Здоров'я і понаднормова робота несумісні
«Так і що?» - Скажете ви. У багатьох з нас немає вибору: працювати понаднормово чи ні, життєві ситуації не дають нам зробити вибір. Проте, працюючи понаднормово ми ризикуємо заробити серцевий напад і депресію, про це говорять два нові дослідження.
У середньому трудовий тиждень триває 40 годин, але хтось витрачає на роботу набагато більше часу, приблизно кожен п'ятий працює понад 60 годин на тиждень. Не обов'язково, що весь цей час ці люди проводячи в стінах офісів прикуті до столу, вони можуть бути поряд з телефоном та Інтернетом і, незважаючи на вихідний або ураган, завжди на роботі і готові виконати завдання. Іноді вони відповідають на повідомлення електронної пошти, не вилазячи з ліжка, віддаючи роботі все більше і більше вільного часу. Трудоголізм робить їх хворими.
У дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet, йдеться про те, що ті, хто працюють більше 55 годин на тиждень, на третину частіше страждають від інсульту і на 13% частіше розвитком ішемічної хвороби серця. Від стресу страждають навіть ті, хто працює більше 40 годин на тиждень. Стрес, пов'язаний із зайвою роботою може призвести до алкоголізму, а також змінити спосіб життя, що знизить фізичну активність.
Інше дослідження, проведене в Німеччині, говорить про те, що співробітники, які погодилися весь час бути на зв'язку, якщо раптом з'являться невідкладні справи на роботі, мали вищий рівень кортизолу в крові, який сприяє підвищенню артеріального тиску і цукру в крові. Виходить, що навіть знаючи про те, що в будь-який момент вам можуть зателефонувати і викликати на роботу або отримати консультацію, ввергає наш організм в стрес, що в майбутньому може призвести до серйозних проблем, наприклад, тривожності і депресії.
Є різниця у ставленні до роботи чоловіків і жінок. Жінкам доводиться незрівнянно важче, тому що упереджена думка, що вони не здатні впоратися з серйозним завданням, змушує їх намагатися з усіх сил і працювати більше. Крім того, жінкам складніше розірватися між роботою і сім'єю, тому зайві години, проведені на робочому місці, можуть призвести навіть к докорам сумління.
Чиновники в Гетеборзі, Швеції прийняли подібні дослідження близько до серця і вирішили, що шестигодинного робочого дня цілком достатньо. Аргументували вони це тим, що Стендфордське дослідження показало, що навіть 8-годинний робочий день не є продуктивним, як правило, досить меншої кількості годин, щоб виконати всі доручення. Тому чиновники Гетеборга вирішили узаконити 6-годинний робочий день, щоб у довгостроковій перспективі шведи були більш здорові і продуктивні.
Але це зовсім не означає, що потрібно переїжджати до Швеції, щоб бути здоровим і менше працювати, постарайтеся знайти баланс між роботою і відпочинком, не прагніть весь час бути на роботі і не погоджуйтеся бути на зв'язку у свій вільний час. Якщо немає такої можливості, то міняйте роботу, не шкодуйте, адже живемо ми один раз і не хочеться доживати свій вік хворим.
|