Санитарные нормы микроклимата производственных помещений утверждены постановлением Главного государственного санитарного врача Украины от 01.12.99 N 42.
Санітарні норми поширюються на умови мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень підприємств, закладів, установ тощо, незалежно від їх форми власності та підпорядкування. Цей документ регламентує нормативні величини оптимальних та допустимих показників мікроклімату та встановлює вимоги до методів вимірювання мікрокліматичних параметрів та їх оцінки. Норми не поширюються на мікроклімат підземних та гірничих виробок, пересувних транспортних засобів, тваринницьких та птахівницьких ферм, приміщень для зберігання сільськогосподарської продукції, холодильників, складів і т. ін., а також приміщень, в яких параметри мікроклімату встановлюються відповідно до технологічних вимог.
ДСН 3.3.6.039-99 Державні санітарні норми виробничої загальної та локальної вібрації
Санітарні норми поширюються на загальну та локальну вібрацію, що впливає на людину в процесі трудової діяльності, за винятком робіт на залізничному транспорті, де санітарні норми регламентуються відповідними документами. Санітарні правила є обов’язковими для всіх підприємств, установ, організацій, що зайняті проектуванням, виробництвом та експлуатацією обладнання, яке є джерелом промислової вібрації.
Державні санітарні норми
ДСН 3.3.6.037-99
Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку
Затверджено Постановою Головного Державного санітарного лікаря України від 1.12.1999 р. № 37
Санітарні норми поширюються на шум, інфра- та ультразвук, що передають-ся через повітря (газове середовище), рідке чи тверде середовище і впливають на людину у процесі трудової діяльності.
Санітарні правила є обов’язковими для всіх підприємств, установ, організацій, що зайняті проектуванням, виробництвом та експлуатацією обладнання, яке є джерелом промислового шуму, інфра- та ультразвуку.
Державні санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку обов'язкові до виконання згідно до закону України «Про охорону праці» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України».
НАОП 0.03-3.17-88 / ДНАОП 0.03-3.17-88 / СН 4557-88 Санітарні норми ультрафіолетового випромінювання у виробничих приміщеннях Санитарные нормы ультрафиолетового излучения в производственных помещениях
Утверждены заместителем главного государственного санитарного врача СССР А.М.Скляровым № 4557-88 23 февраля 1988 г.
Настоящие Нормы устанавливают допустимые величины ультрафиолетового
излучения на постоянных и непостоянных рабочих местах (облученность) от
производственных источников с учетом спектрального состава излучения
для областей: длинноволновой — 400—315 нм—УФ-А средневолновой —
315—280 нм—УФ-В коротковолновой — 280—200 нм —УФ-С и содержат требования
к методам контроля и оценки.
СП 952-72 / ДНАОП 0.03-1.02-72
Санітарні правила організації процесу паяння дрібних виробів сплавами, які містять свинець
Санитарные правила организации процессов пайки мелких изделий сплавами, содержащими свинец
З
метою профілактики хронічних професійних отруєнь свинцем серед
робітників, зайнятих паянням дрібних виробів на відповідних дільницях
підприємств, слід виконувати санітарні вимоги, передбачені цими
правилами.
ДСанПіН 2.2.9.027-99 Санітарні правила і норми безпеки продукції парфумерно-косметичної промисловості.
Затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України № 27 від 01.07.1999р.
Державні санітарні правила і норми безпеки продукції парфумерно-косметичної промисловості поширюються на парфумерні та косметичні засоби виробляють, імпортують, реалізують, застосовують в побуті і професійно використовують при наданні населенню косметолого-перукарських послуг. Парфумерні засоби - засоби, які при застосуванні виконують гігієнічні та естетичні функції. Косметичні засоби - засоби, які застосовуються для догляду за шкірою, волоссям, ротовою порожниною; виконують гігієнічні, профілактичні та естетичні функції. Ці СанПіН встановлюють гігієнічні вимоги та норми безпеки для здоров'я людини продукції парфумерно-косметичної промисловості, а також порядок проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи на етапах розробки, виробництва, транспортування, зберігання, реалізації і професійного використання при наданні населенню косметолого-перукарських послуг.
Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів
Затверджено: Наказ МОЗ України від 06.05.2003 року № 197. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.06.2003 р. за № 435/7756
Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів - обов'язковий для виконання нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, який встановлює санітарно-гігієнічні та санітарно-протиепідемічні вимоги до виробництва продукції з риби та інших водних живих ресурсів.
Санітарні правила поширюються на діючі берегові переробні підприємства і судна, які виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів, незалежно від форм власності.
Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що
виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів заменяет: СП № 2509-81 Санитарные правила для береговых рыбообрабатывающих
предприятий, ", затверджені Міністерством охорони здоров'я СРСР 24.07.81 № 2509-81
ДСанПіН 6.6.3-150-2007
Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур Затверджено Наказом МОЗ України 04.06.2007р. N 294; Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 листопада 2007 р. за N 1256/14523
Державні санітарні правила і норми "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" встановлюють основні принципи, вимоги та норми із забезпечення захисту персоналу медичного, віднесеного до категорій А та Б, пацієнтів і населення при проведенні медичних рентгенологічних процедур з діагностичною, профілактичною, терапевтичною та дослідницькою метою незалежно від методу їх проведення.
