можна привернути увагу мешканців і попросити їх зв'язатися з аварійними службами. Не намагайтеся самостійно вибратися з ліфта. Якщо аварійна кнопка виклику диспетчера не працює, і у Вас з собою є мобільник - зателефонуйте за нього, наприклад, своїм рідним і близьким і попросіть їх про допомогу. Доцільно постійно мати в пам'яті мобільного телефони екстреної допомоги.
А наостанок ще одне важливе правило. Навіть не намагайтеся користуватися ліфтом, якщо у вашому під'їзді стоїть дим, якщо горить щось поверхом нижче - нехай це будуть порожні картонні коробки. Тим більше якщо в будинку пожежа. У такі хвилини не тільки може раптово відключитися електрика, але і шахта ліфта спрацює як витяжна труба. Досить проїхати два-три поверхи, щоб лікар "Швидкої допомоги", потім констатував: отруєння продуктами горіння.
Газ в Україні дорогий і далі дорожчає. Це спонукає нас заощаджувати, наприклад встановлюючи котли на твердому паливі. Таке опалення дешевше, дає змогу утилізувати відходи, більш екологічне. Сучасний твердопаливний котел – це вже не просто піч. Тепер твердопаливний котел дає КПД більше 90%, що економить ресурси, а системи автоматизації здатні замінити кочегара. Твердопаливний котел сам бере паливо з бункера і забезпечує стабільність роботи не гірше газового.
|