Порядок повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця
Затверджено Наказом Державної служби України з питань праці 22.06.2017 року № 76
Цей Порядок визначає процедуру повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця, передбачене пунктом 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295
ДБН В.2.6-161:2017 Дерев'яні конструкції. Основні положення.
Затверджено та надано чинності Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.06.2017 р. № 140, чинні з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні Міністерства "Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України"
На заміну ДБН В.2.6-161:2010 "Дерев’яні конструкції. Основні положення"
У даних Нормах наведено загальні положення щодо проектування дерев'яних конструкцій будівель та споруд.
У цих Нормах застосовуються основні правила та положення ДБН В. 1.2-14 "Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ" та ДСТУ EN 1995-1-1:2010 "Єврокод 5: Проектування дерев'яних конструкцій - Частина 1-1: Загальні правила і правила для будівель".
Дані Норми застосовують при проектуванні об'єктів будівництва з цільної (круглі лісоматеріали, пиломатеріали), клеєної деревини (монолітний матеріал, створений склеюванням шарів дощок по висоті по пласті чи комбіновано), клеєного шпону, фанери та інших матеріалів на основі деревини.
Норми не розповсюджуються на проектування дерев'яних конструкцій гідротехнічних споруд та дерев’яних мостів.
Дерев’яні конструкції в умовах постійного або періодичного тривалого нагріву допускається застосовувати, якщо температура навколишнього повітря не перевищує 50 °С для конструкцій з цільної деревини та 30 °С для конструкцій з клеєної деревини.
ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану
Розроблено: ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва", ТК 309 “Будтехнології", ПК 1 "Технологія будівельного виробництва" / Надання чинності: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 02.07.2016 р. № 213 / Чинний з 2017-04-01 / Формат: pdf
Цей стандарт встановлює вимоги до обстеження будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури для визначення та оцінки їх технічного стану з урахуванням положень "Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва", затвердженого Кабінетом Міністрів України на виконання статті 39-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Стандарт поширюється на проведення обстежень об'єктів для діагностування їх технічного стану та на моніторинг технічного стану під час використання за призначенням, а також (за потреби) в періоди нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення, консервації та ліквідації.
Технічний регламент обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах.
Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах» від 28.12.2016 №1055 Набирає чинності 27.07.2017
Цей Технічний регламент установлює істотні вимоги до обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах, та вимоги до обігу такої продукції на ринку України. Дія Технічного регламенту поширюється на обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах; захисні, контролюючі та регулюючі пристрої, призначені для використання поза межами потенційно вибухонебезпечних середовищ, які необхідні або сприяють вибухобезпечному функціонуванню обладнання та захисних систем; компоненти, призначені для вмонтування в обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах.
Щодо змін до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 № 741 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів УРСР» внесені зміни до Порядку № 442 (набрали чинності 28.10.2016) в частині визначення органу, який здійснює контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Розроблені: Державне підприємство "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" / Набрання чинності: наказ Мінрегіону України від 08.07.2016 р. № 220, чинні з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні Міністерства "Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України" / Формат файлу: pdf / Розмір: 0,23 mb
Ці норми встановлюють вимоги до показників енергоефективності та теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій (теплоізоляційної оболонки) будівель і споруд (далі -будівлі) під час їх проектування та будівництва і порядку їх оцінювання з метою забезпечення раціонального використання енергетичних ресурсів на опалення, охолодження та гаряче водопостачання, забезпечення нормативних санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату приміщень, довговічності огороджувальних конструкцій під час експлуатації будівель.
Ці норми застосовують при проектуванні будівель, що опалюються, кондиціонуються та охолоджуються, при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, термомодернізації при складанні енергетичного паспорта та оцінюванні енергетичних показників при визначенні витрат паливно-енергетичних ресурсів для опалення, охолодження, вентиляції, гарячого водопостачання та освітлення будівель.