Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах;
Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461
Постанова сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що в свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.
Лист Головного управління ДФС у м. Києві №13508/10/26-15-13-01-12 та №13511/10/26-15-13-01-12 від 16.06.2016 р.
Державна фіскальна служба України нагадала, що витрати підприємства на навчання з охорони праці та пожежної безпеки штатних працівників та тих, що працюють за сумісництвом, не включаються до оподатковуваного доходу та не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Інформаційно-консультаційні пункти Держпраці (мережа станом на 01.06.2016)
Звернувшись у такі пункти, кожний охочий громадянин може отримати від фахівців територіальних органів Держпраці консультативну допомогу з питань: створення безпечних умов праці; правильності оформлення розслідування нещасних випадків; дозвільної системи та ринкового нагляду; умов праці та гігієни праці; а також інші хвилюючі питання з охорони праці.
Програма, план-конспект та відео матеріали навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов’язків яких належить забезпечення виконання (або виконання) заходів пожежної безпеки
Спеціаліст, який проводив навчання Олійник Анатолій Миколайович - полковник внутрішньої служби у відставці
Тематичний план та програма проведення навчання складається з 6 тем, що включають в собі основні та загальні вимоги пожежної безпеки, які необхідно вивчити слухачам під час проведення навчання.
Материал для обучения и проверке знаний водителей автопогрузчиков по вопросам безопасности и охраны труда.
Разработано: Долгова Л.П., специалист по БиОТ / Год: 2016 / Формат: doc
Основная цель данного курса обучения: увеличить объем знаний и научить водителей погрузчиков всех категорий правилам безопасной эксплуатации погрузчиков, для того чтобы предотвратить травматизм на рабочем месте, и исключить материальные потери от порчи грузов.
Техника безопасности в школьной мастерской (11 плакатов)
В сборник вошли следующие плакаты по безопасности труда в школьной мастерской: резание металла ножовкой, рабочему месту - образцовый порядок, резание листового металла ножницами, рубка металла, при строгании древесины, при опиливании металла, при работе на фрезерном станке, при долблении древесины, при пилении древесины, при обработке древесины на деревообрабатывающем станке СТД-120, при работе на сверлильном станке.
Роз'яснення Державної служби України з питань праці від 04.04.2016 р. № 3784/2/5.4-ДП-16 щодо деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12
Державна служба України з питань праці у листі від 04.04.2016 р. № 3784/2/5.4-ДП-16 роз'яснила деякі вимоги НПАОП 0.00-7.11-12 "Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників", затверджені наказом МНС України від 25.01.2012 р. № 67. Автори листа зауважили, наступне:
У разі коли залучені до виконання працівники є працівниками сторонніх організацій, то обов'язки щодо проведення медичних оглядів та забезпечення ЗІЗ цих працівників покладаються на їх роботодавця.
Розташування, кількість, розміри дверей та матеріали, з яких вони виготовлені, визначаються характером використання приміщень або робочих зон. Прозорі двері повинні мати знаки або написи на рівні людських очей. Знаками та написами на дверях позначається категорія приміщення з пожежної безпеки, функціональне призначення даного приміщення, вказується напрямок відкривання дверей (на себе, від себе) та інша інформація.
Лист Держпраці України від 31.03.2016 р. № 3684/2/12-ДП-16
Вимоги з питань охорони праці на робочих місцях, де виконуватимуть роботи за договором підряду визначаються за взаємною згодою сторін
Держпраці в листі від 31.03.2016 р. № 3684/2/12-ДП-16 нагадує, що залучення осіб до виконання робіт можливе як на основі трудових договорів, так і на іншій юридичній підставі, зокрема шляхом укладання договору підряду чи договору про надання послуг, що врегульовано Цивільним кодексом України. Трудові відносини, пов'язані з виконанням робіт за договором підряду чи договором про надання послуг, не регулюються КЗпП, не підпадають під дію Закону України «Про охорону праці» та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів з охорони праці. Тож вимоги з питань охорони праці, що діють у межах підприємства та на робочих місцях, де виконуватимуть роботи згідно з договором підряду чи договором про надання послуг, визначаються у відповідних договорах за взаємною згодою сторін.
Щодо правових відносин між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища
лист Державної служби України з питань праці від 02.12.2015 р. № 5159/0/4.4-06/6/ДП-15
Цим листом Державна служба України з питань праці нагадує, що керівник є відповідальною особою за організацію роботи з охорони праці та інформує, що керівники, заступники керівників, головні спеціалісти, керівники основних виробничих і технічних служб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та характеру виробничої діяльності, які безпосередньо пов'язані з організацією безпечного ведення робіт проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично (один раз на три роки).
Лекція програми навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки
(Презентація - PowerPoint) / Кількість слайдів: 212 / Автор: Богдан Білий
Лекція адресована керівникам загальноосвітніх навчальних закладів
Перелік технічних засобів, рекомендованих для організації охорони об’єктів і діяльності підрозділів охорони
Розробник: Національна поліція України Департамент поліції охорони / Рік: 2016
Перелік розроблено з метою проведення єдиної технічної політики в галузі організації охорони об’єктів із використанням технічних засобів та діяльності підрозділів ДПО та підприємств, що створені за участю ДПО. Даний документ містить у собі відомості про технічні засоби, що сертифіковані в Україні, досліджені у Департаменті поліції охорони та пройшли експлуатаційні випробування в підрозділах ДПО, відповідають прийнятій в ДПО тактиці охорони об’єктів та мають вищий за середньоринковий рівень споживчих властивостей. Наявність сертифіката відповідності в системі сертифікації УкрСЕПРО є обов’язковою, але недостатньою умовою включення технічного засобу охоронного чи іншого призначення до Переліку.