Вимоги цих Правил обов'язкові для будь-яких юридичних та фізичних осіб, які здійснюють діяльність, пов'язану з медичним опроміненням при проведенні рентгенологічних процедур.
ДСанПіН 5.5.6.009-98 Державні санітарні правила і норми влаштування і обладнання кабінетів
комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режиму праці учнів на
персональних комп'ютерах
Затверджено Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 № 9
Державні санітарні правила і норми влаштування і обладнання кабінетів
комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режиму праці учнів на
персональних комп'ютерах встановлюють гігієнічні вимоги до приміщень та
нормативи чинників, що створюються комп'ютерами при їх роботі;
гігієнічні вимоги до проектування, виготовлення і експлуатації
вітчизняних та експлуатації імпортних персональних комп'ютерів, що
застосовуються в навчально-виховному процесі в закладах освіти різних
форм власності та інших закладах, що проводять комп'ютерні ігри для
дітей і підлітків.
СанПіН 42-129-4140-86 Лаборатории радиоизотопной диагностики. Санитарно-гигиенические нормы Лабораторії радіоізотопної діагностики. Санітарно-гігієнічні норми Утв. Главный государственный санитарный врач СССР 21 августа 1986 г.
Ці
норми поширюються на проектування, будівництво та реконструкцію
лабораторій радіоізотопної діагностики, призначених для проведення
радіодіагностичних досліджень, незалежно від їх відомчої приналежності. У цьому документі враховані вимоги норм радіаційної безпеки НРБ-76. Норми
не поширюються на підрозділи, які проводять дослідження методами
нейтронно-активаційного аналізу, а також на підрозділи, що отримують і
використовують ультракороткожівучі радіонукліди.
НПАОП 80.21-1.04-98 (ДНАОП 9.2.30-1.04-98) Правила безпеки під час проведення навчально-виховного процесу у кабінетах (лабораторіях) фізики загальноосвітніх навчальних закладів
Держнаглядохоронпраці України 16.11.98 Наказ №220
НПАОП 80.21-1.06-98 (ДНАОП 9.2.30-1.06-98) Правила безпеки під час проведення навчально-виховного процесу у кабінетах (лабораторіях) хімії загальноосвітніх навчальних закладів
Держнаглядохоронпраці України 16.11.98 Наказ №222.
Правила поширюються на всіх учасників навчально-виховного процесу, які працюють або навчаються в кабінетах (лабораторіях) фізики та хімії загальноосвітніх навчальних закладів Міністерства освіти України, незалежно від форм власності.
Нормативні акти встановлюють вимоги, що є обов'язковими для виконання керівниками навчальних закладів, завідувачами кабінетів (лабораторій), учителями фізики, хімії, які несуть особисту відповідальність за порушення норм гігієни і цих Правил, незалежно від того, призвели чи не призвели ці порушення до нещасного випадку.
ДСанПіН 5.5.2.008-01 Державні санітарні правила і норми Влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу Затверджено Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63 Погоджено Листом Міністерства освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459
ДСанПіН поширюються на загальноосвітні навчальні заклади I, I-II, I-III ступенів, спеціалізовані школи I, II, III ступенів, гімназії, ліцеї, колегіуми, що проектуються, будуються, реконструюються та ті, що існують, незалежно від тилу, форми власності і підпорядкування. Державні санітарні правила і норми підготовлені відповідно до Законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про загальну середню освіту" з урахуванням сучасних наукових розробок і досліджень з регламентації гігієнічних умов і режимів навчання при чинних формах організації навчально-виховного процесу для всіх загальноосвітніх навчальних закладів для дітей і підлітків від 6 до 18 років.
ДсанПіН 4.4.4.065-00 Підприємства щодо виробництва і розливу мінеральних та штучно-мінералізованих вод. Державні санітарні правила та норми.
Затверджено Постанова Головного державного санітарного лікаря України 18.04.2000 № 65
Ці санітарні правила та норми — нормативний акт, що встановлюють санітарно-гігієнічні вимоги до проектування, розташування і розміщення підприємств щодо виробництва і розливу мінеральних та штучно-мінералізованих вод. Дані санітарні правила та норми розповсюджуються на діючі підприємства і ті, що вводяться в експлуатацію незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування. Контроль за виконанням вимог цих санітарних правил і норм підприємствами з виробництва і розливу мінеральних та штучно-мінералізованих вод здійснюють установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби.
ДНАОП 0.03-1.79-86 Санітарні правила для підприємств з виробництва лікарських препаратів Санитарные правила для предприятий по производству лекарственных препаратов Утверждены Заместителем главного государственного санитарного врача СССР А.И.Заиченко 14.03.1986 № 4079-86
Правила распространяются на действующие, проектируемые, вновь строящиеся и реконструируемые предприятия по производству лекарственных препаратов.
СП 4132-86 Общие санитарные правила при работе с метанолом Утверждены Заместителем Главного государственного санитарного врача СССР А.М.Зайченко 18 июля 1986 г. № 4132-86 Разработаны отделом гигиены труда Главного санитарного эпидемилогического управления Министерство здравохранения СССР.