7 лютого 1863 був виданий перший патент на вогнегасники. Відбулася ця
подія в США . Тоді інженер з Виржинии Алан Креем заявив про свій винахід
на весь світ. І незабаром вогнегасники почали з'являтися в Європі.
Расчет категорий помещений по пожарной опасности (В1-В4)
Разработчик: Малинин А. / Программа реализована в MS Excel 2010. / Лицензия: freeware.
В программе присутствует база данных для 179 горючих веществ и приведены источники информации, которые использовались при формировании базы данных. Выбор категории помещения производится автоматически, необходимо только выбрать вещества из базы данных и задать их количество и площадь пожарной нагрузки. К программе приложено небольшое пособие, в котором приведена сама методика расчета и несколько примеров. В расчете предусмотрено определение предельного расстояния между участками с пожарной нагрузкой, но в каждом конкретном случае лучше уточнять расстояние вручную на основе данных критической плотности падающих лучистых потоков qкр для рассматриваемых материалов. В базе данных предусмотрены два легковоспламеняющихся вещества (зимнее и летнее дизельное топливо), помещения с которыми вначале следует проверить на принадлежность к категории А и Б, и только потом уже проводить расчет на категорию В. Но как показывает практика проектирования, помещения хранения дизельного топлива не относятся к категории А или Б. Особое внимание в расчете уделено категории В
Прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об’єктах і транспорті
Розробник: колектив журналу «ТЕРИТРОІЯ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ»
Розрахункова частина програми ґрунтується на підставі Методики прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об'єктах і транспорті (далі Методика), яка затверджена наказом Міністерства з питань НС та у СЗН від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства аграрної політики, Міністерства економіки, Міністерства екології і природних ресурсів 27.03.2001 від № 73/82/64/122 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2001 р. за № 326/5517).
СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010. Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги
Розроблено: Всеукраїнський науково-дослідний інститут цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (ВНДІ ЦЗ) / Надано чинності: наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 25 лютого 2010 р. № 104 / Зареєстровано: Український науково-дослідний інститут стандартизації від 11 березня 2010 р. № 32595752 / 2001 / Формат: pdf
Цей стандарт установлює класифікацію й загальні технічні вимоги до фільтрувальних засобів індивідуального захисту органів дихання населення та особового складу невоєнізованих формувань і дітей віком до 1,5 року (далі - ЗІЗОД) від впливу бойових отруйних речовин, небезпечних хімічних, радіоактивних та біологічних речовин в умовах надзвичайних ситуацій (далі - НС) та під час ліквідування їх наслідків у мирний і воєнний час.
Вимоги цього стандарту поширюються на ЗІЗОД для населення, особового складу невоєнізованих формувань та захисні камери для дітей віком до 1,5 року.
Цей стандарт застосовують організації та підприємства, які здійснюють проектування та виготовлення ЗІЗОД, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, інші державні органи, організації та підприємства, які забезпечують населення та особовий склад невоєнізованих формувань цими засобами у разі загрози виникнення та в умовах НС.
Цей стандарт не поширюється на ЗІЗОД професійних аварійно-рятувальних та гірничорятувальних під роздоїв.
Інструкція про порядок дій працівників у надзвичайних ситуаціях
Розроблено для працівників Одеського національного політехнічного університету
Ця інструкція визначає дії працівників у разі виникнення на території університету та за її межами надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а також інших ситуацій, які можуть створювати загрозу життя і здоров'я працівників. За Інструкцією проводиться навчання працівників університету діям при аваріях, катастрофах, стихійних лихах, виробничих і побутових травмах, а також надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру.
Інструкція розроблена на підставі вимог наказу № 557 від 15.08.2007 "Про затведження Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підпрІємствах, в організаціях, установах та на небезпечних теріторіях".
Працівники зобов'язані знати і виконувати положення цієї Інструкції, щоб в надзвичайній ситуації могли оцінити необхідність оперативного інформування керівництва і негайно вжити заходів з ліквідації наслідків події. Працівники повинні усвідомлювати, що особисто несуть відповідальність за своєчасне вжиття заходів щодо запобігання надзвичайних ситуацій.
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань органів управління цивільного захисту
Затверджені Наказом ДСНС України № 44 від 29.01.2014 року
Ці Методичні рекомендації рекомендовано застосовувати під час проведення командно-штабних навчань з метою підвищення злагодженості дій органів управління, підготовки та підтримки високого рівня готовності органів управління та підпорядкованих їм сил цивільного захисту до дій за призначенням, а також удосконалення взаємодії між органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями. Методичні рекомендації мають консультативний, рекомендаційний характер, розроблені для надання методичної допомоги та визначення єдиного порядку під час підготовки та проведення командно-штабних навчань з органами управління і силами цивільного захисту функціональних та територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та їх ланок.
Про те, як важливо користуватись засобами індивідуального захисту на виробництві. (музичне відео)
"Лучше перебди брат, чем недобди или безопасный рэп" - співають репери на пивзаводі «Балтика» про засоби захисту та безпеку праці. «Балтійський реп» саме так назвали свій музичний твір працівники самарського пивзаводу. Відео вийшло по-справжньому пізнавальним і цікавим. Навчатись охороні праці з цим відео стане цікавіше і веселіше. До всього іншого, колектив підприємства за проявлений креатив отримав премію «срібний Лучник » в області корпоративного піару і зі сто відсотковою впевненістю можна сказати, що не дарма.
Порядок віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний) Затверджена Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 30.11.2010 року № 30 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2010 р. за № 1337/18632 (Із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань № 32 від 21.09.2012 № 15 від 18.12.2013)
Цей Порядок визначає порядок віднесення робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності.