Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 24.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.147.27.154· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Відео

Техніка безпеки при роботі на деревообробних станках (навчальне відео)
[ ] 02.09.2011, 20:24

Техніка безпеки при роботі на деревообробних станках (навчальне відео)
Тривалість: 18:38 / Мова: російська


 

Безпечна експлуатація деревообробних верстатів з ручним подаванням матеріалів

Будь-який деревообробний верстат є об’єктом підвищеної небезпеки, тому при роботі на такому обладнанні  необхідно дотримуватись особливої обережності. Я не буду описувати відомі мені випадки невеликих і серйозних травм отриманих при роботі на деревообробному обладнанні, наведу лише кілька цифр.

За час існування відділення виконавчої дирекції Фонду у Дрогобицькому районі (з 01.04.2001р.) зареєстровано 15 випадків травмування робітників під час виконання ними робіт на деревообробному обладнанні, що становить 10% від загального числа травмованих на виробництві. У т.ч. в 9 випадках отримана травма привела до інвалідності потерпілого.

Як свідчать документи проведених розслідувань нещасних випадків, для забезпечення безпеки праці під час експлуатації деревообробного обладнання з боку роботодавців не завжди здійснюється контроль за застосуванням робітниками безпечних прийомів у роботі, виконанням вимог викладених в правилах та інструкціях з охорони праці, а також правильним застосуванням засобів колективного і індивідуального захисту.

Аналіз нещасних випадків у деревообробній промисловості свідчить про те, що найбільш травматичним є деревообробний верстат з ручним подаванням матеріалів до різального інструменту. При цьому більшість нещасних випадків пов’язані з допилюванням матеріалів, обробкою коротких (дрібних) або тих матеріалів, що мають неоднорідності (наприклад, сучки), та за їх наслідками належать до тяжких. На жаль, про необхідність використання спеціальних пристроїв для запобігання травмуванню відповідальні особи та самі потерпілі згадують, як правило, після травмування рук.

Під час виконання робіт на деревообробних верстатах можливі такі травми: поранення відлітаючими стружкою і осколками деревини (при відсутності необхідних огороджень), викид пиломатеріалів, від дотику до ріжучого інструменту, а також від ураження електричним струмом – електротравми.

Базовими нормативно-правовими актами з охорони праці, що регламентують умови безпеки праці на деревообробних верстатах, є «Правила охорони праці в деревообробній промисловості», «Правила охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», «Правила безпечної роботи з інструментом та пристроями».

Вищеназвані та інші нормативно-правові акти, що регламентують умови безпеки праці на деревообробних верстатах ставлять цілий ряд обов’язкових для виконання вимог:

Вимоги до оператора (верстатника) деревообробних верстатів

Особа, яка допускається до виконання робіт на деревообробному верстаті, повинна: мати професійну підготовку (наприклад, столяра); пройти інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки з урахуванням специфіки виконуваних робіт; не мати медичних протипоказань щодо роботи на деревообробних верстатах.

Вимоги, щодо засобів індивідуального захисту

Під час роботи на деревообробних верстатах верстатник забезпечується спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ згідно з Нормами безплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівників деревообробної промисловості.

Верстатник забезпечується для захисту органів слуху під час роботи на деревообробному верстаті при рівні шуму 85дБ і вище протишумовими навушниками.

Під час виконання робіт, пов’язаних з можливістю ураження очей (викидання різальним інструментом тріски) – захисними окулярами.

Під час виконання шліфувальних робіт – засобами захисту органів дихання.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На верстатах з обертовим різальним інструментом не допускається робота в захисних рукавицях. Рукави спецодягу мають бути застібнутими.

Вимоги до верстата

Кожен верстат, крім інвентарного номера, повинен мати: список працівників, які мають право виконувати роботу на ньому; табличку із зазначенням особи, відповідальної за його технічний стан та безпечну експлуатацію; інструкцію з охорони праці.

Електрообладнання верстата підлягає періодичному (не рідше 1 разу на 6 років) випробуванню в порядку, визначеному Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів.

Робоче місце верстатника (компоновка, освітлення, вентиляція, тощо) повинно відповідати нормам електробезпеки, санітарно-гігієнічним і пожежним нормативам. При обробці матеріалів вагою понад 20 кг верстат слід забезпечувати вантажопідіймальним пристроєм. На робочому місці верстатника повинен бути дерев’яний трап.

Робоча поверхня верстата влаштовується на висоті 0,8 м від рівня підлоги.

