Методичні матеріали «Організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах»
Методичні матеріали розроблені на допомогу загальноосвітнім навчальним закладам усіх типів та форм власності у проведенні навчання і перевірки знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу та з метою приведення нормативно-правових актів з охорони праці, що діють у галузі освіти, у відповідність до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (зі змінами).
Про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві
від 25 червня 2014 року № 6-66цс14
Верховний Суд України розглянув справу № 6-66цс14 про відшкодування моральної шкоди внаслідок смерті родича на виробництві. Нещасний випадок стався через порушення посадовими особами вимог з безпеки.
Суд дійшов висновку, що підприємство як роботодавець несе відповідальність перед членами сім’ї працівника за моральну шкоду з підстав, передбачених гл. 82 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), а саме ст.ст. 1167, 1168 ЦКУ, оскільки ці норми регулюють правовідносини, що виникають із заподіяння позадоговірної шкоди.
Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105-XIV не регулює правовідносини щодо відшкодування моральної шкоди, завданої загибеллю працівника внаслідок нещасного випадку на виробництві, членам його сім’ї. Такі відносини регулюються ст. 1167, ч. 2 ст. 1168 ЦКУ, оскільки моральна шкода матері загиблого заподіяна за умови, що в трудових відносинах із відповідачем знаходився її син, а для неї таке заподіяння є позадоговірним правовідношенням.
Тест з питань безпеки праці, першої допомоги, пожежної безпеки (PowerPoint - презентація)
Тест з питань безпеки праці, першої допомоги, пожежної безпеки виконаний в форматі популярної гри "Хто хоче стати мільйонером".
Тест проводиться за питаннями електробезпеки, пожежної безпеки, безпеки при роботі з вантажопідйомними машинами та механізмами, надання першої допомоги при нещасному випадку.
Рекомендації, які слід враховувати суб’єктам господарювання під час складання скаргщодо порушень центральними органами виконавчої влади вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»
Рекомендації містять наступну інформацію: на що слід звертати першочергову увагу при написанні скарги на дії органу держаного контролю; як слід викласти проблемне питання та описати його суть; які заходи вживатимуться за результатом розгляду скарги.
Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення
Розробник: Український науково-дослідний інститут цивільного захисту (УкрНДІЦЗ) / Затвердждено та надано чинності: наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.01.2014 р. № 29 / Чинний з 01.06.2014 року
Ці будівельні норми встановлюють вимоги до проектування та монтування автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій (НС) та оповіщення населення (СРВНСО), обов'язковому обладнанню якими підлягають об'єкти, будівлі та споруди з ризиком виникнення надзвичайної ситуації [4] загальнодержавного, регіонального або місцевого рівнів, а також будівлі і споруди класу наслідків (відповідальності) СС2, ССЗ (крім житлових будинків) відповідно до ДБН В.1.2-14, ДБН А.2.2-3.
Рекомендації щодо безпечного використання вогнегасних речовин під час гасіння пожеж електрообладнання, яке знаходиться під напругою
Затверджено Державним департаментом пожежної безпеки МНС України (лист № 32/4/4521 від 03.11.2006) / Погоджено Державним департаментом промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду МНС України лист № 06-11/6273 від 14.12.2005.
Ці рекомендації призначені для пожежників, членів добровільних пожежних дружин, підприємців, керівників та осіб, відповідальних за пожежну безпеку об’єктів господарювання, персоналу об’єктів, викладачів курсу „Основи безпеки життєдіяльності” навчальних закладів як додаткові інформаційно-довідкові матеріали, а також можуть використовуватись виробниками для подальшого розроблення нормативних документів на засоби пожежогасіння (зокрема, технічних умов) для уточнення вимог у частині забезпечення безпеки їх застосування.
Рекомендації розроблені на основі даних, які були отримані Українським науково-дослідним інститутом пожежної безпеки МНС України під час проведення науково-дослідної роботи «Проведення досліджень та визначення умов безпечного використання вогнегасних речовин під час гасіння пожеж електрообладнання, яке знаходиться під напругою», 2004 – 2005 роки.
Інструктивно – методичні матеріали для організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності під час підготовки загальноосвітнього навчального закладу до нового навчального року
Роз'яснення Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України щодо чинності Правил охорони праці на автомобільному транспорті, Правила безпечної роботи з інструментом та пристроями та Правил безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій і теплових мереж.