ДСТУ-Н Б.В.2.2-38-2013 Настанова з улаштування пожежних ліфтів в будинках і спорудах
Затверджено надано чинності наказом Мінрегіону України від 13.09.2013 року № 448, чинний з 2014-04-01.
Завданням розроблення стандарту є встановлення вимог пожежної безпеки до об’ємно-планувальних та конструктивних рішень сходово-ліфтових вузлів будинків (споруд), що обладнуються пожежними ліфтами, а також вимог до застосування таких ліфтів.
Цей стандарт спрямований на реалізацію положень ДБН В.1.1-7 і відповідно до Закону України "Про будівельні норми" є обов’язковим до застосування.
Цей стандарт поширюється на улаштування пожежних ліфтів у будинках та спорудах різного функціонального призначення відповідно до вимог ДБН В.1.1-7, ДБН В.2.2-9, зміна № 2 ДБН В.2.2-10*, ДБН В.2.2-15.
Стандарт не поширюється на гідравлічні ліфти; ліфти, установлені в існуючих будинках; двоярусні ліфти; ліфти, що не працюють в режимі "перевезення пожежників" (фаза 2 згідно з ДСТУ 7201).
Від всієї душі поздоровляємо зі святом Перемоги! Бажаємо мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого! Нехай завжди вас оточує мир, здоров'я та щастя!
Правила з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки рудних і нерудних копалин відкритим способом
Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2014 року № 149 / Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України 15 квітня 2014 р. за № 421/25198
Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з експлуатацією великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки рудних і нерудних копалин відкритим способом.
Вимоги цих Правил є обов’язковими для роботодавців та працівників (водіїв), які виконують роботи з експлуатацією великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час транспортування гірничої маси, монтажу, налагодження, ремонту, технічної діагностики та експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що використовуються під час розробки копалин відкритим способом.
ДСТУ Б 14816-2013. Стаціонарні системи пожежогасіння. Дренчерні системи. (CEN/TS 14816:2008, IDT)
Проектування, монтування та технічне обслуговування
Надано чинності наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.06.2013 р. № 254 / Чинний з 2014-04-01 / Формат: docx
Цей стандарт є тотожним перекладом CEN/TS 14816:2008 Fixed firefighting systems - Water spray systems - Design, installation and maintenance (Стаціонарні системи пожежогасіння - Дренчерні системи - Проектування, монтування та технічне обслуговування).
CEN/TS 14816:2008 підготовлено Технічним комітетом CEN/TC 191, секретаріатом якого керує BSI. До національного стандарту долучено англомовний текст.
Цей стандарт розроблено в рамках виконання робіт, спрямованих на впровадження в Україні Європейської директиви щодо будівельних виробів (89/106/EEC). Стандарт містить вимоги, які відповідають чинному законодавству.
Цей стандарт встановлює вимоги та містить рекомендації щодо проектування, монтування та технічного обслуговування стаціонарних дренчерних систем делюж, які знаходяться всередині або ззовні будинків або промислових підприємств та інших наземних об'єктів. Цей стандарт поширюється тільки на ті типи спринклерів і розпилювачів, про які йдеться в EN 12259-1. Вимоги та рекомендації цього стандарту також поширюються на будь-яке збільшення, розширення, ремонт або іншу реконструкцію, які проводяться у дренчерній сис¬темі. Цей стандарт не поширюється на спринклерні системи.
Цей стандарт відповідно до класифікації пожежонебезпечних об'єктів містить вимоги до во-допостачання, компонентів, які мають використовуватися, монтування, випробовування і технічного обслуговування систем, а також до розширення існуючих систем, та визначає конструктивні особливості будинків, які необхідні для забезпечення належного функціонування дренчерних систем та які відповідають вимогам цього стандарту.
Положення з визначення граничного строку експлуатації (призначеного терміну служби), періодичності проведення експертного обстеження (технічного діагностування) та технічних оглядів великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів
Це Положення розроблено на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 687 від 26.05.2004 р. і встановлює порядок визначення граничного строку експлуатації (призначеного терміну служби), а також періодичності проведення експертних обстежень та чергових технічних оглядів великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.
Правила проведення протиаварійних тренувань персоналу електричних станцій та мереж Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.12.2013 року № 991 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 лютого 2014 р. за № 328/25105
Ці Правила встановлюють порядок планування, підготовки, проведення та підбиття підсумків протиаварійних тренувань, які проводять у процесі виробничої діяльності з персоналом, в обов'язки якого входить прийняття рішень і виконання дій з оперативного управління та експлуатаційного обслуговування енергоустаткування електричних станцій та мереж.
Вимоги цих Правил поширюються на всіх суб’єктів господарювання в електроенергетиці незалежно від форми їх власності.
Протиаварійні тренування (далі - тренування) є однією з основних форм підготовки оперативного персоналу електроенергетичних систем, енергогенеруючих, енергопостачальних, теплопостачальних компаній та енергопідприємств електроенергетики України.
Метою тренувань є відпрацювання, закріплення та перевірка навичок виконання персоналом самостійних дій з оперативної ліквідації аварійних ситуацій, режимів та аварій, навчання оперативного персоналу найбільш оптимальним діям для їх попередження та ліквідації, а також перевірка вміння персоналу надавати першу допомогу, користування індивідуальними засобами захисту тощо.
Під час тренувань виявляють недоліки і розробляють рекомендації, спрямовані на підвищення надійності роботи устаткування, безпеки праці, покращення організації обслуговування та навчання персоналу, удосконалення методів проведення тренувань.
Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови
Прийнято: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від «26» 02.2014 №56 з набранням чинності з 1 жовтня 2014 р.
Девізом дня охорони праці 28 квітня 2014 року стане "Безпека і здоров'я при використанні в роботі хімічних речовин"
"SAFETY AND HEALTH IN THE USE OF CHEMICALS AT WORK”
Хімічні речовини, якими би корисними вони не були, становлять особливу небезпеку, багато з них мають канцерогенні властивості, є горючими, забруднюють навколишнє середовище і є токсичними для флори і фауни. За 2013 дуже багато пожеж сталося через займання горючих хімікатів, забравши велику кількість людських життів.
Надійність контролю, як з боку урядів, так і з боку роботодавців, власників хімічних підприємств, який є зараз, на думку Міжнародної організації праці є недостатнім, тому і була обрана дана тема Всесвітнього дня охорони праці в 2014 році.
Положення про організацію та порядок здійснення технічного нагляду за гідротехнічними спорудами воднотранспортного комплексу
Затверджено Наказом Міністерства інфраструктури України від 16 січня 2014 року № 21 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2014 р. за № 269/25046
Це Положення встановлює організаційні форми, принципи та порядок здійснення технічного нагляду за гідротехнічними спорудами воднотранспортного комплексу.
Дія цього Положення поширюється на гідротехнічні споруди воднотранспортного комплексу різного функціонального призначення незалежно від форми власності та відомчої належності ГТС, що використовуються з метою забезпечення безпеки судноплавства та здійснення господарської діяльності.