Держтехногенбезпеки повідомила: як не допустити пожежу під час відпочинку
«Як не допустити пожежу під час відпочинку на природі?» - тема прес-конференції, що відбулася 24 квітня у медіа-холі Інформаційного агентства «Українські національні новини» за участю представників Державної інспекції техногенної безпеки України та Державного агентства лісових ресурсів України.
Напередодні першотравневих свят і з настанням сонячної, теплої погоди одним із болючих питань є нехтування правил пожежної безпеки в лісах. За даними Держагенства лісових ресурсів, з початку року в лісових масивах держави вже виникло 126 пожеж, загальною площею 77 га. «Основними причинами цих випадків стала необережність громадян при поводженні з вогнем, - прокоментував Роман Ільїн головний спеціаліст Управління державної охорони і захисту лісів, - а саме: незагашене багаття, недбало кинутий недопалок та спалювання сухої рослинності. Ці причини складають 98% виникнення усіх пожеж».
Про заходи, які вживаються задля недопущення пожеж у лісах, проінформував присутніх директор департаменту пожежної безпеки Держтехногенбезпеки Михайло Байтала, наголосивши на дотриманні вимог Правил пожежної безпеки під час виїзду на природу. «Незважаючи на спеціально обладнані місця для відпочинку, громадяни будуть обирати й інші для своїх пікніків,- зауважив директор департаменту. - Тож необхідно дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж. У першу чергу, не варто розводити вогнище, якщо в цьому немає гострої потреби! Не можна робити цього на торф’яних ґрунтах і у хвойному молодняку, біля сільгоспугідь. Якщо все-таки є необхідність розведення вогнища, слід суворо дотримуватись вимог правил пожежної безпеки, а саме: навколо вогнища повинна бути мінералізована обкопана ділянка діаметром не менше одного метра, а саме вогнище повинно знаходитися на відстані не менше 10-ти метрів від найближчих дерев і кущів; ні в якому разі не можна залишати вогнище без нагляду і після його використання обов’язково залити водою або присипати землею».
«Прошу взяти до уваги, - наголосив Михайло Байтала, - що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Державна інспекція техногенної безпеки України закликає громадян дотримуватися правил безпеки під час перебування в екосистемах. «Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйон дерев!», - закликає Держтехногенбезпеки.
Вы видели когда-нибудь, как горит дерево? Не ветки в костре, не обглоданный временем, обмытый многими дождями и просушенный ветрами сушняк - живое дерево. Огонь подбирается к нему снизу по травяной или моховой подушке и начинает лизать кору и взбирается все выше, обугливая слой за слоем живую древесину, влажную, полную соков, бегущих по стволу дерева, как бежит кровь по сосудам человеческого тела. Оно не превратится целиком в уголь: останется черный мертвый ствол с яркой желтой кроной, которая была когда-то зеленой. Но это не тот желтый цвет, который радует нас осенью. Это мертвая желтизна.
Кое-кто, надо полагать, считает: ну, раз уж такое приключилось, ничего, новый лес вырастет. Но ослабленный пожаром лес осаждают вредные насекомые. Погибают птицы, животные. Мелеют и пересыхают речки и ручьи, исчезают сенокосы и пастбища. Государству наносится огромный ущерб.
Всегда ли мы думаем о том, что природа нуждается в нашей защите, в бережном отношении?
Вы идете в лес. Помните, что спички в вашем кармане - это потенциальная угроза зеленому другу.
Не разводите костров вблизи деревьев и среди кустарников!
Если вам необходимо развести костер, тщательно окопайте его, а когда будете уходить, обязательно залейте водой, засыпьте землей.
Не старайтесь подыскать «свое» место для костра, используйте старые кострища. Земля, где горел костер, долгие годы остается мертвой, здесь не растет даже неприхотливый бурьян.
Мировая статистика утверждает: 97% лесных пожаров возникает по вине людей. Значит, губим природу мы сами - грибники, охотники, туристы, участники веселых пикников. Поэтому, присаживаясь с милой компанией у костра, будем помнить, что наша радость может легко обернуться бедой, большими потерями для природы и общества.