Різальний інструмент повинен бути збалансованим і не мати радіального биття.

Незалежно від місця розташування різальний інструмент повинен бути огороджений, в тому числі його неробоча (задня) частина – суцільною нерухомою огорожею.

На робочому столі верстата слід влаштовувати паралельно площині різального інструменту напрямну лінійку. Позаду різального інструменту (дискової пили) в одній площині з ним на відстані 10 мм від вершини зуба різального інструменту улаштовується розклинювальний ніж, товщина якого дорівнює ширині пропилу. На круглопильному верстаті для повздовжнього розпилювання деревини ширина щілини для різального інструменту у столі верстата повинна не перевищувати 10 мм.

На верстаті з ножовим валом та головкою різальні кромки ножа повинні виступати за притискні клинки (губки) ножових валів і головок не більше ніж на 2 мм; не можна встановлювати підкладки під час встановлення ножів.

Вимоги безпеки праці

На деревообробних верстатах не рекомендується обробляти матеріали, які мають: трухлявину; гнилизну; глибокі поперечні надрізи; металеві включення.

Не можна застосовувати покороблені диски для дискових пилок, диски з тріщинами або з двома й більше виламаними зубами, диски з припеченими під час заточування зубами.

Для запобігання можливому дотику рук верстатника до різального інструменту під час допилювання, а також стругання на фугувальному верстаті матеріалів завдовжки менше 400 мм, завширшки менше 50 мм або завтовшки менше 30 мм, використовується спеціальний пристрій (колодка-штовхач), який забезпечує надійне притискання й спрямування матеріалу.

На круглопильному верстаті під час оброблення матеріалів невеликого діаметра (завдовжки понад 300 мм) використовується люнет. На токарному верстаті використання люнету передбачено у разі довжини матеріалів понад 800 мм.

Під час оброблення матеріалів завдовжки понад 2 м використовуються додаткові опори з роликами, при цьому ролики повинні розташовувати на відстані 0,6–1 м один від одного й легко обертатись.

Круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини забезпечується автоподавачем, а для розпилювання матеріалів коротше 400 мм і вужче 30 мм застосовуються спеціальні шаблони, матеріалів круглого перерізу – каретка з надійним затискачем. Круглопильні верстати для поперечного розпилювання деревини повинні мати дворучне включення, яке унеможливлює ввімкнення верстата однією рукою.

Верстати, які використовують громіздкі та важкі інструменти (дискову пилу діаметром 600 мм, ножову голівку або вал вагою понад 8 кг), забезпечуються пристроями для безпечного зняття цього інструменту. Для видалення стружки, тріски, обрізків з-під різального інструменту використовується спеціальний пристрій (гачок або щітка).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Не допускається видаляти стружку з під різального інструменту руками.

Організаційно-технічні заходи з підвищення безпеки під час роботи на деревообробних верстатах з ручним подаванням матеріалів до різального інструмента

1. Деревообробний верстат забезпечити для обробки коротких, вузьких та дрібних матеріалів спеціальним притискним пристроєм (шаблоном або кулагами), для допилювання – колодкою-штовхачем, для видалення стружки з-під різального інструменту – гаком або щіткою, для оброблення матеріалів завдовжки понад 2 м – додатковими опорами з роликами або люнетом. Не повинні оброблюватись матеріали, які за своїми габаритами не відповідають нормам експлуатаційної документації на верстат.

2. Слід суворо дотримуватися технологічного регламенту обробки матеріалів.

3. Не можна допускати до робіт на деревообробних верстатах працівників без перевірки правил безпечного поводження з деревообробним обладнанням.

4. Верстатники повинні забезпечуватись засобами індивідуального захисту (спецодягом, спецвзуттям, захисними кулярами, респіратором, навушниками). Відповідальні особи повинні здійснювати контроль за їх використанням.

5. Несправний деревообробний верстат або той, що не використовується, слід відключати від мережі електроживлення, щоб унеможливити його несанкціоноване включення (наприклад, від’єднувати ввідний кабель від електрощита, який має запірний пристрій).

Вищезазначені організаційно-технічні заходи уможливлять підвищити рівень безпеки під час виконання робіт на деревообробних верстатах, що сприяє зниженню виробничого травматизму на підприємстві.

Автор: О. КАСЯНЧУК, страховий експерт відділення ВД ФСНВ у Дрогобицькому районі

Джерело: hal_zoria.io.ua





Категорія: Відео | Додав: ohranatruda
Переглядів: 4040 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.